ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 січня 2011 року 11:05 № 2а-19129/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді ПатратійО.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовомВиконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційна компанія «Новобуд»
простягнення заборгованості у розмірі 795,93 гривень,-
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційна компанія «Новобуд»(далі відповідач, ТОВ «Інвестиційна компанія «Новобуд») про стягнення заборгованості у розмірі 795,93 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у квітні, травні, червні, липні та вересні 2007 року відповідачем було не в повному обсязі сплачено страхові внески, у звязку з чим позивачем було винесено рішення № 206 від 09.09.2008 року про застосування сум фінансових (штрафних) санкцій у розмірі 2407,50 грн., які не було повністю сплачено відповідачем.
Крім того, ТОВ «Інвестиційна компанія «Новобуд»заборгувало Лівобережній міжрайонній виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 95,93 грн. по сумах страхових внесків, що мають бути нараховані, обчислені і сплачені відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 грудня 2010 року відкрито скорочене провадження у справі, враховуючи предявлення позивачем вимоги, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до частини 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачу було встановлено строк до 20 січня 2011 року для подання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову.
Ухвала про відкриття скорочено провадження в адміністративній справі направлялись ТОВ «Інвестиційна компанія «Новобуд»за наявною у матеріалах справи адресою, яка внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У звязку з поверненням поштового відправлення з незалежних від суду причин, ухвала відповідно до ч. 3 ст. 167 КАС України вважається врученою відповідачу.
У строк, встановлений ч. 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач не подав до канцелярії суду заперечення проти позову. Враховуючи вищенаведене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Відповідач ТОВ «Інвестиційна компанія «Новобуд»(код ЄДРПОУ 33936585) перебуває на обліку як платник страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у Лівобережній міжрайонній виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з 09.12.2005 р., реєстраційний код страхувальника № 31969.
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі ФСС з ТВП) керується Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»від 18.01.2001р. № 2240 (далі Закон № 2240). Відповідно до частини 1 статті 9 Закону № 2240 Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 27 Закону № 2240 (в редакції, чинній на момент виникнення спіргних правовідносин) страхувальник зобовязаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Статтею 23 цього закону визначено, що страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період. Якщо страхувальники несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені статтею 30 цього Закону.
У статті 30 Закону № 2240 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. Фізична особа, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, додатково несе відповідальність за ухилення від взяття на облік як платника страхових внесків.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником (у тому числі фізичною особою, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, через ухилення від подання заяви про взяття на облік як платника страхових внесків) або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
01 вересня 2008 року Лівобережною міжрайонною виконавчою дирекцією ФСС з ТВП проведено перевірку Відповідача щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти сплати страхових внесків, інших платежів до ФСС з ТВП та цільового і правильного витрачання його коштів за 2007 рік та перше півріччя 2008 року, на підставі якої складено Акт № 1337 ревізії по коштах ФСС з ТВП від 01.09.2008 р. (далі Акт від 01.09.2008 р.).
За результатами ревізії Лівобережною міжрайонною виконавчою дирекцією ФСС з ТВП винесено рішення про застосування та зарахування до бюджету ФСС з ТВП, відображення у звіті (Ф4-ФСС з ТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування від 09 вересня 2008 року № 206 (далі Рішення № 206) на загальну суму 2 407,50 грн., з яких:
- 2 340,00 грн. штраф,
- 58,50 грн. донараховані страхові внески,
- 9,00 грн. пеня.
Як вбачається з матеріалів справи, Рішення № 206 відповідачем не оскаржувалось, нараховані суми штрафних та фінансових санкцій до бюджету ФСС з ТВП сплачено частково - у розмірі 1707,50 грн., заборгованість становить 700,00 грн.
Крім того, відповідач має заборгованість по страховим внескам у розмірі 95,93 грн.
Як вбачається зі звіту ТОВ «Інвестиційна компанія «Новобуд»за І півріччя 2009 року, копія якого наявна в матеріалах справи, відповідачем підтверджено наявність заборгованості у загальному розмірі 795,93 грн.
Станом на час розгляду справи відповідач не надав суду доказів погашення зазначеної суми заборгованості.
Як вбачається з довідки Лівобережної міжрайонної виконавчої дирекції ФСС з ТВП від 21.01.2011 р. № 03-300, заборгованість відповідача перед ФСС з ТВП складає 795,93 грн.
Абзацом другим частини другої статті 30 Закону № 2240 (в редакції, чинній на момент виникнення спіргних правовідносин) встановлено, що строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Статтею 8 Закону № 2240 встановлено, що спори, які виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Відповідно до ч. 5 ст. 7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»вiд 08.07.2010 № 2464-VI, який набирав чинності з 1 січня 2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Враховуючи вищенаведене, заборгованість відповідача, яка утворилась за 2007 - 2008 роки, підлягає стягненню в порядку, визначеному Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ.
Беручи до уваги те, що заборгованість зі сплати страхових внесків, пені та фінансових санкцій до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у розмірі 795,93 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується довідкою про розмір заборгованості від 21.01.2011 р. № 03-300; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Розяснити відповідачу, що відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України дана постанова підлягає негайному виконанню.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційна компанія «Новобуд»(код ЄДРПОУ 33936585, адреса: 02140, м. Київ, вул. Руденко, 6-а, з рахунків, які будуть виявлені державним виконавцем під час виконання постанови суду) заборгованість у розмірі 795,93 гривень (сімсот девяносто пять гривень 93 коп.) на користь Лівобережної міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 26080427, адреса: 02094, м. Київ, вул. Попудренка, 34, на р/р 25602512023370 в КРД АТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 322904).
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 183-2, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя О.В. Патратій