Постанова № 14099924, 28.02.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2011
Номер справи
2а-0870/17/11
Номер документу
14099924
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2011 року 11:00 Справа № 2а-0870/17/11

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Малиш Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя

до відповідача: фізичної особи підприємця ОСОБА_1

про стягнення штрафних (фінансових) санкцій

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя (далі позивач) з позовною заявою до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про регулювання обігу готівки у сумі 2676 грн. 87 коп.

Позов обґрунтований наступним. 12.08.2009р. фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя була проведена перевірка відповідача з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки та наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт перевірки № 0385/08/29/23/2088411682 від 12.08.2009р. Перевіркою встановлено порушено п. 1, 2, 9, 12, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не проведення розрахункових операцій через РРО, невиконання щоденного друку фіскального чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, невідповідність суми готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена у денному Х- звіті РРО, реалізація товарів, які не обліковані у встановленому законодавством порядку. За результатами перевірки, на підставі акту та у відповідності до вимог ст.ст.17, 22 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.08.2009 р. №0001282303 на суму 2038 грн. 27 грн. Зазначене вище рішення було направлено відповідачеві, але повернулось з відміткою поштового відділення «За закінченням терміну зберігання», в звязку з чим воно було розміщено на дошці обяв 01.10.2009року.

У судове засідання представник позивача не зявився, надав заяву про розгляд справи у відсутності представника та просить стягнути з Відповідача суму боргу 1883,64грн., на підставі часткової сплати суми боргу Відповідачем.

Відповідач будучи повідомленим судом про дату, місце і час судового засідання ухвалою суду та судовою повісткою про виклик до суду в судове засідання повторно не зявився.

Згідно з п. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось з підстав неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства та оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.

Відповідно до п.2 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в України», органу державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Згідно з п.1 ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

12.08.2009р. фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя була проведена перевірка господарської одиниці кіоск №85, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить ФОП ОСОБА_1, з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки та наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт перевірки № 0385/08/29/23/2088411682 від 12.08.2009р. Перевіркою встановлено порушено п. 1, 2, 9, 12, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: непроведення розрахункових операцій через РРО, невиконання щоденного друку фіскального чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, невідповідність суми готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена у денному Х- звіті РРО, реалізація товарів, які не обліковані у встановленому законодавством порядку. За результатами перевірки, на підставі акту та у відповідності до вимог ст.ст.17, 22 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.08.2009 р. №0001282303 на суму 2038 грн. 27 грн., виходячи з наступного розрахунку:

- не проведення розрахункових операцій через РРО штраф у пятикратному розмірі від суми : 34,6 грн. х 5 = 173,00 грн.;

- невиконання щоденного друку фіскального чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій штраф двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: 340,00 х 3 = 1020 грн.;

- невідповідність суми готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків, суми коштів, яка зазначена у денному Х- звіті РРО штраф у пятикратному розміру суми: 155,00-24,90-34,60 х 5 = 477 грн.50 коп.;

- реалізація товарів, які не обліковані у встановленому законодавством порядку штраф подвійна вартість не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян: 183,87*2=367,74 грн.

Загальна сума фінансових санкцій: 2038грн. 24 коп.

Зазначене вище рішення було направлено відповідачеві, але повернулось з відміткою поштового відділення «За закінченням терміну зберігання», про що був складений акт «про неможливість вручення рішення про застосування штрафних санкцій» №0001282303 від 19.08.2009р.

Відповідно до пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

На підставі зазначеної статті, 01.10.2009р. рішення було розмішено на дошці обяв Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя.

Зазначена сума фінансових санкцій 2038грн. 24 коп. відповідачем в судовому порядку не оскаржувалась та не була сплачена, докази іншого в матеріалах справи відсутні.

Тобто, на час розгляду справи сума заборгованості є узгодженою.

Податковий борг по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та адміністративним штрафом і іншим санкціям зменшився на підставі часткової сплати суми боргу Відповідачем.

Станом на 23.02.2011 податковий борг Відповідача складає 1883,64грн.

Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами субєктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (…..).

За невиконання вимог ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до субєктів господарювання застосовуються штрафні санкції.

Стаття 238 Господарського кодексу України, передбачає застосування до субєктів господарювання адміністративно господарських санкцій за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.

Згідно з п. 1,2 ст. 241 Господарського кодексу України, адміністративно-господарський штраф це грошова сума, що сплачується субєктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з субєкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Згідно зі ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Пунктом 15 ст. 2 Закону України «Про державний бюджет на 2009 рік» встановлено, що до доходів загального фонду Державного бюджету у 2009 р. належать, зокрема, надходження від санкцій (штрафів, пені тощо), що застосовуються за рішенням уповноважених посадових осіб Антімонопольного комітету, інших органів виконавчої влади (…..), а також за рішенням судів (…..).

Пунктом 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (код ЕДРПОУ НОМЕР_2) борг по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування 1383грн.64коп.(тисяча триста вісімдесят три гривні 64 копійок) на р/р 31118104700007 код платежу 21080900 та адміністративні штрафи та інші санкції в сумі 500,00грн. (пятсот гривень) на р/р 31116106700007 код платежу 21081100 отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, ОКПО 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Н.І.Малиш