Справа №3-298/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2011 року суддя Приморського районного суду м.Одеси Терзі І.Г., при секретарі Шкребтієнко А.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Одеси матеріали протоколу про скоєння корупційного діяння чи іншого правопорушення, повязаного з корупцією, які надійшли з відділу внутрішньої безпеки при ДПА в Одеській області УВБ ДПА України, стосовно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м.Одеси, з вищою освітою,
одруженої, яка працює головним державним податковим ревізором-інспектором відділу контролю за субєктами господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в Одеській області, мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за ознаками правопорушення, передбаченого ст.5 ч.1 п. «г», ст.5 ч.3 п. «г»Закону України „Про боротьбу з корупцією”,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 27.12.2010р., ОСОБА_1 являючись головним державним податковим ревізор-інспектором відділу контролю за субєктами господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в Одеській області при здійсненні 07.07.2010 року перевірки підприємства ПП «В-Армані», ресторану-бару «СССР», розташованому за адресою: м.Одеса, вул.Чорноморського Козацтва,19, за матеріалами якої було складено акт від 07.07.2010р. №2920/15/32/23/36289375, надала посадовим особам вищевказаного підприємства незаконні переваги під час підготовки і прийняття нормативно правових актів чи рішень, та не надала фізичним та юридичним особам інформації, надання якої передбачено правовими актами, тобто являючись особою, уповноваженою на виконання функцій держави, допустила порушення спеціальних обмежень, направлених на попередження корупції, встановлених ст.5 ч.1 п. «г», ст.5 ч.3 п. «г»Закону України «»Про боротьбу з корупцією».
Розглянувши матеріали справи, вважаю, що справа підлягає закриттю з наступних підстав.
Законом України №1506-VІ від 11.06.2009 року «Про засади запобігання та протидії корупції», визнано таким, що втратив чинність з 01.01.2011 року Закон України «Про боротьбу з корупцією»від 05.10.1995 року.
Відповідно до Закону України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо запобігання та протидії корупції»від 21.12.2010 року, який набрав чинності 05.01.2011 року визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції»від 11.06.2009 року. Але Законом України від 21.12.2010 року не поновлено дію Закону України «Про боротьбу з корупцією»від 05.10.1995 року.
Крім того, згідно із п.2 Розділу VIII Прикінцевих положень Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції», який набрав законної сили 01.01.2011 року, Закон України «Про боротьбу з корупцією»№ 356/95-ВР від 05.10.1995 року втратив чинність.
Отже, починаючи з 05.01.2011 року жоден спеціальний антикорупційний закон не діє, а залучення кого-небудь до відповідальності за цим Законом є прямим порушенням вимог ст.. 58 Конституції України, яка передбачає те, що Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони помякшують або скасовують відповідальність особи.
Згідно ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів.
Таким чином, на день надходження до суду матеріалів та протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, в суді відсутній Закон України, який би передбачав адміністративну відповідальність за дії, що вчинені ОСОБА_1
Згідно ст. 247 ч.1 п.6 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
Керуючись ст. ст. 58 Конституції України, 8, 247 ч. 1 п.6, 283, 284 п. 3 КУпАП , -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі стосовно ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.5 ч.1 п. «г», ст.5 ч.3 п. «г»Закону України „Про боротьбу з корупцією”, від 05.10.1995 року, закрити, в звязку із скасуванням акту, який встановлює адміністративну відповідальність.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через районний суд протягом 10 днів з моменту її винесення.
Суддя: