Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.12.10Справа №2а-3647/10/2770 м. Севастополь
09 год. 30 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: судді - Водяхіна С.А., розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомУправління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м.Севастополя доФізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя звернулось до суду з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та пені у загальної сумі 259,17 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем пенсійного законодавства України щодо сплати страхових внесків та пені.
В судове засідання представник позивача не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи за відсутністю представника позивача.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, про причини не прибуття або поважність причин неприбуття суд не повідомив, явку повноважного представника до суду не забезпечив.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 3 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої,апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом;
Згідно з ч. 4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Згідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
При таких обставинах суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представників позивача, заінтересованої особи та відповідача у порядку письмового провадження за наявними у матеріалах справи доказами.
Суд, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 4 ст. 17 КАС України, до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням субєктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя.
Згідно зі статтями 14, 17 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-VI від 09.07.2003 (далі Закон України № 1058-VI від 09.07.2003) підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи є страхувальниками; страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати, у встановлені строки та у повному обсязі страхові внески.
Згідно з пунктом 8 Розділу XV Прикінцевих положень Закону №1058 страхові внески, перераховані в солідарну систему, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах, визначених Законом №1058, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 №400/97-ВР, для роботодавців підприємств, установ, організацій 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 2% страхових внесків утримуються з доходу найманих робітників у вигляді заробітної плати, залежно від суми.
Згідно статті 20 Закону України № 1058-VI від 09.07.2003 та розділу 5 Інструкції, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Перерахування страхових внесків здійснюється платниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). Остаточний розрахунок за базовий звітний період здійснюється платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058, Виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції, зокрема за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу
Відповідно до п. 5.3.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663, страхові внески платники, визначені підпунктом 2.1.3 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які обрали особливий спосіб оподаткування), сплачують за себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності (підпункт 2.1.4 пункту 2.1 цієї Інструкції), якщо податковими органами провадиться нарахування авансових сум податку, протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада авансові платежі в розмірі 25 відсотків річної суми страхового внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.
Суми страхових внесків, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової декларації. Розмір місячного страхового внеску повинен бути не менше мінімального розміру страхового внеску за кожний місяць, розрахованого шляхом множення розміру мінімальної заробітної плати за відповідний місяць, у якому платник мав чистий дохід, на розмір страхового внеску, зазначеного в абзаці шостому пункту 4.7 цієї Інструкції.
Згідно акту № 28 від 15.07.2009 року позивачем були нарахована відповідачу сума страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, які підлягають доплаті за 2007 рік у розмірі 247,01 грн. (а.с 8).
Акт № 28 від 15.07.2009 року був направлений на адресу відповідача поштою, та отриманий відповідачем 30.07.2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 9).
За порушення вимог законодавства, зокрема за несвоєчасну сплату страхових внесків позивачем на підставі п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 прийняте рішенням № 25 від 03.02.2010 року про нарахування відповідачу пені в розмірі 12,16 грн. Позивач направив вказане рішення на адресу відповідача
Проте, відповідач в строки, встановлені законом не сплатив зазначену у Акті № 28 від 15.07.2009 року та рішенні № 25 від 03.02.2010 року суму страхових внесків та пені.
Таким чином сума заборгованості відповідача по сплаті страхових внесків та пені складає 259,17 грн.
Згідно зі статтею 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" органи Пенсійного фонду звертаються у встановленому законом порядку і предявляють вимогу про сплату недоїмки до відповідного відділу державної виконавчої служби, а також мають право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що заборгованість по сплаті фінансових санкцій та пені у сумі 259,17 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, а позовні вимоги - задоволенню.
Керуючись ст. ст. 3, 122, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (99003, АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя (99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, 16, ЄДРПОУ 22274991) заборгованість в сумі 259,17 грн. на р/р 256022 в СМВ № 4548 ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 384027.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
СуддяС.А. Водяхін