Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2011 року Справа № 2а/2370/451/2011
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гаврилюка В. О.,
секретар судового засідання Хоменко О. О.,
за участю:
представника позивача Гребенюка С. А.,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Уманської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
встановив:
Уманська обєднана державна податкова інспекція подала позов про стягнення з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 6257 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що до відповідача за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” згідно рішення № 0002322330 від 10 листопада 2009 року застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 6257 грн., які відповідачем у встановлений ст. 22 зазначеного Закону строк не сплачені, а тому позивач просив стягнути їх в судовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Присутній в судовому засіданні відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив повністю зазначивши при цьому, що порушень, які вказані в акті перевірки, він не допускав, а тому відсутні підстави для стягнення штрафних санкцій.
Заслухавши пояснення представника позивача та самого відповідача, повно, всебічно, обєктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до такого висновку.
Відповідач, як фізична особа підприємець, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований 09.12.1994р., взятий на облік в органах державної податкової служби 08.12.1994р., на час розгляду справи перебуває на обліку в Уманській обєднаній державній податковій інспекції.
Законом який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі Закон № 265/95-ВР).
Відповідно до статті 15 Закону № 265/95-ВР контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Згідно наявного в матеріалах справи плану проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого головою Державної податкової адміністрації в Черкаській області, перевірка відповідача була запланована на вересень 2009 року.
Судом встановлено, що 30.09.2009р. в магазині, розташованому за адресою: м. Умань, вул. Деревянка, 18а, в якому здійснює діяльність відповідач, посадовими особами Державної податкової адміністрації в Черкаській області проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
В результаті перевірки встановлено факт реалізації товару на загальну суму 250 грн., продавець отримав готівку, видав товар та здачу, провів розрахункову операцію через РРО та видав відповідний розрахунковий документ (чек) за яким встановлено, що відповідач порушив вимоги щодо змісту розрахункового документу, а саме: на чеку не вказана назва господарської одиниці (магазин). Також встановлений факт здіснення торгівлі з видачею неналежних розрахункових документів за період з 25 по 29 вересня 2009 року на суму 1251 грн. 40 коп.
Результати перевірки зафіксовані в акті (зареєстрований в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання 30.09.2009р. за № 1276/23/23/23/2578500068, в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання за № 1515/ 23/05/23/2578500068) на підставі якого та згідно Закону № 265/95-ВР позивачем 10 листопада 2009 року прийнято рішення № 0002322330 про застосування до відповідача 6257 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
З актом перевірки відповідач ознайомлений, другий примірник акту отримав, від надання пояснень та підпису акту перевірки відмовився у звязку з чим посадовими особами Державної податкової адміністрації в Черкаській області 30 вересня 2009 року складений акт відмови від підписання матеріалів перевірки.
Заперечень збоку відповідача щодо неправомірності здійснення перевірки немає. Відповідач заперечує факт відсутності зазначеного в акті перевірки порушення вимог щодо змісту розрахункового документу.
Відповідно до статті 2 Закону № 265/95-ВР розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Згідно підпунктів 3.1, 3.2 пункту 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 року № 614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 року за № 105/5296, фіскальний касовий чек на товари (послуги) - це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Касовий чек повинен містити, зокрема, такі обовязкові реквізити як назву господарської одиниці.
В ході проведеної перевірки встановлено, що відповідач порушив вимоги щодо змісту розрахункового документу, а саме: на чеку не вказана назва господарської одиниці (магазин). Обставину про відсутність на чеку назви господарської одиниці підтверджує і сам відповідач, проте вважає, що всі наявні на ньому реквізити однозначно дають змогу ідентифікувати продавця, адресу здійснення торгівлі, суми продажу, і таке інше.
Статтею 3 Закону № 265/95-ВР передбачено, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно пункту 1 статті 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до статті 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Крім того, суд зазначає, що рішення № 0002322330 від 10 листопада 2009 року відповідачем до податкових органів чи суду оспорене не було.
За вказаних обставин, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати, здійснені позивачем - субєктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (20300, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід бюджету через Уманську обєднану державну податкову інспекцію (20300, Черкаська область, м. Умань, пл. Леніна, 1А, ідентифікаційний код 21367259) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 6257 (шість тисяч двісті пятдесят сім) грн.
Постанова набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку, передбачені статтями 185-187 цього Кодексу.
Суддя В.О. Гаврилюк