ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 березня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2a-1670/793/11 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Алєксєєва Н.Ю., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Прокурора Решетилівського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Полтавській областідо Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
25 січня 2011 року Прокурор Решетилівського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій в розмірі 13 090,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог, позивач зазначив, що відповідачем було порушено вимоги Закону України “Про автомобільний транспорт”, у звязку із чим до нього були застосовані фінансові санкції в сумі 13 090,00 грн., які до теперішнього часу не перераховані до Державного бюджету України, а тому підлягають стягненню в судовому порядку.
16.02.2011 відповідачем отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення. Разом з тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.
Відтак, суд доходить висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.
Розглянувши подані позивачем документи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а також державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, яким є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі Головавтотрансінспекція), що діє на підставі Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190.
Для виконання покладених на Головавтотрансінспекцію завдань згідно пункту 8 зазначеного Положення утворюються територіальні органи Головавторансінспекції в межах граничної чисельності її працівників.
Відповідно до пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових, рейдових перевірок.
28 липня 2010 року, працівниками Територіального управління Головавтотрансінспекції в місті Києві в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійсненої на підставі завдання на перевірку №029827 від 26.07.2010 року, перевірено транспортний засіб марки Мерседес, номерний знак НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3, що належить ОСОБА_1 та знаходився під керуванням водія ОСОБА_2
За наслідками перевірки державними інспекторами складено акт від28.07.2010 року, в якому зафіксовано, що відповідачем допущено порушення, відповідальність за яке передбачена статтею 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” надання послуг по перевезенню пасажирів без оформлення документів, а саме не оформлений паспорт маршруту.
30 липня 2010 року, працівниками Територіального управління Головавтотрансінспекції в місті Києві в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійсненої на підставі завдання на перевірку №029827 від 26.07.2010 року, перевірено транспортний засіб марки Мерседес, номерний знак НОМЕР_2, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4, що належить ОСОБА_1 та знаходився під керуванням водія ОСОБА_3
За наслідками перевірки державними інспекторами складено акт від 30.07.2010 року, в якому зафіксовано, що відповідачем допущено порушення, відповідальність за яке передбачена статтею 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” надання послуг по перевезенню пасажирів без оформлення документів, а саме не оформлений паспорт маршруту.
02 серпня 2010 року, працівниками Територіального управління Головавтотрансінспекції в місті Києві в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійсненої на підставі завдання на перевірку №029830 від 30.07.2010 року, перевірено транспортний засіб марки Мерседес, номерний знак НОМЕР_2, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4, що належить ОСОБА_1 та знаходився під керуванням водія ОСОБА_4
За наслідками перевірки державними інспекторами складено акт від 02.08.2010 року, в якому зафіксовано, що відповідачем допущено порушення, відповідальність за яке передбачена статтею 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” надання послуг по перевезенню пасажирів без оформлення документів, а саме не оформлений паспорт маршруту.
03 серпня 2010 року, працівниками Територіального управління Головавтотрансінспекції в Полтавській області в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійсненої на підставі завдання на перевірку №015159 від 02.08.2010 року, перевірено транспортний засіб марки Мерседес 312D, номерний знак НОМЕР_2, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4, що належить ОСОБА_1 та знаходився під керуванням водія ОСОБА_4
За наслідками перевірки державними інспекторами складено акт від 03.08.2010 року, в якому зафіксовано, що відповідачем допущено порушення, відповідальність за яке передбачена статтею 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” надання послуг по перевезенню пасажирів без оформлення документів, а саме не оформлений паспорт маршруту.
05 серпня 2010 року, працівниками Територіального управління Головавтотрансінспекції в Полтавській області в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійсненої на підставі завдання на перевірку №015159 від 02.08.2010 року, перевірено транспортний засіб марки Мерседес, номерний знак НОМЕР_2, що належить ОСОБА_1 та знаходився під керуванням водія ОСОБА_3
За наслідками перевірки державними інспекторами складено акт від 05.08.2010 року, в якому зафіксовано, що відповідачем допущено порушення, відповідальність за яке передбачена статтею 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” надання послуг по перевезенню пасажирів без оформлення документів, а саме не оформлений паспорт маршруту.
06 вересня 2010 року на підставі актів від 27.08.2010 року, 30.07.2010 року, 02.08.2010 року, 03.08.2010 року та 05.08.2010 року, начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Полтавській області винесено постанови №094995, №094991, №094992, №094993, №094994 про застосування до відповідача фінансових санкцій в загальній сумі 8500,00 грн. за порушення абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Крім того, 31 серпня 2010 року, працівниками Територіального управління Головавтотрансінспекції в місті Києві в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійсненої на підставі завдання на перевірку №029877 від 27.08.2010 року, перевірено транспортний засіб марки МБ SPRINTER, номерний знак НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3, що належить ОСОБА_1 та знаходився під керуванням водія ОСОБА_2
За наслідками перевірки державними інспекторами складено акт від 31.08.2010 року, в якому зафіксовано, що відповідачем допущено порушення, відповідальність за яке передбачена статтею 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” надання послуг по перевезенню пасажирів без оформлення документів, а саме перевезення пасажирів на маршруті більше 500 км одним водієм.
03 вересня 2010 року, працівниками Територіального управління Головавтотрансінспекції в місті Києві в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійсненої на підставі завдання на перевірку №029877 від 27.08.2010 року, перевірено транспортний засіб марки Мерседес, номерний знак НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3, що належить ОСОБА_1 та знаходився під керуванням водія ОСОБА_5
За наслідками перевірки державними інспекторами складено акт від 03.09.2010 року, в якому зафіксовано, що відповідачем допущено порушення, відповідальність за яке передбачена статтею 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” надання послуг по перевезенню пасажирів без оформлення документів, а саме не оформлений паспорт маршруту.
11 жовтня 2010 року на підставі актів від 31.08.2010 року, 03.09.2010 року т.в.о. начальника Територіального управління Головавтотрансінспекції у Полтавській області винесено постанови №112967 про застосування до відповідача фінансових санкцій в загальній сумі 510,00 грн. за порушення абзацу 8 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" та №112968 про застосування до відповідача фінансових санкцій в загальній сумі 1700,00 грн. за порушення абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Крім того, 11 листопада 2010 року працівниками Територіального управління Головавтотрансінспекції в Полтавській області в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійсненої на підставі завдання на перевірку №015204 від 08.11.2010 року, перевірено транспортний засіб марки МБ SPRINTER, номерний знак НОМЕР_1, що належить ОСОБА_1 та знаходився під керуванням водія ОСОБА_2
За наслідками перевірки державними інспекторами складено акт №197924 від 11.11.2010 року, в якому зафіксовано, що відповідачем допущено порушення, відповідальність за яке передбачена статтею 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” надання послуг по перевезенню пасажирів без оформлення документів, а саме не оформлений паспорт маршруту, а також зафіксовано не виконання припису від 10.06.2010 року (повторне порушення) відповідно до якого на лобовому склі встановлено трафарет "Київ".
06 грудня 2010 року на підставі акту №197924 від 11.11.2010 року начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Полтавській області винесено постанови №119033 про застосування до відповідача фінансових санкцій в загальній сумі 1700,00 грн. за порушення абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" та №119032 про застосування до відповідача фінансових санкцій в загальній сумі 680,00 грн. за порушення абзацу 12 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Відповідно до статті 39 Закону "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України.
Абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно з абзацом 8 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 49 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту від 26.09.2007 року №1184 встановлено, що передній трафарет автобуса повинен містити напис чорною фарбою "Спеціальне перевезення" та офіційне найменування (повне або скорочене) замовника транспортних послуг
Згідно з абзацом 12 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідач своїм правом на надання заперечень проти позову не скористався. Доказів у спростування вищевикладеного суду не надав.
Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про необхідність задоволення адміністративного позову Прокурора Решетилівського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Полтавській області.
Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Решетилівського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Полтавській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь держави заборгованість по фінансовим санкціям в сумі 13090,00 грн. на р/р 31115106700422, УДК в Решетилівському районі, код ЄДРПОУ 34698280, банк одержувач ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019, згідно бюджетної класифікації 21081100, символ 106.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
СуддяН.Ю. Алєксєєва