Постанова № 14151777, 11.01.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
11.01.2011
Номер справи
2а-3577/10/2770
Номер документу
14151777
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

11.01.11Справа №2а-3577/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Плієвої Н.Г.;

при секретарі - Зарапіні О.В.,

за участю:

представника позивача - Ксенза О.М., довіреність № 80/9/10-0 від 19.01.2010

відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя

доФізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення заборгованості,

Суть спору:

Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя звернулась до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості на підставі рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0004352330 від 30.10.2009 та № 0002782330 від 15.06.2010 у загальної сумі 3962,50 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем були застосовані до відповідача штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", але відповідач, у порядку та в строки встановлені Законом, суму штрафних (фінансових) санкцій до бюджету не сплатив, чим порушив вимоги законодавства.

Ухвалою суду від 09.12.2010 було задоволено клопотання позивача та поновлений позивачу строк звернення до адміністративного суду з позовом.

Ухвалами суду від 10.12.2010 було відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-3577/10/2770, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Відповідно до ч. 2 ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні оголошувалась перерва.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, наполягав на їх задоволенні.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнала у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 07.05.2001 зареєстрована Нахімовською районною державною адміністрацією м. Севастополя як фізична особа - підприємець (а.с.7) та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя (далі - ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя) з 04.12.1996 (а.с. 8).

16.10.2009 ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя була проведена перевірка з питання дотримання суб`єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці кіоск № НОМЕР_1, який належить відповідачу та розташований за адресою: м. Севастополь, проспект Победи, 17 ринок "Воронцовський".

За результатами перевірки складено Акт, якій зареєстрований у ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя 19.10.2009 за № 27030423/2330/НОМЕР_2 (а.с. 09-10).

Перевіркою встановлено, що при продажу покупцю 1 блоку сигарет "Мальборо", 1 блоку сигарет "Парламент", 1 блоку сигарет "Гламур" на загальну суму 276,00 грн. розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів не проводились.

Відповідно до п. 1, 2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265/95) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

Таким чином, фізична особа - підприємець ОСОБА_2 порушила вимоги п. 1, 2 ст. 3 Закону № 265/95.

Згідно з п. 1 ст. 17 Закону № 265/95 за вказане порушення передбачена відповідальність - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 1380,00 грн. (276,00 грн. x 5).

Також перевіркою було встановлено, що сума готівкових коштів на місті проведення розрахунків склала 496,00 грн., сума вказана в денному звіті реєстратора розрахункових операцій - 115,55 грн. Таким чином було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті у розмірі 380,45 грн. з врахуванням суми коштів не проведеної через реєстратор розрахункових операцій у розмірі 276,00 грн.

Згідно з п. 13 ст. 3 Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Таким чином, відповідач порушила вимоги п. 13 ст. 3 Закону № 265/95.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Отже, згідно з ст. 22 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 522,25 грн. ((380,45 грн. - 276,00 грн.) x 5).

За результатами розгляду матеріалів перевірки ДПІ у Нахімовському районі м.Севастополя 30.10.2009 було прийнято рішення № 0004352330 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1902,25 грн. (1380,00 грн. + 522,25 грн.), яке було отримано відповідачем 09.11.09, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 12).

Крім того, 02.06.2010 ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя була проведена перевірка з питання дотримання суб`єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці кіоск № НОМЕР_1, який належить відповідачу та розташований за адресою: м. Севастополь, проспект Победи, 17 ринок "Воронцовський".

За результатами перевірки складено Акт, якій зареєстрований у ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя 06.06.2010 за № 27030254/2330/НОМЕР_2 (а.с. 13-14).

Перевіркою встановлено, що при продажу покупцю 2 пачок сигарет "Кент" за ціною 10,00 грн. за пачку, 2 пачок сигарет "Парламент" за ціною 13,00 грн. за пачку, 1 ваучера „МТС" за ціною 36,00 грн. на загальну суму 82,00 грн. розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів не проводились.

Відповідно до п. 1, 2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265/95) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

Таким чином, фізична особа - підприємець ОСОБА_2 порушила вимоги п. 1, 2 ст. 3 Закону № 265/95.

Згідно з п. 1 ст. 17 Закону № 265/95 за вказане порушення передбачена відповідальність - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 410,00 грн. (82,00 грн. x 5).

Також перевіркою було встановлено, що сума готівкових коштів на місті проведення розрахунків склала 526,10 грн., сума вказана в денному звіті реєстратора розрахункових операцій - 114,05 грн. Таким чином було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті у розмірі 412,05 грн. з врахуванням суми коштів не проведеної через реєстратор розрахункових операцій у розмірі 82,00 грн.

Згідно з п. 13 ст. 3 Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Таким чином, відповідач порушила вимоги п. 13 ст. 3 Закону № 265/95.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Отже, згідно з ст. 22 Закону № 265/95 розмір фінансової санкції складає 1650,25 грн. ((412,05 грн. - 82,00 грн.) x 5).

За результатами розгляду матеріалів перевірки ДПІ у Нахімовському районі м.Севастополя 16.06.2010 було прийнято рішення № 0002782330 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2060,25 грн. (410,00 грн. + 1650,25 грн.), яке було отримано відповідачем 01.07.10, про що свідчить особистий підпис відповідача на коринці рішення (а.с. 15).

Відповідно до ст. 25 Закону № 265/95 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0004352330 від 30.10.2009 та № 0002782330 від 16.06.2010 відповідач в адміністративному та судовому порядку не оскаржував, але суму штрафних (фінансових) санкцій, визначену у вказаних рішеннях, в порядку та в строки, встановлені Законом 265/95 до Державного бюджету України не сплатив.

На час розгляду справи заборгованість відповідача перед Державним бюджетом України зі штрафних (фінансових) санкцій за рішеннями № 0004352330 від 30.10.2009 та № 0002782330 від 16.06.2010 складає 3962,50 грн. (1902,25грн. + 2060,25 грн.), що підтверджується повідомленням від 12.10.2010 № 9001/10/19-0, повідомленням від 10.01.2011 № 105/10/19-0 та обліковими картками платника ОСОБА_2 за 2009 рік, 2010 рік станом на 10.01.2011 року.

Відповідач наведені обставини не заперечує та не спростовує, доказів щодо сплати заборгованості у розмірі 3962,50 грн. відповідачем до суду не надано.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України від 04.12.1990 № 509-XII "Про державну податкову службу в Україні", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують такі функції, зокрема, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна;

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3962,50 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Відповідно до ч. 2 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.

Постанова складена та підписана в порядку ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 17.01.11 о 17-00 годин.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (99046, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, розрахункові рахунки № НОМЕР_3 в СФ АТ "Банк "Фінанси та кредит", МФО 384812) на користь Державного бюджету Нахімовського району м. Севастополя заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3962,50 грн. (три тисячі дев'ятсот шістдесят дві грн. 50 коп.) на розрахунковий рахунок № 31111104700008, МФО 824509, код ОКПО 24035606, код платежу 21080900, банк одержувача УДКУ в м. Севастополі.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Для суб'єкта владних повноважень 10 денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту повідомлення його про можливість отримання копії постанови безпосередньо у суді.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Суддя Н.Г. Плієва