ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 318
РІШЕННЯ
Іменем України
| 19.09.2006 | Справа №2-19/13434-2006
За позовом - ДПІ в. м. Сімферополі, м. Сімферополь. До відповідача- СПД ОСОБА_1, м. Сімферополь. Про стягнення 617,76 грн. Суддя Мокрушин В.І. П Р Е Д С Т А В Н И К И :
Від позивача - Фазлиєва Є.Р., держ. інспектор, довіреність № 10083/9/10 від 16.06.2006р. Від відповідача - ОСОБА_2, представник, довіреність б/н від 29.08.2006р.
Суть спору: Позивач звернувся до Господарського суду АР Крим з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 617,76 грн. з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, яка утворилася у зв'язку з несплатою штрафних санкцій за порушення податкового законодавства. Позивач уточнив вимоги позовної заяви та просить стягнути з відповідача 570,00 грн. заборгованості, у зв'язку з частковою оплатою. Відповідач правом на участь у судовому засіданні не скористувався, відзив на позовну заяву не представив, повідомлявся належним чином: замовленою кореспонденцією. Відповідно до ст.9, 10 Конституції України, ст.9 Європейської хартії регіональних мов (ратифікована Законом України від 15.05.2003 року № 802), ст.3 Декларації прав національностей України (від 01.11.1991 року № 1771), ст.10 Закону України «Про судоустрій» (від 07.02.2002 року № 3018), ст.18 Закону України «Про мови» (від 28.10.1989 року № 8312), ст. ст.10, 12 Конституції Автономної Республіки Крим (Закон України від 23.12.1998 року № 350) та клопотанням представників позивача та вдповідачасправа розглядалась на російській мові. Згідно із клопотанням представників сторін фіксація судового процесу технічними засобами не здійснювалась. Справа розглядалася відповідно до вимог ст.75 ГПК України. Розглянувши матеріали справи, суд- ВСТАНОВИВ:
25.10.1998 р. ОСОБА_1 зареєстрований у якості суб'єкта підприємницької діяльності без створення юридичної особи Виконкомом Залізнодоріжної районної Ради м. Сімферополя, про що у журналі реєстрації зроблено запис про державну реєстрацію НОМЕР_1 (а.с. 7). 31.10.2005 року ДПІ в м. Сімферополі проведені перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обороту та виявлені порушення відповідачем вимог п.1,9,13 ст. 3 Закону України "Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (№1776-III від 01.06.2000 р. з наступними змінами та доповненнями), які виразилися у проведенні розрахункових операцій за готівкові кошті без застосування РРО, не зберігання фіскальних звітних чеків, невідповідність сум грошових коштів на місті проведення розрахунків сумі грошових коштів у звіті РРО; вимог ст.7 ч 1,2 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” (від 23.03.1996 року № 98/96-ВР із змінами та доповненнями) За результатами перевірки складений акт перевірки по контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обороту суб'єктами підприємницької діяльності за НОМЕР_2 (а.с. 12-13). Представник відповідача з актом погодився та підписав акт без заперечень. На підставі складеного акту за допущені порушення до відповідача були застосовані фінансові санкції на загальну суму у розмірі 320,00 грн., про що винесено податкове повідомлення-рішення НОМЕР_3 на суму 320,00 грн. (а. с. 10). Також складений акт перевірки по контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обороту суб'єктами підприємницької діяльності за НОМЕР_4 (а.с. 17-18). Представник відповідача з актом погодився та підписав акт без заперечень. На підставі складеного акту за допущені порушення до відповідача були застосовані фінансові санкції на загальну суму у розмірі 726,25 грн., про що винесені податкове повідомлення-рішення НОМЕР_5 на суму 250,00 грн. та податкове повідомлення-рішення НОМЕР_6 на суму 476,25 грн. (а. с. 14). Згідно із ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Відповідно до ст.16 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під чинність Закону. Згідно із п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (від 04.12.1990 року № 509 із змінами та доповненнями) органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. Оскільки даною статтею закону передбачена норма відсилання до законів України, суд не має права посилатися на підзаконні акти. Згідно із ч.2 ст.19 Конституції України (від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР) органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно із ст.4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (від 04.12.1990 року № 509 із змінами та доповненнями) органи податкової служби є органами виконавчої влади. Таким чином, органи податкової служби та їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно із ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) фінансова санкція - грошова сума, що стягується за порушення вимог цього Закону з суб'єктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету. Згідно із ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. Згідно із п.11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (від 04.12.1990 року № 509 із змінами та доповненнями) органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Згідно із ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Згідно із п.1,9,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. Згідно із п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки. Згідно із п.2 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (№ 1776 від 01.06.2000 року із змінами та доповненнями) за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій. Згідно із п.1 ст.7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (від 23.03.1996 року № 98/96-ВР із змінами та доповненнями) торговий патент повинен бути розміщений: на фронтальній вітрині магазину, а в разі її відсутності - біля касового апарату; на фронтальній вітрині малої архітектурної форми; на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності місцях; ( Абзац четвертий частини першої статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законом N 102/98-ВР від 10.02.98 ) у пунктах обміну іноземної валюти; у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг. ( Абзац шостий частини першої статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законом N 102/98-ВР від 10.02.98 ) Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду. Згідно із п.1 ст.8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (від 23.03.1996 року № 98/96-ВР із змінами та доповненнями) суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність: за порушення строків сплати або неповне внесення чергових платежів нараховується пеня на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України на день виникнення такого податкового боргу або на день його (частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою за кожний календарний день прострочення у його сплаті; ( Абзац другий частини першої статті 8 в редакції Закону N 2881-III ( 2881-14 ) від 13.12.2001 ) за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць; за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням; за здійснення операцій з реалізації товарів, визначених частинами шостою, сьомою, восьмою та дев'ятою статті 3 цього Закону, без одержання пільгового торгового патенту або з порушенням порядку одержання та використання пільгового торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у п'ятикратному розмірі вартості пільгового торгового патенту; за здійснення торговельної діяльності без придбання короткотермінового патенту сплачують штраф у подвійному розмірі вартості короткотермінового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням. З урахуванням викладеного платник податків повинен сплатити фінансову санкцію у добровільному порядку чи у примусовому за позовом органів державної податкової служби. Суду не надано доказів сплати відповідачем нарахованих фінансових санкцій у добровільному порядку, у зв'язку з чим суд задовольняє позовні вимоги. Судові витрати суд покладає на відповідача згідно із ст.49 ГПК України. У судовому засіданні оголошена вступна та резолютивна частина рішення. На підставі викладеного та керуючись ст.33, 49, 75, 82-84 Господарського процесуального кодексу України суд, - ВИРІШИВ: · Позов задовольнити. · Стягнути з СПД ОСОБА_1, м. Сімферополь (АДРЕСА_1, відомостей про р/р не має, ідентифікаційний номер НОМЕР_7) на користь Державного бюджету м. Сімферополя (р/р 31117104600002 Держбюджет, код платежу 23030108 в установі банку Управління держказначейства в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 24040754) фінансові санкції у сумі 570,00 грн. · Стягнути з СПД ОСОБА_1, м. Сімферополь (АДРЕСА_1, відомостей про р/р не має, ідентифікаційний номер НОМЕР_7) в доход Державного бюджету України (р/р 31118095600002 у банку одержувача Управління Держказначейства в АР Крим, МФО 824026, одержувач: Держбюджет м.Сімферополя, ЄДРПОУ 22301854) 102 грн. держмита. · Стягнути з СПД ОСОБА_1, м. Сімферополь (АДРЕСА_1, відомостей про р/р не має, ідентифікаційний номер НОМЕР_7) на користь Державного підприємства «Судовий інформаційний центр» (банківські реквізити: розрахунковий рахунок №26002014180001 у ВАТ «Банк Універсальний» м. Львів, МФО 325707, код ОКПО 30045370) 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення оформлено відповідно до ст.84, 85 ГПК України 25.09.2006 р.
Суддя Господарського суду Автономної Республіки Крим Мокрушин В.І.