Постанова № 14151136, 31.01.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.01.2011
Номер справи
2а-28575/10/0570
Номер документу
14151136
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 січня 2011 р. справа № 2а-28575/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10,00

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Шинкарьової І.В.

при секретаріЦарук Я.Ю.,

за участю

представника позивачаЛисак Т.Г.,

представника відповідача Килимника В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Добропіллявугілля» до Добропільської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області про зобовязання вчинити певні дії,

встановив:

Позивач, Державне підприємство «Добропіллявугілля», звернувся до суду із позовом до Добропільської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області про зобовязання вчинити певні дії.

В обґрунтування позову посилається на те, що при сплаті платіжними дорученнями податкових зобовязань по збору за геологорозвідувальні роботи податковим органом нарахована пеня у розмірі 76421,64 грн. за несвоєчасну сплату. Вважає, що у податкового органу не було правових підстав для нарахування пені за несвоєчасну сплату податкового зобовязання, оскільки платіжними дорученнями податкове зобовязання у розмірі 1697208,65 грн. по податковим деклараціям з плати збору за геологорозвідувальні роботи погашено без порушень граничних строків сплати податкового зобовязання. У звязку із цим, на думку позивача податковим органом неправомірно в картці особового рахунку платника податків нарахована пеня за несвоєчасне погашення податкової заборгованості у розмірі 76791,64 грн.

Просить суд зобовязати Добропільську обєднану державну податкову інспекцію внести зміни до картки особового рахунку платника податків ВП «Шахта Добропільська» Державного підприємства «Добропіллявугілля», шляхом скасування (виключення) з картки особового рахунку пені з плати збору за геологорозвідувальні роботи за несвоєчасне погашення податкової заборгованості у розмірі 76791,64 грн., як неправомірно нараховані.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.

Відповідач надав судові заперечення на адміністративний позов в яких посилається на те, що позивачем пропущений строк для звернення до адміністративного суду з даним адміністративним позовом. Також в обґрунтування своєї позиції відповідач посилається на те, що пеня у розмірі 76421,64 грн. була нарахована на підставі п. 7.7. ст.. 7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» згідно з яким, податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобовязань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення. Тому в картці особового рахунку даними платежами був погашений податковий борг по історії його виникнення та згідно пп. 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» була нарахована пеня у розмірі. Крім того, відповідач зазначає, що облікові операції щодо скасування податкових зобовязань, штрафних санкцій здійснюються на підставі рішення керівника (заступника керівника) податкового органу датою прийняття такого рішення.

Просить суд у задоволені позову відмовити.

Представник відповідача, що діє за довіреністю, у суді позов не визнав з підстав, зазначених у запереченні.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, суд встановив наступне.

Державне підприємство «Добропіллявугілля» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Добропільської міської ради Донецької області, ідентифікаційний код 32186934, перебуває на обліку в Добропільській ОДПІ Донецької області.

Позивачем до податкового органу були надані розрахунки збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету по Відокремленому підрозділу «Шахта «Добропільська»:

-за 3 квартал 2008 року;

-за 4 квартал 2008 року;

-за 2 квартал 2009 року;

-за 3 квартал 2009 року;

-за 4 квартал 2009 року;

-за 1 квартал 2010 року;

-за 2 квартал 2010 року (загальний та уточнюючий);

-за 3 квартал 2010 року.

Листом від 30.04.2010 року №11/734 позивач просить податковий орган суму у розмірі 75085,64 грн., яка перерахована платіжним дорученням від 26.02.2010 року №1001, спрямувати на сплату авансового платежу за ІІ квартал поточного року по строку сплати 19.08.2010 року по Відокремленому підрозділу «Шахта «Добропільська».

Судом встановлено, що позивачем платіжними дорученнями:

-від 30 січня 2009 року №46 із визначенням призначення платежу сплачено збір за геологорозвідувальні роботи за 3 квартал 2008 року у розмірі 11854,00 грн. по терміну сплати до 20.11.2008 року; -

-від 27 лютого 2009 року №123 із визначенням призначення платежу сплачено збір за геологорозвідувальні роботи за 4 квартал 2008 року у розмірі 83300,00 грн. по терміну сплати до 19.02.2009 року; -

-від 31 березня 2009 року №289 із визначенням призначення платежу сплачено збір за геологорозвідувальні роботи за 3 квартал 2008 року у розмірі 27500,00 грн. по терміну сплати до 19.11.2008 року;

-від 30 липня 2009 року №797 із визначенням призначення платежу сплачено збір за геологорозвідувальні роботи за 2 квартал 2009 року у розмірі 22000,00 грн. по терміну сплати до 19.08.2008 року;

-від 19 серпня 2009 року №861 із визначенням призначення платежу сплачено збір за геологорозвідувальні роботи за 2 квартал 2009 року у розмірі 222351,07 грн. по терміну сплати до 19.08.2009 року;

-від 29 вересня 2009 року №1057 із визначенням призначення платежу сплачено авансовий платіж по збору за геологорозвідувальні роботи за 3 квартал 2009 року у розмірі 81500,00 грн. по терміну сплати до 20.10.2008 року;

-від 21 жовтня 2009 року №1140 із визначенням призначення платежу сплачено авансовий платіж по збору за геологорозвідувальні роботи за 3 квартал 2009 року у розмірі 122500,00 грн. по терміну сплати до 20.11.2009 року;

-від 29 жовтня 2009 року №1175 із визначенням призначення платежу сплачено авансовий платіж по збору за геологорозвідувальні роботи за 3 квартал 2009 року у розмірі 79900,00 грн. по терміну сплати до 20.11.2009 року;

-від 12 листопада 2009 року №1233 із визначенням призначення платежу сплачено збір за геологорозвідувальні роботи за 3 квартал 2009 року у розмірі 14193,41 грн. по терміну сплати до 19.11.2009 року;

-від 18 грудня 2009 року №1374 із визначенням призначення платежу сплачено авансовий платіж по збору за геологорозвідувальні роботи за 4 квартал 2009 року у розмірі 175000,00 грн. по терміну сплати до 19.02.2010 року;

-від 29 грудня 2009 року №1424 із визначенням призначення платежу сплачено авансовий платіж по збору за геологорозвідувальні роботи за 4 квартал 2009 року у розмірі 38900,00 грн. по терміну сплати до 19.02.2010 року;

-від 29 січня 2010 року №31 із визначенням призначення платежу сплачено збір за геологорозвідувальні роботи за 4 квартал 2009 року у розмірі 68870,64 грн. по терміну сплати до 19.02.2010 року;

-від 26 лютого 2010 року №119 із визначенням призначення платежу сплачено авансовий платіж по збору за геологорозвідувальні роботи за 1 квартал 2010 року у розмірі 255000,00 грн. по терміну сплати до 19.05.2010 року;

-від 31 березня 2010 року №216 із визначенням призначення платежу сплачено авансовий платіж по збору за геологорозвідувальні роботи за 1 півріччя 2010 року у розмірі 48000,00 грн. по терміну сплати до 19.08.2010 року;

-від 29 червня 2010 року №166 із визначенням призначення платежу сплачено авансовий платіж по збору за геологорозвідувальні роботи за 2 квартал 2010 року у розмірі 76000,00 грн. по терміну сплати до 19.08.2010 року;

-від 30 липня 2010 року №320 із визначенням призначення платежу сплачено авансовий платіж по збору за геологорозвідувальні роботи за 2 квартал 2010 року у розмірі 46300,00 грн. по терміну сплати до 19.08.2010 року;

-від 19 серпня 2010 року №367 із визначенням призначення платежу сплачено авансовий платіж по збору за геологорозвідувальні роботи за 2 квартал 2010 року у розмірі 151253,89 грн. по терміну сплати до 19.08.2010 року.

-від 19 серпня 2010 року №366 із визначенням призначення платежу сплачено авансовий платіж по збору за геологорозвідувальні роботи за 3 квартал 2010 року у розмірі 97700,00 грн. по терміну сплати до 19.11.2010 року.

В судовому засіданні представник позивача пояснив, що зазначеними платіжними документами перерахував поточні платежі, ані погашав податковий борг, але суд частково погоджується з даним висновком з наступних підстав.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Оскільки спірні правовідносини виникли у період 2009 2010 років, враховуючи, що з 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, суд відповідно до статті 58 Конституції України застосовує нормативно правові акти України, які діяли в той період.

Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює зокрема календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 131 Порядку встановлення нормативів збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, та його справляння, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 1999 р. №115, розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються надрокористувачами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, органам державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин. Збір сплачується протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору. Надрокористувачі сплачують авансові квартальні внески збору до 20 числа третього місяця звітного кварталу і до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, у розмірі однієї третини суми збору, визначеної у попередньому розрахунку.

Зазначена норма також кореспондується п. 6.2 та п. 6.5 Інструкції про порядок справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету затвердженої Наказом Комітету України з питань геології та використання надр і Державної податкової адміністрації України від 23 червня 1999 р. N 105/309 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 липня 1999 р. за N 474/3767).

Відповідно до п. 6.2 зазначеної Інструкції, базовий податковий (звітний) період для збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, дорівнює календарному кварталу. Розрахунки збору подаються надрокористувачами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, органам державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин.

Пунктом 6.5 Інструкції визначено, що надрокористувачі сплачують авансові квартальні внески збору до 20 числа третього місяця звітного кварталу і до 20-го числа місяця, наступного за звітним кварталом, у розмірі однієї третини суми збору, визначеної у попередньому розрахунку.

Сума збору в повному обсязі, обчислена відповідно до розрахунку за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів за цей квартал), сплачується протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання розрахунку збору (тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу), за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Відповідно до п. 1. 2. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державним цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншими Законами України.

Згідно зворотного боку облікової картки платника земельного податку ВП «Шахта Добропільська» ДП «Добропіллявугілля» станом на 31.12.2009 року та 31.12.2010 року, податковим органом здійснено погашення пені та податкового боргу за зазначеними вище платіжними дорученнями, а саме:

-по платіжному дорученню від 30 січня 2009 року №46 суму 11854,00 грн. направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №18103, в результаті чого нарахована пеня на суму 336,72 грн.;

-по платіжному дорученню від 27 лютого 2009 року №123 суму 83300,00 грн. направлено на погашення пені 66,89 грн., на погашення податкового боргу 83233,11 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 3283,72 грн.;

-по платіжному дорученню від 31 березня 2009 року №289 суму 27500,00 грн. направлено на погашення пені 288,01 грн., на погашення податкового боргу 27211,99 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 1417,11 грн.;

-по платіжному дорученню від 30 липня 2009 року №797 суму 22000,00 грн. направлено на погашення пені 107,53 грн., на погашення податкового боргу 21892,47 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 2179,20 грн.;

-по платіжному дорученню від 19 серпня 2009 року №861 суму 222351,07 грн. направлено на погашення пені 1600,67 грн., на погашення податкового боргу 220750,40 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 16989,07 грн.;

-по платіжному дорученню від 29 вересня 2009 року №1057 суму 81500,00 грн. направлено на погашення пені 1846,66 грн., на погашення податкового боргу 79653,34 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 4839,43 грн.;

-по платіжному дорученню від 21 жовтня 2009 року №1140 суму 122500,00 грн. направлено на погашення пені 8406,57 грн., на погашення податкового боргу 114093,43 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 7786,77 грн.;

-по платіжному дорученню від 29 жовтня 2009 року №1175 суму 79900,00 грн. направлено на погашення пені 7786,65 грн., на погашення податкового боргу 72113,35 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 5064,14 грн.;

-по платіжному дорученню від 12 листопада 2009 року №1233 суму 14193,41 грн. направлено на погашення пені 1750,30 грн., на погашення податкового боргу 12443,11 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 942,54 грн.;

-по платіжному дорученню від 18 грудня 2009 року №1374 суму 175000,00 грн. направлено на погашення пені 7956,50 грн., на погашення податкового боргу 167043,50 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 11896,24 грн.;

-по платіжному дорученню від 29 грудня 2009 року №1424 суму 38900,00 грн. направлено на погашення пені 3248,61 грн., на погашення податкового боргу 35651,39 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 480,56 грн.;

-по платіжному дорученню від 29 січня 2010 року №31 суму 68870,64 грн. направлено на погашення пені 5868,16 грн., на погашення податкового боргу 63002,48 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 1507,40 грн.;

-по платіжному дорученню від 26 лютого 2010 року №119 суму 255000,00 грн. направлено на погашення пені 9574,60 грн., на погашення податкового боргу 245425,40 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 5925,23 грн.;

-по платіжному дорученню від 31 березня 2010 року №216 суму 48000,00 грн. направлено на погашення пені 3016,09 грн., на погашення податкового боргу 44983,91 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 576,04 грн.;

-по листу від 30.04.2010 року №11/734 (в обліковій картці платіжне доручення від 30.04.2010 року №2661) суму 75085,64 грн. направлено на погашення пені 4945,63 грн., на погашення податкового боргу 701400,01 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 1607,26 грн.;

-по платіжному дорученню від 29 червня 2010 року №166 суму 76000,00 грн. направлено на погашення пені 1850,43 грн., на погашення податкового боргу 74149,57 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 3198,39 грн.;

-по платіжному дорученню від 30 липня 2010 року №320 суму 46300,00 грн. направлено на погашення пені 1658,75 грн., на погашення податкового боргу 44641,25 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 1722,58 грн.;

-по платіжному дорученню від 19 серпня 2010 року №367 суму 151253,89 грн. направлено на погашення пені 6524,11 грн., на погашення податкового боргу 144729,78 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 4438,25 грн.;

-по платіжному дорученню від 19 серпня 2010 року №366 суму 97700,00 грн. направлено на погашення пені 2230,99 грн., на погашення податкового боргу 95469,01 грн., в результаті чого нарахована пеня на суму 2230,99 грн.

Загальна сума нарахованої пені складає 76421,64 грн.

Правовою підставою розподілу сплачених за платіжними дорученнями сум став абзац 2 пп. 16.3.3 п. 16.3 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідно до якого, якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини), та надсилає такому платнику податків повідомлення, в якому міститься зазначена інформація.

Відповідно до п. 3.8 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 р. №22, реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу".

Таким чином, розподіл податковим органом сплаченої суми передбачається лише у випадку, коли платник податку сплачує податковий борг (або його частку) і не сплачує пеню, нараховану на такий податковий борг ( або його частку).

Під поняттям податкового боргу слід розуміти ( п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами») податкове зобовязання, самостійно узгоджене платником податків, або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений законом строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Враховуючи наведене, суд приходить висновку, що позивач платіжними дорученнями від 27 лютого 2009 року №123, від 31 березня 2009 року №289, від 30 липня 2009 №797, від 19 серпня 2009 року №861, від 12 листопада 2009 року №1233 фактично сплатив поточні платежі визначені податковими розрахунками та платіжним дорученням від 26 лютого 2010 року №119, листом від 30.04.2010 року №11/734 (в обліковій картці платіжне доручення від 30.04.2010 року №2661) авансовий платіж, тому у податкового органу не було підстав для розподілу цих сум в рахунок погашення пені та податкового боргу.

Право на такий розподіл у податкового органу виникає лише у випадку, коли платник податків самостійно сплачує податковий борг ( або його частку), не виділяючи у платіжному документі розмір пені.

При вирішенні справи суд не приймає до уваги посилання відповідача на правомірність зарахування сплачених позивачем сум в порядку календарної черговості виникнення податкового боргу з посиланням на приписи пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами».

Відповідно до наведеного пункту Закону податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобовязань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення за різними податками, зборами (обовязковими платежами)- у рівних пропорціях.

Зазначена норма Закону не визначає, хто саме із субєктів зазначених правовідносин - контролюючий орган чи платник податків зобовязаний здійснювати погашення зобовязань у встановленому нею порядку. Ця норма також не встановлює право чи обовязок контролюючого органу (в даному випадку органу державної податкової служби) будь-яким чином змінювати податкові зобовязання, в рахунок сплати яких платник податків спрямував кошти. Таке право податкового органу не передбачено і будь-якими іншими нормами зазначеного Закону, а також інших законів з питань оподаткування.

Загальна сума нарахованої пені у результаті розподілу складає 32344,13 грн.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 19 травня 2010 року було встановлено, що платіжними дорученнями від 18.12.2009 року №1374, від 29.12.2009 року №1424, від 29.01.2010 року №31 ДП «Добропіллявугілля» сплачено збір за геологорозвідувальні роботи за 4 квартал 2009 року, тому відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України ця обставина є преюдиційною і не потребує доказування.

Загальна сума нарахованої пені у результаті розподілу по цим платіжним дорученням складає 13884,20 грн.

Як вбачається з платіжного доручення №46 від 30.01.2009 року, позивачем сплачено податкове зобовязання за 3 квартал з затримкою на 72 дні. Згідно облікової картки, податковим органом суму 11854,00 грн. за цим платіжним дорученням направлено на погашення податкового боргу по розрахунку №18103 (за 3 квартал 2008 року), тобто за призначенням платежу. Таким чином, суд вважає, що податковий орган правомірно нарахував суму пені за пропущення строку сплати на 72 дні.

Стосовно платіжних доручень, якими сплачені авансові внески, а саме платіжні доручення від 29 вересня 2009 року №1057, від 21 жовтня 2009 року №1140, від 29 жовтня 2009 року №1175, від 31 березня 2010 року №216, від 29 червня 2010 року №166, від 30 липня 2010 року №320, від 19 серпня 2010 року №367 №366 суд зазначає, що вони сплачені не у строки, визначені п. 131 Порядку встановлення нормативів збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, та його справляння, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 1999 р. №115 відповідно до якого надрокористувачі сплачують авансові квартальні внески збору до 20 числа третього місяця звітного кварталу і до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, у розмірі однієї третини суми збору, визначеної у попередньому розрахунку.

Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги позивача про зобовязання Добропільську обєднану державну податкову інспекцію внести зміни до картки особового рахунку платника податків ВП «Шахта Добропільська» Державного підприємства «Добропіллявугілля», шляхом скасування (виключення) з картки особового рахунку пені з плати збору за геологорозвідувальні роботи за несвоєчасне погашення податкової заборгованості, як неправомірно нараховані, підлягають задоволенню в частині нарахованої пені на суму 46228,33 грн.

Відповідно до ст.ст. 87, 94 КАС України підлягають присудженню позивачеві з Державного бюджету України судові витрати пропорційно задоволеним позовним вимогам.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

постановив :

Позов Державного підприємства «Добропіллявугілля» до Добропільської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області про зобовязання вчинити певні дії задовольнити частково.

Зобовязати Добропільську обєднану державну податкову інспекцію внести зміни до картки особового рахунку платника податків ВП «Шахта Добропільська» Державного підприємства «Добропіллявугілля», шляхом виключення з картки особового рахунку пені з плати збору за геологорозвідувальні роботи за несвоєчасне погашення податкової заборгованості, як неправомірно нараховані, в частині нарахування пені на суму 46228,33 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Добропіллявугілля» (85000, Донецька обл., м. Добропілля, пр-т. Шевченка, 2, ЄДРПОУ32186934), витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 гривень 70 копійок.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 31 січня 2011 року в присутності представників сторін.

Постанову у повному обсязі складено 07 лютого 2011 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Шинкарьова І.В.