Ухвала суду № 141305958, 09.11.2026, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
09.11.2026
Номер справи
916/4258/26
Номер документу
141305958
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65618, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

______________________________

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"09" листопада 2026 р.№ 916/4258/26Господарський суд Одеської області у складі судді Нікітенка С.В., розглянувши матеріали позовної заяви (вх. № 4364/26 від 16.10.2026), у справі

за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; код РНОКПП НОМЕР_1 )

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Одеський комбікормовий завод № 1 (65047, Одеська обл., м. Одеса, вул. Михайла Грушевського, 39И, каб. 503/8, код ЄДРПОУ 35697597)

про стягнення дивідендів,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Одеський комбікормовий завод № 1 про стягнення дивідендів за 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 роки, визначивши їхню суму, відповідно до висновку експерта.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.09.2026 справу № 916/4258/26 передано на розгляд судді Господарського суду Одеської області Нікітенку С.В.

Ухвалою суду від 21.10.2026 позовну заяву ОСОБА_1 (Вх. № 4364/26 від 16.10.2026) залишено без руху. Позивачу, у строк не більше десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, необхідно було усунути виявлені недоліки позовної заяви та надати докази сплати судового збору у розмірі 360457,80 грн. Повідомлено ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Крім того, в ухвалі від 21.10.2026 року про залишення без руху позову у цій справі суд зазначав про необхідність зазначити реквізити рахунку позивача в банку, небанківському надавачі платіжних послуг, інформацію про його відсутність, бажаний спосіб отримання грошових коштів у разі відсутності рахунку; не надано довідки про наявність рахунку у випадку його відкриття; зазначити відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; надати копії фінансової звітності, на яку є посилання; надати копію рішення загальних зборів, оформлене протоколом № 27 від 13.02.2020 та копію рішення загальних зборів, оформлене протоколом № 20/05/2026 від 20.05.2026, тощо.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що копію ухвали від 21.10.2026 в електронному вигляді доставлено представнику позивача до електронного кабінету 22.10.2026 о 01:33.

Таким чином, ухвала від 21.10.2026 вважається врученою позивачу 22.10.2026. Відповідно строк на усунення недоліків позовної зави спливає 02.11.2026.

Станом на 09.11.2026 від позивача у справі докази усунення недоліків позовної заяви до суду не надходили.

Відповідно до ст. 116 ГПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.

Суд врахував, що відповідно до Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затв. наказом Міністерства інфраструктури України від 28.11.2013 № 958, нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв`язку (без урахування вихідних днів об`єктів поштового зв`язку):

1) місцевої - Д+2, пріоритетної - Д+1;

2) у межах області та між обласними центрами України (у тому числі для міст Києва, Сімферополя, Севастополя) - Д+3, пріоритетної - Д+2;

3) між районними центрами різних областей України (у тому числі для міст обласного підпорядкування) - Д+4, пріоритетної - Д+3;

4) між іншими населеними пунктами різних областей України - Д+5, пріоритетної - Д+4,

де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об`єкті поштового зв`язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 1, 2, 3, 4, 5 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення. При пересиланні рекомендованої письмової кореспонденції зазначені в пункті 1 цього розділу нормативні строки пересилання збільшуються на один день.

З огляду на викладене, суд врахував максимальний можливий поштовий перебіг два дні, якщо б позивач направив докази усунення недоліків позовної заяви поштою.

Як вже було вищезазначено судом, строк на усунення недоліків позовної зави спливає 02.11.2026.

Проте позивач у встановлений судом строк, тобто по 02.11.2026 та після цієї дати, не надав доказів усунення в повному обсязі недоліків позовної заяви.

Також позивач не був позбавлений права здати докази усунення недоліків позовної заяви на пошту 02.11.2026. Таким чином, враховуючи максимальний можливий поштовий перебіг два дні, останнім днем для усунення недоліків було 04.11.2026.

Таким чином, недоліки, зазначені в ухвалі від 21.10.2026 мали бути усунені по 04.11.2026.

Проте у вказаний строк, виявлені недоліки позовної заяви позивачем усунені не були.

Відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Частиною 6 статті 174 ГПК України встановлено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Враховуючи те, що позивачем не усунуто недоліки позовної заяви, визначені ухвалою суду від 21.10.2026, суд, на підставі ч. 4 ст. 174 ГПК України дійшов висновку про необхідність повернення ОСОБА_1 позовної заяви.

У той же час, суд враховує, що позовну заяву було подано до суду в електронній формі через систему "Електронний суд", відтак з метою економії бюджетних коштів позовна заява ОСОБА_1 надсилатись не буде.

При цьому, суд повідомляє ОСОБА_1 , що у відповідності до ч. 8 ст. 174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 (вх. суду № 4364/26 від 16.10.2026) та додані до неї документи повернути заявнику без розгляду.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга у відповідності до частини 1 статті 256 ГПК України.

Ухвалу підписано 09.11.2026.

Суддя Нікітенко С.В.

Часті запитання

Який тип судового документу № 141305958 ?

Документ № 141305958 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 141305958 ?

Дата ухвалення - 09.11.2026

Яка форма судочинства по судовому документу № 141305958 ?

Форма судочинства - Господарське

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 141305958 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Відомості про судове рішення № 141305958, Господарський суд Одеської області

Судове рішення № 141305958, Господарський суд Одеської області було прийнято 09.11.2026. Форма судочинства - Господарське, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти корисні відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити корисні відомості.

Судове рішення № 141305958 відноситься до справи № 916/4258/26

Це рішення відноситься до справи № 916/4258/26. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа:


Наша система дозволяє пошук за різними критеріями, такими як регіон або назва суда. Також у персональному кабінеті є можливість докладного налаштування, що суттєво прискорює процес пошуку даних. Це дозволяє продуктивно заощаджувати ваш час при отриманні необхідної інформації з реєстру судових рішень та інших офіційних джерел.

Попередній документ : 141305956
Наступний документ : 141305961