Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
03.11.2026Справа № 910/5652/26Господарський суд міста Києва у складі судді Людмили Шкурдової, розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕКСТАРС" про скасування судового наказу від 20.05.2026 у справі №910/5652/26
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВІКТАС"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕКСТАРС"
про видачу судового наказу
ВСТАНОВИВ:
20.05.2026 Господарським судом міста Києва видано судовий наказ №910/5652/26 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕКСТАРС" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВІКТАС" заборгованості за неналежне виконання зобов`язань за договором оренди нерухомого майна № 03/06-О від 17.06.2024 у розмірі 212760,00 грн. та судового збору у розмірі 266,24 грн.
30.10.2026 через систему "Електронний суд" від Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕКСТАРС" надійшла заява про скасування судового наказу, в якій заявлене клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на її подання.
В обґрунтування вказаної заяви та клопотання боржник посилається на те, що про наявність судового наказу №910/5652/26 від 20.05.2026 дізнався лише в кінці вересня 2026 року під час накладення арешту на його грошові кошти (банківські рахунки) в межах виконавчого провадження НОМЕР_1.
Заявник вважає, що виданий судовий наказ підлягає скасуванню, оскільки між сторонами існує спір щодо розміру нарахованої орендної плати.
Враховуючи викладене, боржник просить суд поновити строк для подання заяви про скасування судового наказу та скасувати судовий наказ від 20.05.2026 у справі №910/5652/26.
Розглянувши заяву про скасування судового наказу у справі №910/5652/26, суд дійшов наступних висновків.
Згідно з ч.ч. 1, 4 ст. 156 ГПК України, після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає його копію (текст), що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, боржникові до його електронного кабінету, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом із повідомленням про вручення чи цінним листом з описом вкладеного. Днем отримання боржником копії судового наказу є день його вручення боржнику, визначений відповідно до статті 242 цього Кодексу.
Відповідно до наявних повідомлень про доставку електронного листа, судовий наказ Господарського суду міста Києва від 20.05.2026 було доставлено до електронного кабінету Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕКСТАРС" 21.05.2026 о 19:14 год., заяву про видачу судового наказу з додатками 13.05.2026 о 11:42 год.
Згідно п. 2, абз. 2 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є: день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
З урахуванням вимог ч. 4 ст. 116 ГПК України останнім днем строку для подання заяви про скасування судового наказу було 08.06.2026.
Згідно з ст. 118 ГПК України, право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 119 ГПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Беручи до уваги те, що боржником до заяви про скасування судового наказу не додано жодного доказу на підтвердження поважності причин пропуску такого строку, а також враховуючи, що судом встановлено факт належного вручення боржнику документів, суд зазначає, що посилання боржника щодо встановлення адреси, за якою здійснювалося направлення судового наказу та заяви про видачу судового наказу є необгрунтованими.
За таких обставин, зазначені боржником причини пропуску процесуального строку є неповажними, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про необгрунтованість заявленого клопотання та відмовляє у його задоволенні.
Решта обгрунтувань щодо поважності причин пропуску процесуального строку на подання заяви про скасування судового наказу були ретельно досліджені судом і наведених вище висновків стосовно відмови у поновленні вказаного строку не спростовують.
У відповідності до ч.ч. 1, 2 ст. 157 ГПК України, боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається до суду у письмовій формі.
Згідно із ч. 2 ст. 158 ГПК України, заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 157 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви.
Враховуючи, що боржником без поважних причин пропущено процесуальний строк для подання заяви про скасування судового наказу, а судом відмовлено у задоволенні клопотання про його поновлення, заява про скасування судового наказу підлягає поверненню боржнику.
Керуючись ст.ст. 157, 158, 232, 233, 234, 235, 242 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕКСТАРС" про поновлення пропущеного процесуального строку на подання заяви про скасування судового наказу Господарського суду міста Києва від 20.05.2026 у справі №910/5652/26 - відмовити.
2. Заяву про скасування судового наказу від 20.05.2026 у справі №910/5652/26 повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "ТЕКСТАРС".
3. Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у порядку і строк, встановлені ст.ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Людмила ШКУРДОВА
Судове рішення № 141144348, Господарський суд м. Києва було прийнято 03.11.2026. Форма судочинства - Господарське, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити важливі дані.
Це рішення відноситься до справи № 910/5652/26. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: