Ухвала суду № 141225508, 05.11.2026, Господарський суд Вінницької області

Дата ухвалення
05.11.2026
Номер справи
902/1367/26
Номер документу
141225508
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua

_______________

УХВАЛА

про продовження процесуального строку

"05" листопада 2026 р. Cправа № 902/1367/26

Господарський суд Вінницької області у складі головуючого судді Виноградського О. Є., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Вінниці, в приміщенні Господарського суду Вінницької області клопотання представника Акціонерного товариства «Укртелеком» адвоката Чорноморець Я. А. про продовження встановленого судом строку на подання відзиву на позовну заяву у справі № 902/1267/26

за позовом: Акціонерного товариства «Вінницяобленерго» (місцезнаходження: вул. Магістратська, буд. 2, м. Вінниця, Вінницька область, 21050, ідентифікаційний код юридичної особи: 00130694)

до: Акціонерного товариства «Укртелеком» (місцезнаходження: бульв. Тараса Шевченка, буд. 18, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код юридичної особи: 21560766)

про стягнення 156984,98 грн

У С Т А Н О В И В :

12.10.2026 Акціонерне товариство «Вінницяобленерго» звернулось до Господарського суду Вінницької області з позовом до Акціонерного товариства «Укртелеком» про стягнення вартості необлікованої електричної енергії у розмірі 156984,98 грн

Позовні вимоги обґрунтовані не сплатою відповідачем у добровільному порядку суми вартості необлікованої електричної енергії, донарахованої по Акту про порушення № 07176 від 27.01.2025 року, який було складено за фактом виявленого порушення.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.10.2026 справу № 902/1367/26 розподілено судді Виноградському О.Є.

Ухвалою судді Господарського суду Вінницької області від 19.10.2026 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження та встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті справи. Підготовче засідання у справі призначено на 23.11.2026 о 10:15 год.

02.11.2026 від представника відповідача адвоката Чорноморець Я. А. до суду надійшло клопотання про продовження встановленого судом строку на подання відзиву на позовну заяву.

В клопотанні представник відповідача просить суд продовжити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву у справі № 902/1367/26 до 17.11.2026 включно.

Обґрунтовуючи клопотання представник відповідача зазначає, що з картки руху документа в Електронному кабінеті системи Електронний суд ЄСІТС вбачається, що ухвалу Господарського суду Вінницької області про відкриття провадження від 19.10.2026 у справі № 902/1367/26 було доставлено сторонам в їх Електронні кабінети - 20.10.2026 о 17:46. Отже, останнім днем строку, встановленого судом в ухвалі від 19.10.2026 для подання відповідачем відзиву на позов є 05.11.2026 включно.

Але АТ «Укртелеком» стало відомо про наявність даного спору лише 27.10.2026, після отримання позовної заяви та доданих до неї документів, які надіслані позивачем відповідачу в паперовому вигляді, що вбачається з матеріалів справи та які позивач отримав засобами поштового зв`язку 27.10.2026, що підтверджується конвертом з відміткою про отримання поштового відправлення № R227000036883.

Як вказує представник відповідача, враховуючи необізнаність відповідача про надходження ухвали Господарського суду Вінницької області від 19.10.2026 у справі № 902/1367/26 та відсутність інформації щодо суті позовних вимог та змісту наданих доказів, для попереднього вивчення долучених до позову документів, необхідність здійснення дій, спрямованих на отримання доказів для долучення їх до відзиву; значну ціну позову та з врахуванням тривалих повітряних тривог, аварійних та планових відключень електроенергії, що призводить до затримки в опрацюванні документів, відповідачу необхідний додатковий час для виконання вимог ухвали суду в частині подання обґрунтованого відзиву на позовну заяву.

Розглянувши клопотання та додані до нього документи суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до частини восьмої статті 165 ГПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок (частина перша статті 116 ГПК України).

Як встановлено судом, ухвалу про відкриття провадження у справі № 902/1367/26 доставлено в Електронний кабінет відповідача в підсистемі ЄСІТС 20.10.2026 о 17:54 год. Отже, з врахуванням положення пункту « 5)» частини шостої статті 242 ГПК України ухвала вважається врученою відповідачу 21.10.2026.

Саме з цієї дати відповідачу стало відомо про наявність спору, а не 27.10.2026, як стверджує представник відповідача в клопотання, після отримання позовної заяви та доданих до неї документів, які надіслані позивачем відповідачу в паперовому вигляді.

Отримання позовної заяви та доданих до неї документів, які надіслані позивачем відповідачу в паперовому вигляді 27.10.2026, не перешкоджало відповідачу ознайомитись із змістом позовної заяви в Електронному кабінеті в підсистемі ЄСІТС.

Отже, перебіг процесуального строку, встановленого суддею в ухвалі про відкриття провадження для надання відзиву починається з 22.10.2026 і закінчується 05.11.2026.

В той же час, суд бере до уваги посилання представника відповідача на наявність тривалих повітряних тривог, аварійних та планових відключень електроенергії, що призводить до затримки в опрацюванні документів, своєчасне подання, відповідно до частин другої статті 119 ГПК України, клопотання про продовження процесуального строку і вважає за можливе частково задовольнити клопотання та продовжити відповідачу строк на подання відзиву на 8 днів до 13.11.2026.

Керуючись статтями 119, 234 та 235 ГПК України, Господарський суд Вінницької області

П О С Т А Н О В И В :

1. Клопотання представника Акціонерного товариства «Укртелеком» адвоката Чорноморець Я. А. про продовження встановленого судом строку на подання відзиву на позовну заяву у справі № 902/1267/26 задовольнити частково.

2. Продовжити Акціонерному товариству «Укртелеком» строк на подання відзиву на позовну заяву у справі № 902/1267/26 на 8 днів до 13.11.2026.

3. Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання і оскарженню не підлягає.

4. Примірник ухвали надіслати учасникам справи до електронних кабінетів у підсистемі (модулі) ЄСІТС.

Суддя Олег ВИНОГРАДСЬКИЙ

віддрук. прим.:

1 - до справи

Часті запитання

Який тип судового документу № 141225508 ?

Документ № 141225508 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 141225508 ?

Дата ухвалення - 05.11.2026

Яка форма судочинства по судовому документу № 141225508 ?

Форма судочинства - Господарське

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 141225508 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Інформація про судове рішення № 141225508, Господарський суд Вінницької області

Судове рішення № 141225508, Господарський суд Вінницької області було прийнято 05.11.2026. Форма судочинства - Господарське, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити важливі відомості.

Судове рішення № 141225508 відноситься до справи № 902/1367/26

Це рішення відноситься до справи № 902/1367/26. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа:


Наша платформа підтримує пошук за різними критеріями, такими як регіон або назва суда. Також у персональному кабінеті є можливість докладного налаштування, що суттєво прискорює процес пошуку даних. Це дозволяє продуктивно заощаджувати ваш час при отриманні необхідної інформації з реєстру судових рішень та інших офіційних джерел.

Попередній документ : 141225506
Наступний документ : 141262238