Постанова № 14160102, 17.02.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.02.2011
Номер справи
8853/09/2170
Номер документу
14160102
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2011 р. Справа № 2-а-8853/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Горшков В.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400, грн.,

встановив:

Звернувшись до суду Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Херсонській області просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції по постановам №023692 від 09.04.2008р. та №023799 від 21.05.2008 в сумі загальну суму 3400,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проведення перевірок державними інспекторами Головавтотрансінспекції виявлено порушення Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме надання послуг з перевезення вантажів без оформлення відповідних документів, а саме ліцензійної картки. У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанова про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п.32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором. Відповідно до чого просить стягнути штрафну санкцію у сумі 3400,00 грн.

Сторони надали до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач надав до суду письмові заперечення, відповідно до яких просив відмовити в задоволенні позовних вимог. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскільки штрафні санкції застосовані за не наявність ліцензійної картки обов'язкової для водіїв при здійсненні вантажних перевезень, то і штрафна санкція відповідно повинна застосовуватись до водія. А відповідач є лише роботодавцем.

Відповідно до ч. 4. ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.

Суд, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Згідно із актами перевірок від 07.03.2008 №027589 та від 18.04.2008 №055745 під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції виявлено порушення. А саме надання послуг з перевезення вантажна на автомобілі VOLVO FL 611 з номерним знаком НОМЕР_1, без оформлення ліцензійної картки.

Відповідно про що складено акти, та в подальшому винесено постанови №023692 від 09.04.2008 та №023799 від 21.05.2008 про застосування до відповідача штрафу у розмірі 3400,00 грн.

Копія постанов позивачем була направлена на адресу відповідача.

Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.00року N1775-III ст.9 передбачається, що надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт" підлягає ліцензуванню.

Відповідно до ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" при наданні послуг з переваження вантажів автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Відповідно для водія передбачено обов'язкове оформлення та наявність - ліцензійної картки.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про автомобільний транспорт" ліцензійна картка транспортного засобу - документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу; автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Відповідно до ст. 60 вищезазначеного закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до п. 3,4,21,27,28,29,32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті або його заступник виносить Постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанови видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перераховано на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.

На час розгляду справи винесене рішення про застосування фінансових санкцій оскаржено не було, доказів про сплату боргу до суду не надавалось.

Посилання відповідача, на те що відносно нього неправомірно застосована штрафна санкція, оскільки він є роботодавцем, а не водієм транспортного засобу, суд вважає необґрунтованим. Відповідно до норм Закону України "Про автомобільний транспорт" штрафна санкція за порушення норм цього закону застосовується до автомобільного перевізника, в даному випадку до відповідача, оскільки він є роботодавцем, та здійснює перевезення на комерційній основі. Обставину наявності трудових відносин з водієм відповідач підтверджує у запереченнях.

Тому суд вважає, що до відповідача було правомірно застосовані фінансові санкції в розмірі 3400,00 грн. за порушення вимог чинного законодавства.

На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19,158-163, 167 КАС України, суд

постановив:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету (рахунок 31116106700002 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Херсона, код доходу 21081100, код ОКПО 24104230) фінансові санкції в суму 3400,00 грн. (три тисячі чотириста грн. 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Горшков В.М.

кат. 3.7.2