Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2011 року Справа № 2а/0370/495/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Александрової М.А.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області (регіональне управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області) звернулося з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1 700 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані наступними обставинами.
В ході проведеної 08 листопада 2010 року перевірки торгового павільйону, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює торгівельну діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, було виявлено факт зберігання та реалізації алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного збору з ознаками підробки, чим порушено статтю 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". За результатами перевірки складено акт від 09 листопада 2010 року № 259/32-02/НОМЕР_1, на підставі якого регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України у Волинській області винесено рішення від 07 грудня 2010 року № 030929-32 про застосування до підприємця ОСОБА_1 фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 1 700 грн. Оскільки відповідачем не було сплачено вказану суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просив стягнути з ОСОБА_1 1 700 грн. фінансових санкцій в примусовому порядку.
Ухвалою судді від 25 лютого 2011 року відкрите скорочене провадження в адміністративній справі № 2а/0370/495/11 відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).
Відповідач заперечень проти позову не подав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю.
Судом встановлено, що 08 листопада 2010 року працівниками регіонального управління Департаменту САТ ДПА у Волинській області на підставі наказу на проведення позапланової перевірки № 177 від 08 листопада 2010 року (а.с.5) та направлення на перевірку № 288 від 08 листопада 2010 року (а.с.7) було проведено перевірку торгового павільйону, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та належить субєкту господарської діяльності ОСОБА_1, з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. За результатами перевірки складено акт від 09 листопада 2010 року № 259/32-02/НОМЕР_1 (а.с.9-10).
Як вбачається з акту, 08 листопада 2010 року в торговому павільйоні було придбано 1 пляшку горілки особливої "Поліська" виробництва ДП "Луцький спиртогорілчаний комбінат", місткістю 0,5 дм3, вміст спирту 40% об., дата виготовлення 19 серпня 2010 року, партія № 2250, ДСТУ 4256:2003 (згідно з інформацією нанесеною на етикетку), марка акцизного збору 03 ААБЇ 054269 06/10 за роздрібною ціною 21 грн. 60 коп. При проведенні ідентифікації марок акцизного збору, якими маркована наявна алкогольна продукція, встановлено факт зберігання та реалізації 12 пляшок горілки особливої "Поліська" виробництва ДП "Луцький спиртогорілчаний комбінат", маркованої марками акцизного збору нового зразка з ознаками підробки, чим порушено статтю 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 року № 567 (із змінами та доповненнями).
На реалізовану горілку було предявлено видаткову накладну № РНУ-058430 від 03 листопада 2010 року (а.с.12).
З метою встановлення відповідності марок акцизного збору на алкогольні напої аналогічним, що перебувають в офіційному обігу у підприємця ОСОБА_1 було вилучено 12 пляшок алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного збору з ознаками підробки на суму 259 грн. 20 коп. для експертного дослідження щодо відповідності марок акцизного збору. Згідно з висновком науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при управлінні Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області від 15 листопада 2010 року № 472 представлені на дослідження марки акцизного збору не відповідають аналогічним, які знаходяться в офіційному обігу, тобто є підробленими (а.с.16-17).
За наслідками перевірки начальником регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області було прийняте рішення від 17 грудня 2010 року № 030929-32 про застосування до підприємця ОСОБА_1 фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 1 700 грн. за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору (а.с.14).
Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось і на час розгляду справи є чинним.
Маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється відповідно до вимог статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Відповідно до частин 1 і 2 статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Виробники алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводять маркування кожної пляшки (упаковки) алкогольних напоїв та кожної пачки (упаковки) тютюнових виробів у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.Маркування алкогольних напоїв здійснюється марками акцизного збору, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць. Кожна марка акцизного збору на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного збору за одиницю маркованої продукції. Порядок запровадження марок акцизного збору нового зразка встановлюється Кабінетом Міністрів України. Наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
Абзацом 15 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Враховуючи зазначене, податковим органом правомірно визначено суму фінансових санкцій за вчинене підприємцем ОСОБА_1 порушення в розмірі 1700 грн. (12 пляшок х 21 грн. 60 коп. = 259 грн. 20 коп., але не менше 1700 грн.).
Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. Відповідно до пункту 10 цього ж Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Оскільки відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати фінансових санкцій в розмірі 1 700 грн., застосованих рішенням № 030929-32 від 17 грудня 2010 року, письмових заперечень проти позову не подала, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження. Отже, постанова підлягає негайному виконанню.
Керуючись статтями 162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статті 1, абзацу 15 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", частин 1 і 2 статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби", Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 року № 567, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход Державного бюджету України (банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, н/р № 31110106700002, Держбюджет м. Луцька, код 21081100, ідентифікаційний код одержувача 21741605) фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 1 700 грн. (одна тисяча сімсот грн.).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя М.А. Александрова