Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 березня 2011 р. Справа № 2-а-7391/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Кравченко К.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (надалі - позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач), в якому просить стягнути штрафні санкції у сумі 12 832,54 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 12 832,54 грн., які нараховані рішеннями від 01.09.2010 р. № 0012832307 на суму 3400,00 грн., № 0012812307 на суму 7503,04 грн., № 0012822307 на суму 1929,50 грн., що прийнятті на підставі акту перевірки від 28.08.2010 р. за № 889/21/03/23/НОМЕР_1. Оскільки відповідач не сплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.
Відповідач заперечень по суті позову не надавав.
Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
28.08.2010 року працівниками Державної податкової інспекції у м. Херсоні на підставі направлення на перевірку № 576/237 від 26.08.2010 р., було здійснено перевірку з питань дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) у належній відповідачу господарській одиниці - кафе "Шашлична", що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, за результатами якої складено акт перевірки № 889/21/03/23/НОМЕР_1 від 28.08.2010 року.
На підставі зазначеного акту позивачем прийняті рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій від 01.09.2010 р. № 0012832307, №0012812307, №0012822307.
Підставою для застосування до відповідача фінансової санкції згідно рішення від 01.09.2010 р. № 0012812307 стало порушення останнім п.1, 9, 12, 13 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі - Закон № 265/95-ВР), якими зобовязано субєктів підприємницької діяльності: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п.1); щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п.9); вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг) (п.12); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п.13).
Виявленні під час перевірки порушення полягають у наступному: проведення розрахункової операції без застосування РРО на суму 17,00 грн.; не забезпечення щоденного друкування денних звітів РРО та їх зберігання в книзі обліку розрахункових операцій; не забезпечення введення порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО - сума невідповідності склала - 183,00 грн.
Відповідальність за данні порушення передбачена пунктами 1, 4 ст.17 Закону №265/95-ВР, якими передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг) (17,0 * 5 = 85,00 грн) (п.1); двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій (20 * 17 * 7 = 2380,00 грн.) (п.4).
Відповідно ст. 21 Закону №265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2061,52 * 2 = 4123,04 грн.).
Статтею 22 Закону №265/95-ВР передбачено що, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (( 219,0 - 19,0 - 17,0) * 5 = 915,0 грн.).
Відповідно до ст. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Згідно рішення від 01.09.2010 р. №0012832307 відповідачем порушено ст.15-2 Закону України від 19.12.1995р. №481/95-ВP “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”(далі-Закон №481/95-ВP) відповідно якої передбачено наступне: У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!". У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!". У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять. Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів. У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!". У належному відповідачу кафе була відсутня необхідна наочна інформація про заборону куріння в кафе, а саме відсутній графічний знак про заборону куріння та текст "Куріння заборонено!".
Відповідно до ст. 17 Закону № 481/95-ВР передбачена відповідальність у розмірі 3400 гривень за необладнане спеціально відведене для куріння місце та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону.
Частинами 5 та 6 ст. 17 цього Закону також визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону № 481/95-ВР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 790 від 02.06.2003, також передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Також, підставою для застосування до відповідача фінансової санкції згідно рішення від 01.09.2010 р № 0012822307 в сумі 1929,50 грн. стали порушення вимог п. 2.6 ст. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637, а саме несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів в книзі обліку розрахункових операцій на підставі звітного чека з реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 385,90 грн.
Відповідно до Указу Президента України від 12.06.1995 р. № 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" (далі - Указ №436/95) до відповідача застосована штрафна санкція за не оприбуткування готівки в сумі 1929,50 грн. в пятикратному розмірі вказаної не оприбуткованої суми готівки яка складала 385,90 грн..
Отже, застосовані до відповідача розміри фінансових санкцій на підставі рішень від 01.09.2010 р. № 0012832307 на суму 3400,00 грн., № 0012812307 на суму 7503,04 грн., № 0012822307 1929,50 грн. відповідають положенням п. 1, 4 ст. 17, ст. 21, 22 Закону №265/95-ВР, ст. 17 Закону №481/95-ВP та абз.3 ст.1 Указу № 436/95.
Вище зазначені рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оспорювались, а тому вони є чинними та підлягають виконанню.
На час розгляду справи відповідачем суми фінансових санкцій до Державного бюджету не сплачені.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від4 грудня 1990 року N 509-XII, - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Порушень законодавства при проведенні перевірки, оформленні результатів перевірки та при застосуванні штрафних санкції за виявлені порушення, які б могли стати безумовною підставою для відмови у задоволені позову, судом не встановлено.
Приймаючи до уваги викладені обставини, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167, 182-2 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету (р/р 31118104700002, Держказначейство у м. Херсоні, в УДК у Херсонській обл., код ЗКПО 24104230, МФО 852010) фінансові санкції у сумі 9 432,54 грн. (дев'ять тисяч чотириста тридцять дві грн. 54 коп.) та фінансові санкції на (р/р 31116106700002, код платежу 21081100 Держказначейство у м. Херсоні, в УДК у Херсонській обл., код ЗКПО 24104230, МФО 852010) у сумі 3 400,00 грн. (три тисячі чотириста грн. 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.
кат. 8.1.4