ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
24 січня 2011 року № 2а-887/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Державного підприємства "Український державний центр мистецтв"
доГоловного контрольно-ревізійного управління України
провизнання незаконними та скасування вимог,-
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось державне підприємство «Український державний центр мистецтв»з адміністративним позовом до Головного Контрольно-ревізійного управління України про визнання нечинними та скасування вимог, викладених у листі від 03.11.2010 року № 04-14/1814 «Про усунення виявлених порушень», а саме:
- у порядку статті 1212 ЦК України стягнути з винних осіб кошти в загальній сумі 101,8 тис грн, що набуті без достатньої правової підстави у зв’язку з ненаданням належних та допустимих підтверджуючих документів щодо їх використання, зазначені кошти перерахувати в дохід Державного бюджету на реєстраційний рахунок Управління державного казначейства Шевченківського району в м. Києва № 31111102700011, МФО 820019, код платежу 21080600, ЄДРПОУ 26077968;
- відобразити по бухгалтерському обліку підприємства дебіторську заборгованість у сумі 96,8 тис грн внаслідок неналежного підтвердження здійснених витрат по оплаті за понаднормовий багаж;
- у порядку та розмірі, передбаченому ст.ст.130,134,136 КЗпП України стягнути з ОСОБА_1 кошти у сумі 96,8 тис грн як такі, що набуті ним без належного підтвердження здійснених витрат; зазначені кошти перерахувати в дохід Державного бюджету на реєстраційний рахунок Управління державного казначейства Шевченківського району в м. Києва № 31111102700011, МФО 820019, код платежу 21080600, ЄДРПОУ 26077968.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, слід виходити з наступного.
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для залишення її без розгляду.
Законом України «Про судоустрій і статус суддів»від 7 липня 2010 року № 2453-VI (далі Закон № 2453-VI), який набрав чинності 30.07.2010 року, статтю 99 Кодексу адміністративного судочинства України доповнено частиною п’ятою, згідно з якою для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб’єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2453-VI) встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Регламентація прав державної контрольно-ревізійної служби міститься в статті 10 Закону України «Про державну контрольну-ревізійну службу в Україні», в пункті 7 якої передбачені повноваження відповідача пред’являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів. При цьому у пункті 10 статті 10 Закону України «Про державну контрольну-ревізійну службу в Україні»встановлено право відповідача щодо звернення до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Зміст спірних вимог відповідача, які позивач вимагає визнати нечинними та скасувати, свідчить, що за своєю суттю дані вимоги є рішеннями суб’єкта владних повноважень, на підставі яких ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у разі невиконання підконтрольною установою згаданих вимог щодо стягнення безпідставно витрачених коштів.
Спірні вимоги Головного Контрольно-ревізійного управління України прийнятті 3 листопада 2010 року, позовна заява про скасування даних вимог надійшла до суду 20 січня 2011 року, згідно штемпелю на конверті адміністративний позов був зданий на пошту 11.01.2011 року.
Таким чином, адміністративний позов державного підприємства «Український державний центр мистецтв»поданий з пропуском строку звернення до адміністративного суду, встановленого частиною 5 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
У зв’язку з цим в позовній заяві державного підприємства «Український державний центр мистецтв»повинна міститися у відповідності до вимог частини 1 статті 100 та пункту 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду. Однак в матеріалах поданого позову заява позивача про поновлення пропущеного строку відсутня.
З огляду на вищенаведене позовну заяву слід залишити без розгляду.
Керуючись ч. 2 ст. 5, ч. 2 ст. 99, ст. 100, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У Х В А Л И В:
1. Залишити без розгляду позовну заяву Державного підприємства "Український державний центр мистецтв" до Головного контрольно-ревізійного управління України про визнання незаконними та скасування вимог.
2. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
3.Роз’яснити заявнику позову, що залишення позовної заяви без розгляду, не позбавляє його права звернутися до адміністративного суду в загальному порядку з заявою про поновлення строку звернення до суду.
4. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому надіслані після спливу терміну для оскарження даної ухвали. У випадку оскарження ухвали позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Т.О. Скочок