Ухвала суду № 140732484, 19.10.2026, Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
19.10.2026
Номер справи
683/3259/26
Номер документу
140732484
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 683/3259/26

2/683/2238/2026

У Х В А Л А

19 жовтня 2026 року м. Старокостянтинів

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області в складі судді Сагайдак І.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

в с т а н о в и в:

22 вересня 2026 року ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» подала до суду позов до ОСОБА_2 і просить розірвати шлюб, укладений між нею та ОСОБА_2 , зареєстрований 21 грудня 2021 року Старокостянтинівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Хмельницькому районі Хмельницької області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), актовий запис №258.

Ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 29 вересня 2026 року позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху й надано строк у десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для сплати 1064 грн. 96 коп. судового збору на вищезазначений в ухвалі розрахунковий рахунок або подання документів, які підтверджують наявність підстав для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, а також для подання до суду доказів надсилання у паперовій формі з описом вкладення відповідачу ОСОБА_2 копій поданих до суду документів (позовної заяви з додатками) на адресу місця його проживання.

Також ОСОБА_1 було роз`яснено, що документ про сплату судового збору (або документи, що підтверджують підстави звільнення від його сплати), а також докази надсилання у паперовій формі з описом вкладення відповідачу ОСОБА_2 копій поданих до суду документів (позовної заяви з додатками) слід надіслати на адресу суду (31100, Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Миру,9) за допомогою поштових засобів зв`язку або через систему «Електронний суд» у строк в десять днів з дня отримання копії даної ухвали.

Крім того, позивачці було наголошено на тому, що у разі невиконання до вказаного терміну вищезазначених вимог закону, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута їй.

Документ в електронному вигляді «Ухвала без руху» 30 вересня 2026 року було надіслано ОСОБА_1 до її електронного кабінету у системі «Електронний суд» та доставлено до електронного кабінету 30 вересня 2026 року о 14:12:30, що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою про доставку електронного документу.

Відповідно до положень ч.5 ст.272 ЦПК України учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Згідно п.2 ч.6 ст.272 ЦПК України днем вручення судового рішення є, зокрема, день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.

Оскільки копія ухвали без руху від 29 вересня 2026 року була отримана ОСОБА_1 30 вересня 2026 року, тому останнім днем строку на усунення недоліків позовної заяви з урахуванням вихідних днів було 12 жовтня 2026 року.

12 жовтня 2026 року ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» направила до суду клопотання, у якому вказала, що направляє квитанцію про сплату судового збору на суму 1064,96 грн. та повідомила, що примірник позовної заяви з додатками вона передала відповідачу ОСОБА_2 особисто.

Разом з тим, згідно акту про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або порушень цілісності, пошкодження конверта (пакування), що є додатком до пункту 10 Розділу І, пункту 6 Розділу ІІ, пункту 8 Розділу ІХ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України №814 від 20.08.2019, складеного 13 жовтня 2026 року старшим секретарем суду Лісовською М.І., секретарями суду Лахманюк Н.П. та Добранською М.О., вбачається, що при реєстрації клопотання, яке надійшло від ОСОБА_1 в підсистемі «Електронний суд» та зареєстроване за вх. №14426/26-ВХ від 13.10.2026, було виявлено відсутність документів, вказаних у додатках, а саме, квитанції про сплату судового збору.

Отже, у визначений судом строк позивачка не надала суду доказів сплати нею судового збору або документів, що підтверджують підстави звільнення її від сплати судового збору.

Крім того, ОСОБА_1 не надіслала до суду доказів надсилання у паперовій формі з описом вкладення відповідачу ОСОБА_2 копій поданих до суду документів (позовної заяви з додатками). Натомість у клопотанні зазначила, що вона особисто передала для відповідача примірник позовної заяви з додатками, що не свідчить про виконання нею вимог ч.1 ст.177 ЦПК України.

Відповідно до положень ч.1 ст.177, ч.7 ст.43 ЦПК України у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету позовна заява з додатками повинна бути надіслана йому лише засобами поштового зв`язку у паперовій формі із описом вкладення і докази такого надсилання повинні бути додані позивачем до позовної заяви.

Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Оскільки позивачка ОСОБА_1 у встановлений судом строк не усунула недоліки позовної заяви, тому на підставі ч.3 ст.185 ЦПК України, позовну заяву слід визнати неподаною та повернути позивачці.

Керуючись ч.3 ст.185 ЦПК України,

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу визнати неподаною та повернути позивачці.

Роз`яснити позивачці ОСОБА_1 , що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:

Часті запитання

Який тип судового документу № 140732484 ?

Документ № 140732484 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 140732484 ?

Дата ухвалення - 19.10.2026

Яка форма судочинства по судовому документу № 140732484 ?

Форма судочинства - Цивільне

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 140732484 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Відомості про судове рішення № 140732484, Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Судове рішення № 140732484, Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області було прийнято 19.10.2026. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти корисні дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити корисні дані.

Судове рішення № 140732484 відноситься до справи № 683/3259/26

Це рішення відноситься до справи № 683/3259/26. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа:


Наша платформа підтримує пошук за різними критеріями, такими як регіон або назва суда. Також у персональному кабінеті є можливість докладного налаштування, що суттєво прискорює процес пошуку даних. Це дозволяє продуктивно заощаджувати ваш час при отриманні необхідної інформації з реєстру судових рішень та інших офіційних джерел.

Попередній документ : 140732481
Наступний документ : 140738238