Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2а-4721/10/0770
Ряд стат. звіту № 9.4.4
Код - 06
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Большакової О.О.,
при секретарі судового засідання Кречко Л.В.,
з участю представника позивача Фекийшгазі К.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом виконуючого обовязки прокурора міста Ужгорода в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України до Відкритого акціонерного товариства “Іршавський комбінат хлібопродуктів” про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
20 грудня 2010 року виконуючий обовязки прокурора міста Ужгорода Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства “Іршавський комбінат хлібопродуктів” про стягнення з відповідача 4500 гривень штрафу на користь держави.
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України “Про прокуратуру” при виявленні порушень закону прокурор або його заступник в межах своєї компетенції мають право звертатися до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, прямо передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та пояснив, що відповідачем було допущено правопорушення на ринку цінних паперів, про що було складено акти про правопорушення на ринку цінних паперів за номерами: № 78/10 ЗК, № 79/10 ЗК, № 80/10 ЗК, та постановами уповноваженої особи накладено на підприємство штраф в розмірі 4500 гривень, який підлягає обовязковій сплаті. Разом з тим, відповідачем накладений постановами Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 06 липня 2010 року добровільно сплачений не був, а так підлягає стягненню в судовому порядку.
Відповідач у судове засідання повторно не з'явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи. Про причини неявки відповідач суду не повідомив та заяви про відкладення розгляду справи не подав. Відповідач також не надіслав суду письмових заперечень щодо позовних вимог.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог з таких підстав.
Виконуючий обовязки прокурора міста Ужгорода звернувся за захистом інтересів держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, яка відповідно до Указу Президента України від 12.06.1195 року № 446 “Про державну комісію з цінних паперів та фондового ринку” є центральним органом державної виконавчої влади, підпорядкованим Президентові України.
Закарпатське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондодого ринку є складовою частиною Комісії і діє на підставі затвердженого у встановленому порядку Положення від 16 серпня 1999 року, наділене правом юридичної особи (п. 17 Положення) та здійснює державну політику у сфері діяльності на ринку цінних паперів в області.
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів та фондового ринку”, державне регулювання ринку цінних паперів, тобто здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері, покладається на державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, до системи якої входять її територіальні органи. При виявленні порушень законодавства про цінні папери, статтею 11 вказаного Закону Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку надано право накладати на порушників юридичних осіб стягнення у вигляді штрафу. Ч. 3 цієї ж статті встановлено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Згідно ст. 39 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”, емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством. У відповідності до ст. 40 цього ж Закону, регулярна інформація про емітента це річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному варіанті).
Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку надано надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства;
Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів та фондового ринку”, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів та фондового ринку”, відповідальність настає за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації.
20 липня 2010 року уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення Відкритим акціонерним товариством «Іршавський комбінат хлібопродуктів», а саме:
-не опубліковано у офіційному друкованому виданні річну інформацію за 2009 рік, що є порушенням п. 1 глави 7 розділу 5 Положення про порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів; -не розміщено в установленому законом термін в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії річну інформацію за 2009 рік; -не подано у встановлений законом термін до територіального управління Комісії річну інформацію за 2009 рік. Таким, чином товариством порушено п. 1 глави 7 розділу 5 Положення про порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів; По вищевказаним порушенням були складені акти №78/10-ЗК, №79/10-ЗК, №80/10-ЗК про правопорушення на ринку цінних паперів від 6 липня 2010 року.
За вказані порушення, Закарпатським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесеш постанови №113/10-ЗК, №112/10-ЗК, №111/10-ЗК про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 20 липня 2010року у вигляді штрафу на суму 4500 гривень, який підлягає обов'язковій сплаті.
Згідно ч.1 ст.11 Закону України від 30.10.1996 року № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи: за випуск в обіг та розміщення незареєстрованих цінних паперів відповідно до чинного законодавства - у розмірі до 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або в розмірі до 150 відсотків прибутку (надходжень), одержаних в результаті цих дій; за діяльність на ринку цінних паперів без ліцензії, одержання якої передбачено чинним законодавством, - у розмірі до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації - у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів - у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частиною 3 зазначеної норми Закону передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не оскаржив у встановленому порядку прийняті Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку рішення про накладання на підприємство штрафу в розмірі 4500 гривень.
Допущені відповідачем правопорушення на ринку цінних паперів порушують конституційні вимоги щодо чіткого і неухильного дотримання всіма суб'єктами суспільного життя Конституції та законодавства України, негативно позначаються на поповненні державного бюджету, тобто завдають істотної шкоди державним інтересам, представництво яких відповідно до ч.2 ст.121 Конституції України покладено на органи прокуратури.
Жодних заперечень з відповідною аргументацією відповідач до суду не подав.
Таким чином , позовні вимоги слід задовольнити у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного , керуючись ст.. ст..10, 11, 158-163 КАС України, -
постановив:
Позовні вимоги виконуючого обовязки прокурора міста Ужгорода в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України до Відкритого акціонерного товариства “Іршавський комбінат хлібопродуктів” про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “ Іршавський комбінат хлібопродуктів” (місто Іршава, вулиця Федорова, 21, р/р 260045160 АПБ «Аваль», МФО 312345, ідентифікаційний код 00954063) 4500 (чотири тисячі пятсот) гривень на користь держави.
Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.
Суддя Большакова О.О.
Повний текст постанови підписано та виготовлено 31 січня 2011 року.
Суддя Большакова О.О.
Вірно:
Суддя Большакова О.О.