Постанова № 14100003, 01.03.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2011
Номер справи
2а-9583/10/0870
Номер документу
14100003
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 березня 2011 року Справа № 2а-9583/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О.,при секретарі судового засідання Вітковській С.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «АВС-Плюс»

до: Регіонального управління департаменту контролю за

виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових

виробів державної податкової адміністрації в Запорізькій області

про: визнання протиправним та скасувати рішення і розпорядження

ВСТАНОВИВ:

23 листопада 2010 року Товариство з обмеженою відповідальністю «АВС-Плюс» звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 080675/0832 від 27.10.2010 та розпорядження про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями № 127/ІV від 27.10.2010.

Ухвалою суду від 26.11.2010 відкрито провадження в адміністративній справі та призначений судовий розгляд на 13.12.2010. Ухвалою суду від 13.12.2010 провадження по справі було зупинено. 29.12.2010 ухвалою суду був продовжений строк зупинення провадження у адміністративній справі до 25.01.2011. Ухвалою суду від 25.01.2011 провадження по справі було поновлено. За клопотанням позивача провадження по справі було зупинено до 01.03.2011. Ухвалою суду від 01.03.2011 провадження по справі було поновлено.

В позовній заяві зазначено, що рішення від 27.10.2010 № 080675/0832-31 про застосування до ТОВ «АВС-Плюс» фінансових санкцій в розмірі 6800 грн. та розпорядження від 27.10.2010 № 127 про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями були прийняті без повідомлення позивача.

Відповідно до заперечень, Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації в Запорізькій області позовні вимоги не визнає. В запереченнях зазначено, що під час перевірки закусочної, розташованої за адресою вул. Перспективна, 6, м. Запоріжжя, яка належить ТОВ «АВС-Плюс» встановлено, що продавцем закусочної ОСОБА_1 продано одну пляшку слабоалкогольного напою «Бренді кола» особі, яка не досягла 18 років, про що складено протокол від 23.09.2010 № 260105 про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 156 КУпАП. Факт продажу алкогольних напоїв неповнолітній особі підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями покупця, продавця, свідків. За вказане порушення до ТОВ «АВС-Плюс» рішенням від 27.10.2010 № 080675/0832-31 були застосовані фінансові санкцій у розмірі 6800 грн. Просить в задоволенні позовних вимог відмовити.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12, ст. 41 КАС України, у звязку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.

04.10.2010 до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації в Запорізькій області від Заводського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області надійшли матеріали перевірки закусочної розташованої за адресою: вул. Перспективна, 6, м. Запоріжжя, яка належить ТОВ «АВС-Плюс» (ідентифікаційний код 32040285). На підставі матеріалів перевірки встановлено, що 23.09.2010 продавцем даної закусочної ОСОБА_1 продану одну пляшку слабоалкогольного напою «Бренді кола» особі, яка не досягла 18 років ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до матеріалів справи протоколом № 260105 від 23.09.2010 ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення ч. 2 ст. 156 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 15-3 Закону України « Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481 забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Згідно ст. 17 Закону України « Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 153 цього Закону - 6800 грн.

Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є: акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства; результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Пункт 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 передбачає, що порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій, та прийняття рішення щодо їх застосування встановлюються зазначеними органами відповідно до їх компетенції.

Вказана Постанова також передбачає, що питання про застосування фінансових санкцій може розглядатися за участю представника суб'єкта підприємницької діяльності на його вимогу або на вимогу органу, що прийняв рішення про застосування санкцій.

Стаття 15 Закону України « Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлює, що ліцензія на роздрібну анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі порушення вимог ст. 153 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях.

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб'єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання.

Згідно матеріалів справи розпорядженням № 127/ІV від 27.10.2010 було анулювано ліцензію ТОВ «АВС-Плюс» серія № АГ329033 на роздрібну торгівлю алкогольних напоїв особам.

Враховуючи вищевикладене суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 41, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «АВС-Плюс» до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення і розпорядження відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова складена у повному обсязі у строк, визначений ч. 3 ст. 160 КАС України.

Суддя /підпис/О.О. Артоуз