Постанова № 14106068, 10.12.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2010
Номер справи
2а-3345/10/0770
Номер документу
14106068
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-3345/10/0770

Ряд стат. звіту № 6.5

Код - 05

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2010 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.

при секретарі судового засідання Скуби В.І

за участю сторін:

представника позивача Лешкович Галини Андріївни;

представника відповідача не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»»в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Західному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»»до Новодавидківської сільської ради про стягнення штрафу у розмірі 5100 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 10 грудня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 17 грудня 2010 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулося Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»»в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Західному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»»до Новодавидківської сільської ради, якою просить стягнути штраф у розмірі 5100 грн..

Позовні вимоги мотивовані наступним. Відповідачу було видано припис № 03/20/OV-20 від 10 лютого 2010 року про усунення порушень законодавства у сфері теплопостачання. Однак, у терміни, що вказані у приписі, вимогу припису відповідачем виконано не повністю, що встановлено відповідним актом. На підставі цього акту винесено постанову № 20 від 26 травня 2010 року про накладення штрафу за порушення законодавства у сфері теплопостачання, відповідно до якої, накладено штраф у розмірі 5100 грн..

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив їх задовольнити .

В судові засідання, що проходили 27 жовтня 2010 року та 10 грудня 2010 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

В судовому засіданні встановлено, що 10 лютого 2010 року на підставі Припису № 03/20/OV-20 Новодавидківську сільську раду зобовязано усунути виявлені порушення законодавства у сфері теплопостачання (а.с.а.с. 12). Вказаний припис 10 лютого 2010 року було отримано представником відповідача ОСОБА_2, про що свідчить підпис такого на приписі. Про виконання вказаного припису відповідач повинен був повідомити до 13 травня 2010 року.

Актом перевірки (протоколом) № 03/20/OV-056 від 14 травня 2010 року встановлено ухилення відповідача від виконання припису № 03/20/OV-20 від 10 лютого 2010 року, а саме не виконані вимоги припису в частині пунктів 2-4, 8-11 (а.с. 13).

Постановою № 20 від 26 травня 2010 року за ухилення від виконання пунктів 2-4,8-11 припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії № 03/20/OV-20 від 10 лютого 2010 року з на Новодавидківську сільську раду накладено штраф у розмірі 5100 грн. (а.с. 14).

Вказану постанову було отримано представником відповідача 28 травня 2010 року, про що свідчить підпис голови Новодавидківської сільської ради (а.с. 14 на звороті).

Відповідно до статті 6 Закону України «Про теплопостачання» № 2633-IV (надалі Закон України № 2633-IV) державна політика у сфері теплопостачання базується на принципах, зокрема: забезпечення енергетичної безпеки держави; державного управління і регулювання відносин у сфері теплопостачання; забезпечення захисту прав та інтересів споживачів; додержання стандартів, правил і норм усіма суб'єктами відносин у сфері теплопостачання; встановлення відповідальності суб'єктів теплопостачання за порушення законодавства у сфері теплопостачання.

Відповідно до статті 14 Закону України № 2633-IV державний нагляд у сфері теплопостачання здійснюють державні інспекції та інші органи у порядку, встановленому законом. Державні інспектори мають в тому право, в тому числі: надавати в межах своїх повноважень приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; застосовувати в установленому законом порядку санкції до суб'єктів відносин у сфері теплопостачання за порушення нормативно-правових актів з питань, що належать до їх компетенції.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Закарпатській області входить до складу ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні», який у свою чергу є структурною одиницею ДП НЕК «Укренерго»Міністерства палива та енергетики України.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про електроенергетику»№ 575/97-ВР державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому Законом порядку санкції до субєктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.

Відповідно до пункту 1 Положення про державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, що затверджене Постановою Кабінету міністрів України № 929 від 07 серпня 1996 року державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії субєктів електроенергетики, субєктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Відповідно до статті 7 частини 8 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 877-V (надалі Закон України № 877-V) припис обовязкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) субєкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.

Відповідно до статті 12 частини 1 Закону України № 877-V невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до субєкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.

Відповідно до статті 31 частини 1 пункту 2 Закону України № 2633-IV за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, або Національної комісії регулювання електроенергетики України уповноважені органи застосовують до субєктів господарювання - юридичних осіб штрафні санкції у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України № 1312 від 21 червня 1999 року «Про затвердження Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачанняу»субєкт господарювання зобовязаний сплатити штраф протягом 15 днів з дня винесення постанови про його накладення. У випадку несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Станом на день постановлення судового рішення у даній справі, у суду відсутні відомості щодо сплати відповідачем суми штрафу у розмірі 5100 грн., що накладений позивачем відповідно до постанови № 20 від 26 травня 2010 року.

Зважаючи на вказані норми Законів України, вказані Постанови Кабінету Міністрів України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву задовольнити..

Стягнути з Новодавидківської сільської ради до Державного бюджету України штраф у розмірі 5100 грн. за наступними реквізитами: одержувач Державний бюджет Мукачівського району, р/р 31111106700155 в ГУДКУ у Закарпатській області, МФО банку 812016, код ОКПО 22107709, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

ГоловуючийГаврилко С.Є.