Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2011 р. Справа № 2а-245/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сакалоша В.М.,
при секретарі Дака Т.П.,
за участю представника позивача Бобик Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Бродівського районного центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення допомоги по безробіттю -
в с т а н о в и в:
Бродівський районний центр зайнятості Львівського обласного центру зайнятості звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить постановити рішення про стягнення з ОСОБА_2 допомоги по безробіттю в сумі 2110,13 грн.
Ухвалою суду від 07.02.2011 року відкрито провадження у справі. В судовому засіданні 03.03.2011 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав аналогічним викладеним у позовній заяві, а також просив позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач явку повноважного представника не забезпечив, письмових заперечень проти позову не надав, хоча був належним чином повідомлений по розгляд справи, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Бродівський районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та діє відповідно до законів України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення», «Про державну службу»тощо.
17.12.2007 року ОСОБА_2 звернулась до Бродівського районного центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості із заявою про надання статусу безробітного зі виплатою допомоги по безробіттю. У такій заяві ОСОБА_2 підтвердила той факт, що не зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається та пенсійних виплат не отримує.
Бродівським районним центром зайнятості проведено звірку даних з Державною податковою адміністрацією України, результати якої відображені в Акті розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»№1312 від 29.09.2010 року. Встановлено, що ОСОБА_2 працювала в Управлінні допоміжних виробництв філії «Магістральні нафтопроводи «Дружба» ВАТ «Укртранснафта» на підставі трудової угоди №25 від 18.04.2008 року та цивільно-правового договору №93 від 20.10.2008 року.
За час перебування на обліку у Бродівському районному центрі зайнятості Львівського обласного центру зайнятості відповідач отримав матеріальне забезпечення у вигляді допомоги по безробіттю за період квітень-травень 2008 року в сумі 344 грн. та з червня по грудень 2009 року в сумі 1966,13 грн. Всього 2310, 13грн. Крім того, відповідачем повернуто допомогу по безробіттю в сумі 200 грн.
Таким чином, за період квітень-травень 2008 року та червень - грудень 2009 року ОСОБА_2 отримувала допомогу по безробіттю та винагороду за виконану на підприємстві роботу.
Відносини у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття врегульовані Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (надалі Закону України № 1533-ІІІ).
Як вбачається з ст.2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до ст.7 Закону України № 1533-ІІІ видами забезпечення безробітних є допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога по частковому безробіттю; матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні.
Згідно з ч.2 ст.36 Закону України №1533-ІІІ застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до п.3 ст.1 Закону України «Про зайнятість населення»в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.
Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Як вбачається з ч.1 ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Суд встановив, що в період квітень-травень 2008 року та червень - грудень 2009 року відповідач займався трудовою діяльністю, за що отримував відповідну винагороду, а отже не міг підпадати під категорію безробітної особи та отримувати відповідне матеріальне забезпечення по безробіттю. А відтак, допомога по безробіттю, виплачена відповідачу, підлягає поверненню позивачу в сумі 2110,13 грн.
Згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Враховуючи вище викладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені і підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Бродівського районного центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості (80600, Львівська область, м. Броди, вул. Гончарська, 15, р/р 37175301900022 в ГУДКУ у Львівській області, ЄДРПОУ 20848943, МФО 825014) допомогу по безробіттю в сумі 2110 (дві тисячі сто десять) гривень 13 (тринадцять) копійок.
3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова виготовлена у повному обсязі 08.03.2011 року.
Суддя Сакалош В.М.