Cправа № 2а-765/10/0770
Рядок статзвіту № 6.6.4
Код - 07
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2010 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Калинич Я. М. за участю секретаря судового засідання Краснової О. Р. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція, представник Борсенко О. В.;
відповідача: Приватне підприємство «Закарпатський автосалон», представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до Приватного підприємства «Закарпатський автосалон»про стягнення податкового боргу в сумі 320563, 19 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 06 жовтня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 08 жовтня 2010 року.
Позивач, Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до суду з позовною заявою до Приватного підприємства «Закарпатський автосалон»про стягнення податкового боргу в сумі 320563, 19 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав і просив суд їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Приватне підприємство «Закарпатський автосалон»відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серія А01 № 178717 03.07.2007 Ужгородською районною державною адміністрацією зареєстроване як юридична особа та згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Приватне підприємство «Закарпатський автосалон»внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців із ідентифікаційним кодом 35170005.
Відповідач взятий на облік до Ужгородської МДПІ 03.07.2007 за № 435, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 01.04.2008 № 212/29-00 та є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».
За відповідачем рахується податковий борг у розмірі 320563, 19 грн. в т.ч. пеня 58, 30 грн. по наступних платежах: 1) платіж 30 11021000 "податок на прибуток приватних підприємств" у розмірі 301165, 98 грн., в т.ч. пеня 58, 16 грн.; 2) платіж 50 16010223 "комунальний податок" у розмірі 649, 34 грн., в т.ч. пеня 0, 14 грн.; 3) платіж 52 11010100 "податок з доходів найманих працівників" у розмірі 18747, 87 грн.
На підставі поданих податкових декларацій з податку на прибуток відповідач самостійно задекларував наступні зобов'язання по даному платежу:
- податкова декларація за 1-й квартал 2009 року (№ 32482 від 28.10.2009) у загальній сумі 1535, 00 грн.;
- податкова декларація за півріччя 2009 року (№ 32483 від 28.10.2009) у загальній сумі 1177, 00 грн.;
- податкова декларація за 3-и квартали 2009 року (№ 32487 від 28.10.2009) у загальній сумі (-) 630, 00 грн.
Однак, відповідач свої зобов'язання виконав не в повному обсязі. Із задекларованих сум податкового зобов'язання зі сплати податку на прибуток у загальному розмірі 2712, 00 грн. відповідачем сплачено тільки 2082, 00 грн. (за рахунок зменшення податкового зобов'язання по податковій декларації № 32487 від 28.10.2009).
Крім того, Ужгородською МДПІ проводились документальні перевірки відповідача.
Так, 16 березня 2009 року працівниками Ужгородської МДПІ було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток за Ш кв. 2008 року платника податку ПП "Закарпатський автосалон". Перевіркою встановлено, що платник занизив (завищив) податкове зобов'язання з податку на прибуток у зазначеній вище податковій звітності на 124428, 00 грн., а саме податкове зобов'язання, вказане платником у податковій звітності - 1019, 00 грн., а податкове зобов'язання, встановлене перевіркою -125447, 00 грн. У разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податку на прибуток за підставами, визначеними у підпункті «в» п.п.4.2.2 п.4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідальність такого платника передбачена п.п.17.1.4 п.17.1 цього Закону. За результатами перевірки було складено акт № 22/15 від 16.03.2009 року.
19 березня 2009 року на підставі даного акту прийнято податкове повідомлення -рішення № 0000751501/0, відповідно до якого загальна сума податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств складає 130649, 40 грн. (за основним платежем 124428, 00 грн., за штрафними санкціями 6221, 40 грн.).
Крім того, з 27.04.2009 по 20.05.2009 працівниками Ужгородської МДПІ було проведено перевірку ПП "Закарпатський автосалон" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 03.07.2007 по 31.12.2008. Перевіркою було встановлено порушення відповідачем ст.ст. 1, 4, 5, 7, 11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого було донараховано платнику податок на прибуток в сумі 243676, 00 грн. за заниження податкових зобов'язань за період з 03.07.2007 по 31.12.2008. За результатами перевірки було складено акт № 77/23-0/35170005 від 17.06.2009. На підставі даного акту перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення № 8878/23-1/3170005/286 від 30.06.2009, яким платнику визначено податкове зобов'язання по податку на прибуток у загальному розмірі 296337, 20 грн., в т.ч. основний платіж у розмірі 243676, 00 грн. та відповідно до п.17.1.3. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 52661, 20 грн.
Відповідач, не погоджуючись із податковим повідомленням-рішенням № 8878/23-1/35170005/286 від 30.06.2009 відповідно до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»оскаржив зазначене податкове повідомлення - рішення в адміністративному порядку. Рішенням Ужгородської МДПІ від 03.09.2009 № 11854/10/10 про результати розгляду первинної скарги та рішенням ДПА у Закарпатській області № 5491/7/25-055 від 12.11.2009 про результати розгляду скарги податкове повідомлення-рішення № 8878/23-1/35170005/286 від 30.06.2009 залишено без змін, а скарги відповідача - без задоволення.
Не погоджуючись із рішеннями Ужгородської МДПІ та ДПА у Закарпатській області відповідач подав скаргу на зазначене вище податкове повідомлення рішення до ДПА України, однак відкликав її, подавши відповідну заяву по місцю розгляду скарги. За наслідками розгляду заява про відкликання скарги відповідача на податкове повідомлення-рішення № 8878/23-1/35170005/286 від 30.06.2009 та на рішення Ужгородської МДПІ від 03.09.2009 № 11854/10/10 про результати розгляду первинної скарги та рішення ДПА у Закарпатській області № 5491/7/25-055 від 12.11.2009 про результати розгляду скарги, ДПА України прийнято рішення від 21.12.2009 № 28415/7/25-0215 про розгляд заяви, яким скаргу директора ПП "Закарпатський автосалон" Гам Я. М. повернуто без розгляду.
За наслідками адміністративного оскарження Ужгородською МДПІ було складено податкові повідомлення - рішення № 8878/23-1/35170005/286/1 від 03.09.2009 та № 8878/23-1/35170005/286/2 від 13.11.2009, якими до відповідача відповідно до пп.5.3 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій", який затверджено наказом ДПА України від 21.06.2001 N 253 та зареєстровано в Мін'юсті України 06.07.2001 за N 567/5758, було доведено новий граничний строк сплати податкового зобов'язання визначеного у раніше надісланому податковому повідомленні-рішенні № 8878/23-1/35170005/286 від 30.06.2009.
Вищевказаним податковим повідомленням-рішенням відповідачу було визначено податкове зобов'язання по податку на прибуток у розмірі 296337, 20 грн.
На підставі поданого податкового розрахунку комунального податку за 4-й квартал 2009 року № 40443 від 19.01.2010 відповідач самостійно задекларував зобов'язання по даному платежу у розмірі 1, 70 грн. та провів оплату по даному платежу у розмірі 5 грн.
Крім того, Ужгородською МДПІ проводились документальні перевірки відповідача.
Так, 30.10.2009 працівниками Ужгородської МДПІ було складено акт № 69/15-03 від 30.10.2009 про результати документальної невиїзної перевірки по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності по комунальному податку ПП "Закарпатський автосалон" за І, II квартали. Яким встановлено, що ПП "Закарпатський автосалон»подало звіти по комунальному податку за І, II кв. 2009 року. Перевіркою було встановлено порушення платником п.п.4.1.4. п.4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме платник подав податкові розрахунки із порушенням термінів: строк подання податкових звітів по комунальному податку за І кв. 2009 року - до 09.05 2009; за II кв. 2009 року - до 09.08.2009. На підставі акта перевірки № 69/15-03 від 30.10.2009 Ужгородською МДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення № 14531/10/15-0/35170005, яким було застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 340, 00 грн.
З 27.04 2009 по 20.05.2009 працівниками Ужгородської МДПІ було проведено перевірку ПП "Закарпатський автосалон" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 03.07.2007 по 31.12.2008. Перевіркою було встановлено, що ПП "Закарпатський автосалон" не подало до Ужгородської МДПІ розрахунок комунального податку за III квартал 2007 року та перевіркою на підставі ст. 15 Декрету КМУ "Про місцеві податки та збори" нараховано ПП "Закарпатський автосалон" 3, 40 грн. комунального податку за III квартал 2007 року.
За результатами перевірки було складено акт № 77/23-0/35170005 від 17.06.2009. На підставі даного акту перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення № 8879/23-1/35170005/286 "а" від 30.06.2009, яким платнику визначено податкове зобов'язання по комунальному податку у загальному розмірі 343, 40 грн., в т.ч. основний платіж у розмірі 3, 40 грн. та відповідно до п.17.1.1. п.17.1. та п.17.1.2. п.17.2. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 340, 00 грн.
Відповідач, не погоджуючись із податковим повідомленням-рішенням № 8879/23- 1/35170005/286 «а»від 30.06.2009 відповідно до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», оскаржив зазначене податкове повідомлення - рішення в адміністративному порядку. Рішенням Ужгородської МДПІ від 03.09.2009 № 11854/10/10 про результати розгляду первинної скарги та рішенням ДПА у Закарпатській області № 5491/7/25-055 від 12.11.2009 про результати розгляду скарги податкове повідомлення-рішення № 8878/23-1/35170005/286 від 30.06.2009 залишено без змін, а скарги відповідача - без задоволення.
Не погоджуючись із рішеннями Ужгородської МДПІ та ДПА у Закарпатській області відповідач подав скаргу на зазначене вище податкове повідомлення - рішення до ДПА України, однак відкликав її, подавши відповідну заяву по місцю розгляду скарги. За наслідками розгляду заява про відкликання скарги відповідача на податкове повідомлення - рішення № 8879/23-1/35170005/286 "а" від 30.06.2009 та на рішення Ужгородської МДПІ від 03.09.2009 № 11854/10/10 про результати розгляду первинної скарги та рішення ДПА у Закарпатській області № 5491/7/25-055 від 12.11.2009 про результати розгляду скарги, ДПА України прийнято рішення від 21.12.2009 № 28415/7/25-0215 про розгляд заяви, яким скаргу директора ПП "Закарпатський автосалон" Гам Я. М. повернуто без розгляду.
За наслідками адміністративного оскарження Ужгородською МДПІ було складено податкові повідомлення - рішення № 8879/23-1/35170005/286«а»/1 від 03.09.2009 та № 8879/23-1/35170005/286«а»/2 від 13.11.2009, якими до відповідача відповідно до п.п.5.3 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, було доведено новий граничний строк сплати податкового зобов'язання визначеного у раніше надісланому податковому повідомленні-рішенні № 8879/23-1/35170005/286 «а»від 30.06.2009.
Вищевказаним податковим повідомленням-рішенням відповідачу було визначено податкове зобов'язання по комунальному податку у розмірі 343, 40 грн.
З 27.04.2009 по 20.05.2009 працівниками Ужгородської МДПІ було проведено перевірку ПП "Закарпатський автосалон" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 03.07.2007 по 31.12.2008. Перевіркою було встановлено, що ПП "Закарпатський автосалон" порушено п.п.4.2.1. та п.п.4.2.9. п.4.2. ст. 4, п.п.8.1.1. п.8.1. ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" в результаті чого перевіркою було донараховано податок з доходів фізичних осіб у розмірі 6249, 29 грн.
За результатами перевірки було складено акт № 77/23-0/35170005 від 17.06.2009. На підставі даного акту перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення № 30/17-2/35170005/ від 30.06.2009, яким платнику визначено податкове зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб у загальному розмірі 18747, 87 грн., в т.ч. основний платіж у розмірі 6249, 29 грн. та відповідно до п.17.1.9. п.17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 12498, 58 грн.
10.08.2009 відповідно до ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних санкцій податкове повідомлення-рішення № 30/17-2/35170005/ від 30.06.2009 розміщене на дошці податкових повідомлень.
Згідно п.5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно ч.3 пп.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" - пп.4.2.2 пункту 4.2 статті 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У звязку з тим, що відповідачем не було сплачено узгоджені суми у встановлені строки та відповідно проводячи упереджуючі заходи щодо погашення податкового боргу, Ужгородською МДПІ, на підставі пп.6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»направлялися на адресу відповідача податкові вимоги № 1/76 від 24.04.2009 та № 2/33 від 25.01.2010, які були залишені без задоволення.
Згідно п.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законодавством терміни.
На час розгляду даної адміністративної справи відповідач заборгованість не сплатив.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст.ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до Приватного підприємства «Закарпатський автосалон»про стягнення податкового боргу в сумі 320563, 19 грн. - задовольнити повністю.
2.Стягнути з Приватного підприємства «Закарпатський автосалон»(89422, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Минай, вул. Свободи, буд. 6 "Б", ідентифікаційний код 35170005, п/р 26003039000025; 26004039140025 в АТ "КомІнвестБанк", МФО 312248, п/р 2600501570837 в ПАТ КБ "Правекс-банк", МФО 321983, п/р 2600834401 в Філія АБ "Енергобанк" в м. Ужгород, МФО 312710) податковий борг у розмірі 320563, 19 грн. (триста двадцять тисяч пятсот шістдесят три гривні девятнадцять копійок) по наступних платежах: платіж 30 11021000 ''податок на прибуток приватних підприємств" у розмірі 301165, 98 грн., в т.ч. пеня 58, 16 грн.; платіж 50 16010223 "комунальний податок" у розмірі 649, 34 грн., в т.ч. пеня 0, 14 грн.; платіж 52 11010100 "податок з доходів найманих працівників" у розмірі 18747, 87 грн.
3.Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд, який ухвалив постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Калинич Я. М.