Постанова № 13972888, 16.02.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2011
Номер справи
2а-8256/10/0870
Номер документу
13972888
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У ПОЛОГІВСЬКМУ РАЙОНІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2011 року Справа № 2а-8256/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Щербака А.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора Новомиколаївського району Запорізької області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

18.10.2010 прокурор Новомиколаївського району Запорізької області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на автомобільному транспорті у сумі 1700 грн. 00 коп.

Ухвалою суду від 21.10.2010 позовну заяву було залишено без руху та позивачеві був наданий строк для усунення недоліків позовної заяви. Від позивача на адресу суду надійшли документи на виконання ухвали суду, недоліки позовної заяви усунуті.

Ухвалою суду від 22.11.2010 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі №2а-8256/10/0870. Рекомендоване поштове відправлення, що містило зазначену ухвалу було направлено відповідачу за адресою: вул. Пролетарська, 106/1, м. Пологи, Запорізької області, 70600, та повернуто до суду 28.01.2011 з відміткою відділення поштового звязку за закінченням терміну зберігання.

Станом на 16.02.2011 до канцелярії суду не були подані заперечення проти позову.

За правилами частин 1, 6 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, вирішив продовжити розгляд справи у порядку скороченого провадження і встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення.

Судом встановлено, що до прокуратури Новомиколаївського району звернувся начальник територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області з метою захисту інтересів територіального управління в суді.

16.06.2010 року на підставі завдання на перевірку № 062279 уповноваженими особами ТУ ГАТІ на 173 км а/д М-14 «Одеса-Новоазовськ» було проведено перевірку транспортного засобу марки Фольксваген L 35 (вантажопасажирський), д.н.з. НОМЕР_1, який здійснював перевезення 10 пасажирів по маршруту Одеса (7-й кілометр) Пологи. Під час перевірки виявлено порушення ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутність дорожнього листа, договору на перевезення пасажирів, страхових полісів, списку пасажирів.

В наслідок перевірки був складений акт №182335 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 16.06.2010 року, зазначений акт наданий суду.

На підставі абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» начальником ТУ ГАТІ в Запорізькій області Велігошею В.М. відносно ФОП ОСОБА_1 13.07.2010 винесена постанова за № 103708 про застосування до підприємця фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. 00 коп., що підтверджується копією постанови.

Згідно із ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до ст. 48 Закону «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України.

У відповідності до ст. 5 Закону «Про автомобільний транспорт», основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Відповідно до абз.3 ст.60 Закону «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції визначені цією статтею, а саме: - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.ст. 39, 48 цього Закону, - передбачено штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 № 1567 (далі Порядок), за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій до порушника.

Згідно з п. 28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15-ти днів після отриманням ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Відповідач суму фінансових санкцій в добровільному порядку не сплатив, постанову від 13.07.2010 № 103708 в судовому порядку не оскаржив. Постанова винесена з урахуванням вимог чинного законодавства.

Ст. 60 КАС України передбачено право прокурора звертатися до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав , свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює у суді представництво інтересів держави в порядку, встановленому КАС та іншими законами України . Це право також передбачено п.2 ст.121 Конституцій України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру».

За таких обставин, вимоги прокурора та представника позивача про стягнення з ФОП ОСОБА_1 1700 грн. 00 коп. фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт суд вважає обґрунтованими, заснованими на нормах чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладено, ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь Державного бюджету Пологівського району Запорізької області (р/р 31114106700236, МФО 813015, ГУДКУ в Запорізькій області ЄДРПОУ 34676988, код платежу 21081100) фінансову санкцію у сумі 1700 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот гривень нуль копійок).

Постанова набирає законної сили і є остаточною після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя А.А. Щербак