Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2а-1995/10/0770
Ряд стат. звіту № 10.1
Код - 03
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 лютого 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Управління Пенсійного фонду в м. Ужгороді Закарпатської області, представник Карпюк В. М.;
відповідача: Приватне підприємство "ІНТЕР-ЄВРО-СЕРВІС", представник не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Приватного підприємства "ІНТЕР-ЄВРО-СЕРВІС" про стягнення заборгованості в сумі 12617, 77 грн.,-
встановив :
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 03 лютого 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 08 лютого 2011 року.
Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємства "ІНТЕР-ЄВРО-СЕРВІС" про стягнення заборгованості в сумі 12617, 77 грн..
В судовому засіданні представник позивача підтримав та просив позовні вимоги задовольнити з підстав, наведених у позовній заяві.
Відповідач повторно в судове засідання не зявився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Приватне підприємство "Інтер-Євро-Сервіс" (свідоцтво про державну реєстрацію: серія А00 № 385741, видане виконавчим комітетом Ужгородської міської ради від 17.01.2006) є платником страхових внесків відповідно до статті 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-ІУ.
У пункті 8 Прикінцевих положень вказаного Закону передбачається, що до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" ( 400/97-ВР ) для відповідних платників збору.
Об'єктом оподаткування є, згідно п. 1 ст. 2 цього Закону, суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб, а також суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.
У березні місяці 2010 року на підприємстві відповідача уповноваженими спеціалістами управління Пенсійного фонду в м. Ужгороді проводилась перевірка на предмет дотримання страхувальником вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, за результатами якої, крім іншого, виявлено заниження (приховування) відповідачем об'єкту оподаткування в розмірі 35815,28 грн., про що складено Акт за № 78 від 18.03.2010 р. (а.с. 8-20). З даним актом посадову особу підприємства ознайомлено, щодо його висновків жодних заперечень з боку останньої не висловлювалось.
Таким чином, дані вищевказаного акту засвідчують наявність у відповідача прихованого фонду оплати праці, чим порушено пункт перший ст. 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне страхування". Внаслідок цього, позивачем здійснено донарахування страхових внесків на весь прихований фонд оплати праці на загальну суму 12617, 77 грн.
На виконання положень Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрованої в Мін'юсті 16.01.04 р. за № 64/8663, управлінням Пенсійного фонду України в м. Ужгороді була сформована вимога про сплату боргу на вказану суму від 22.03.2010 р. № Ю - 409, яку під розписку вручено посадовій особі відповідача та надано строк для погашення вказаної заборгованості (а.с. 21).
В порушення вимог ст. 20 Закону 1058 страхувальником - ПП "Інтер-Євро-Сервіс" не було сплачено донараховані управлінням ПФУ в м. Ужгороді страхові внески у зазначеній вище сумі, на підставі чого, відповідно до частини другої ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" такі несплачені загальнообов'язкові платежі в розмірі 12617,77 грн. становлять прострочену заборгованість платника та почали вважаються недоїмкою.
На час розгляду даної справи відповідач добровільно борг не сплатив.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив:
1. Позов Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Приватного підприємства "ІНТЕР-ЄВРО-СЕРВІС" про стягнення заборгованості в сумі 12617, 77 грн. задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства "ІНТЕР-ЄВРО-СЕРВІС" (Закарпатська область, 88000 м. Ужгород, вул. Володимирська, буд. 63 кв. 7, код ЄДРОПУ 20449653) на користь Управління Пенсійного фонду в м. Ужгороді Закарпатської області заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 12617, 77( дванадцять тисяч шістсот сімнадцять гривень 77 коп.) грн.
3. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шешеня О.М.