Постанова № 14053367, 04.03.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.03.2011
Номер справи
2а-1561/11/1370
Номер документу
14053367
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 березня 2011 р. № 2а-1561/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Мричко Н.І. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності, -

встановив:

Державна податкова інспекція у Личаківському районі м. Львова (надалі - ДПІ у Личаківському районі м. Львова) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що приватний підприємець ОСОБА_1, 03.08.2005 року зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради (реєстраційний номер 20017669038). Відповідач не подає податкових декларацій та документів фінансової звітності (остання податкова звітність подано 4 кварталу 2006 року. Заборгованості по платежах у відповідача перед бюджетом відсутня. Відповідно до п. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" підставами для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, що підтверджується Актом ДПІ у Личаківському районі м. Львова від 30.11.2010 року.

ОСОБА_2 ухвали судді від 11 лютого 2011 року скорочене провадження у даній справі відкрито.

Відповідачу надіслано судом копію ухвали про відкриття скороченого провадження разом із копією позовної заяви з додатками до неї, та запропоновано протягом десяти днів з дня одержання вказаних вище документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Проте, поштовий конверт повернено до суду з відміткою органу звязку «адресат вибув». Відповідно до вимог ч. 4 ст. 33, ч. 11 ст. 35 КАС України судове повідомлення вважається врученим відповідачу 19 лютого 2011 року. У встановлений строк заперечень чи пояснень відповідача щодо даного адміністративного позову до суду не надходило.

Оскільки судом належним чином виконано свій обов'язок щодо повідомлення відповідача, тому суд дійшов до висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

У відповідності до положень ч. 4 ст. 183-2, п. 2 ч. 5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини та долучені до справи докази на їх підтвердження суд встановив наступне.

ОСОБА_2 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Львівської міської ради 03.08.2005 року, реєстраційний номер 20017669038.

Відповідач ОСОБА_1 узятий на облік як платник податків у ДПІ в Личаківському районі м. Львова 03.08.2005 року за №24150000, що підтверджується довідкою від 24.11.2010 р. №263 (ідентифікаційний код НОМЕР_1).

Відповідно до довідки ДПІ у Личаківському районі м. Львова №28464/10/19 від 18.11.2010 р. відповідач заборгованості по податках перед бюджетом не має

Як вбачається з Акта ДПІ у Личаківському районі м. Львова від 30.11.2010 р. остання декларація про доходи подана IV кварталу 2006 року.

Відповідно до п.п.16.1.3 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

ОСОБА_2 п.2 ст. 49 вищезазначеного Кодексу платник податків зобовязаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоду.

Відповідно до п. 3 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів та балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів покладено на податкову інспекцію. ОСОБА_2 із п. 17 статті 11 зазначеного Закону органи державної податкової служби у межах своєї компетенції та у встановленому законами порядку мають право звертатися до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Пунктом 2 статті 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" передбачено, що неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

У відповідності до вимог статті 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" суд, який постановив рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Враховуючи те, що станом на день розгляду справи у суді, жодних доказів щодо подання відповідачем до органів податкової служби не представлено документів податкової звітності, доводи позивача не спростовано, за таких обставин суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому адміністративний позов належить задовольнити.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1.

Копію постанови суду, після набрання нею законної сили, направити державному реєстратору Виконавчого комітету Львівської міської ради для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця.

Постанову суду звернути до негайного виконання.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Мричко Н.І.