Постанова № 13971743, 23.02.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.02.2011
Номер справи
2а/2370/610/2011
Номер документу
13971743
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2011 року Справа № 2а/2370/610/2011

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Трофімової Л.В.,

при секретарі Левчуку А.С.,

за участю: представника позивача Гладкого В.В. за довіреністю; відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ :

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області звернулося до суду з позовом до ФОП ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій.

Позивач зазначав, що 15 жовтня 2010р. виконуючим обовязки начальника регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області було прийнято рішення № 230485-2317-171, яким до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 6 800 грн. за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Оскільки, зазначена сума фінансових санкцій відповідачем не сплачена, позивач просив стягнути 6 800 грн. у судовому порядку.

В подальшому позивач зменшив розмір позовних вимог у звязку зі сплатою відповідачем 1800 грн. застосованих фінансових санкцій та просив стягнути з ФОП ОСОБА_2 5000 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Відповідач позов визнав у повному обсязі, зазначивши, що порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»відбулося ним уперше, тому позивач вважав, що фінансові санкції є занадто великими та занадто складними до сплати.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

ОСОБА_2 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області 23.02.2001р.

24 вересня 2009р. регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області відповідачу видано ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами вітчизняного та імпортного виробництва (терміном дії з 26.09.2009р. по 25.09.2010р.) за адресою місця торгівлі: Черкаська область, Черкаський район, с. Свидівок, вул. Партизанська, 7 (бар-кафе).

7 серпня 2010 р. працівниками кримінальної міліції у справах дітей Черкаського РВ УМВС України в Черкаській області проводились оперативно-профілактичні заходи із виявлення та попередження фактів реалізації неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів у закладах торгівлі, громадського харчування.

За результатами оперативно-профілактичних заходів було виявлено факт реалізації продавцем (ОСОБА_2) бару «Кудря»вул. Партизанська, 7, с. Свидівок, Черкаський район, Черкаська область пляшки пива «Чернігівське світле»ємністю 0,5 л. та пачки сигарет «Монте Карло»неповнолітньому ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає по АДРЕСА_1Також встановлено, що зазначений заклад належить ФОП ОСОБА_2 Стосовно ОСОБА_2 і його неправомірних дій було складено уповноваженою особою протокол про адміністративне правопорушення № 001223 від 7 серпня 2010р. 7 вересня 2010р. виконуючим обовязки начальника Черкаського РВ ГУМВС України в Черкаській області було направлено подання начальникові регіонального управління департаменту САТ ДПА України в Черкаській області для прийняття відповідних заходів і застосування мір покарання згідно чинного законодавства щодо дій ФОП ОСОБА_2

Підпунктом 1.1 пункту 1 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 лютого 2007 р. N 71 (надалі за текстом Положення), визначено, що Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (надалі за текстом - Департамент) функціонує як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи у складі Державної податкової адміністрації України.

За змістом підпункту 2 пункту 2 Положення у випадках, передбачених законодавством Департамент застосовує фінансові санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства, що регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Спеціальним законом, що визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР (надалі за текстом Закон № 481/95-ВР).

Частиною 1 статі 16 Закону № 481/95-ВР визначено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Статтею 15-3 Закону № 481/95-ВР встановлено обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів. Зокрема, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів: особами, які не досягли 18 років; у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв.

Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, що підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється. Відповідальність за порушення вимог Закону № 481/95-ВР встановлена розділом V цього Закону.

Статтею 17 Закону № 481/95-ВР визначено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Зокрема пунктом 8 частиною 2 статті 17 Закону № 481/95-ВР передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону в розмірі 6800 гривень.

Виходячи із зазначених норм Закону № 481/95-ВР та на підставі даних подання виконуючого обовязки начальника Черкаського РВ ГУМВС України в Черкаській області від 07.09.2010р., позивачем 15 жовтня 2010р. прийнято рішення № 230485-2317-171 про застосування до ФОП ОСОБА_2 фінансових санкцій у сумі 6 800 грн.

Зазначене рішення отримано відповідачем 21.10.2010р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Фінансові санкції відповідачем сплачено частково в сумі 1800 грн.

Згідно частин пятої та шостої статті 17 Закону № 481/95-BP дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку. У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Можливості досудового порядку вирішення спору відповідачем не використано.

Беручи до уваги, що фінансову санкцію в сумі 5 000 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 11, 86, 89, 94, 159, 160, 162 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України через регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області (18036, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, ідентифікаційний код 34997773) фінансові санкції у сумі 5 000 (пять тисяч) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, що може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова виготовлена в повному обсязі 28 лютого 2011р.

Суддя Л.В.Трофімова