Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
_______________
УХВАЛА
про продовження процесуального строку
"05" листопада 2026 р. Cправа № 902/1367/26
Господарський суд Вінницької області у складі головуючого судді Виноградського О. Є., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Вінниці, в приміщенні Господарського суду Вінницької області клопотання представника Акціонерного товариства «Укртелеком» адвоката Чорноморець Я. А. про продовження встановленого судом строку на подання відзиву на позовну заяву у справі № 902/1267/26
за позовом: Акціонерного товариства «Вінницяобленерго» (місцезнаходження: вул. Магістратська, буд. 2, м. Вінниця, Вінницька область, 21050, ідентифікаційний код юридичної особи: 00130694)
до: Акціонерного товариства «Укртелеком» (місцезнаходження: бульв. Тараса Шевченка, буд. 18, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код юридичної особи: 21560766)
про стягнення 156984,98 грн
У С Т А Н О В И В :
12.10.2026 Акціонерне товариство «Вінницяобленерго» звернулось до Господарського суду Вінницької області з позовом до Акціонерного товариства «Укртелеком» про стягнення вартості необлікованої електричної енергії у розмірі 156984,98 грн
Позовні вимоги обґрунтовані не сплатою відповідачем у добровільному порядку суми вартості необлікованої електричної енергії, донарахованої по Акту про порушення № 07176 від 27.01.2025 року, який було складено за фактом виявленого порушення.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.10.2026 справу № 902/1367/26 розподілено судді Виноградському О.Є.
Ухвалою судді Господарського суду Вінницької області від 19.10.2026 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження та встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті справи. Підготовче засідання у справі призначено на 23.11.2026 о 10:15 год.
02.11.2026 від представника відповідача адвоката Чорноморець Я. А. до суду надійшло клопотання про продовження встановленого судом строку на подання відзиву на позовну заяву.
В клопотанні представник відповідача просить суд продовжити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву у справі № 902/1367/26 до 17.11.2026 включно.
Обґрунтовуючи клопотання представник відповідача зазначає, що з картки руху документа в Електронному кабінеті системи Електронний суд ЄСІТС вбачається, що ухвалу Господарського суду Вінницької області про відкриття провадження від 19.10.2026 у справі № 902/1367/26 було доставлено сторонам в їх Електронні кабінети - 20.10.2026 о 17:46. Отже, останнім днем строку, встановленого судом в ухвалі від 19.10.2026 для подання відповідачем відзиву на позов є 05.11.2026 включно.
Але АТ «Укртелеком» стало відомо про наявність даного спору лише 27.10.2026, після отримання позовної заяви та доданих до неї документів, які надіслані позивачем відповідачу в паперовому вигляді, що вбачається з матеріалів справи та які позивач отримав засобами поштового зв`язку 27.10.2026, що підтверджується конвертом з відміткою про отримання поштового відправлення № R227000036883.
Як вказує представник відповідача, враховуючи необізнаність відповідача про надходження ухвали Господарського суду Вінницької області від 19.10.2026 у справі № 902/1367/26 та відсутність інформації щодо суті позовних вимог та змісту наданих доказів, для попереднього вивчення долучених до позову документів, необхідність здійснення дій, спрямованих на отримання доказів для долучення їх до відзиву; значну ціну позову та з врахуванням тривалих повітряних тривог, аварійних та планових відключень електроенергії, що призводить до затримки в опрацюванні документів, відповідачу необхідний додатковий час для виконання вимог ухвали суду в частині подання обґрунтованого відзиву на позовну заяву.
Розглянувши клопотання та додані до нього документи суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до частини восьмої статті 165 ГПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок (частина перша статті 116 ГПК України).
Як встановлено судом, ухвалу про відкриття провадження у справі № 902/1367/26 доставлено в Електронний кабінет відповідача в підсистемі ЄСІТС 20.10.2026 о 17:54 год. Отже, з врахуванням положення пункту « 5)» частини шостої статті 242 ГПК України ухвала вважається врученою відповідачу 21.10.2026.
Саме з цієї дати відповідачу стало відомо про наявність спору, а не 27.10.2026, як стверджує представник відповідача в клопотання, після отримання позовної заяви та доданих до неї документів, які надіслані позивачем відповідачу в паперовому вигляді.
Отримання позовної заяви та доданих до неї документів, які надіслані позивачем відповідачу в паперовому вигляді 27.10.2026, не перешкоджало відповідачу ознайомитись із змістом позовної заяви в Електронному кабінеті в підсистемі ЄСІТС.
Отже, перебіг процесуального строку, встановленого суддею в ухвалі про відкриття провадження для надання відзиву починається з 22.10.2026 і закінчується 05.11.2026.
В той же час, суд бере до уваги посилання представника відповідача на наявність тривалих повітряних тривог, аварійних та планових відключень електроенергії, що призводить до затримки в опрацюванні документів, своєчасне подання, відповідно до частин другої статті 119 ГПК України, клопотання про продовження процесуального строку і вважає за можливе частково задовольнити клопотання та продовжити відповідачу строк на подання відзиву на 8 днів до 13.11.2026.
Керуючись статтями 119, 234 та 235 ГПК України, Господарський суд Вінницької області
П О С Т А Н О В И В :
1. Клопотання представника Акціонерного товариства «Укртелеком» адвоката Чорноморець Я. А. про продовження встановленого судом строку на подання відзиву на позовну заяву у справі № 902/1267/26 задовольнити частково.
2. Продовжити Акціонерному товариству «Укртелеком» строк на подання відзиву на позовну заяву у справі № 902/1267/26 на 8 днів до 13.11.2026.
3. Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання і оскарженню не підлягає.
4. Примірник ухвали надіслати учасникам справи до електронних кабінетів у підсистемі (модулі) ЄСІТС.
Суддя Олег ВИНОГРАДСЬКИЙ
віддрук. прим.:
1 - до справи
Судове рішення № 141225508, Господарський суд Вінницької області було прийнято 05.11.2026. Форма судочинства - Господарське, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити важливі відомості.
Це рішення відноситься до справи № 902/1367/26. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: