Постанова № 139668, 26.09.2006, Господарський суд Чернігівської області

Дата ухвалення
26.09.2006
Номер справи
18/92
Номер документу
139668
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62

Іменем України

ПОСТАНОВА

 "26" вересня 2006 р. Справа № 18/92

За позовом Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України в Чернігівській області

14000, м. Чернігів, вул. Комсомольська, 11

До Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1

АДРЕСА_1

про стягнення 1700 грн. 00 коп.

Суддя А.С. Сидоренко

Секретар судового засідання І.В.Морська

Представники сторін:

Від позивача: Скорінов В.О. -заст. нач. від., дов. від 20.07.2006р. № 2306/9/21-234

Від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Регіональним управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в Чернігівській області (надалі -Позивач) заявлено адміністративний позов до суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (надалі -Відповідач) про стягнення 1700,00 грн. штрафу за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка і зберігання та реалізацію алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору, накладеного рішенням Позивача про застосування фінансових санкцій НОМЕР_1.

Відповідач письмових заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з'явився.

Оскільки Відповідач повідомлявся належним чином про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень НОМЕР_2, НОМЕР_3 та НОМЕР_4, неявка Відповідача не перешкоджає розгляду справи.

Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважного представника Позивача, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд ВСТАНОВИВ:

16 грудня 2005 року службовими особами Бахмацької МДПІ, на підставі посвідчення НОМЕР_5 була проведена перевірка магазину „ІНФОРМАЦІЯ_1”, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та належить СПД ОСОБА_1.

За результатами перевірки складено акт НОМЕР_6.

Як вбачається з акту перевірки, перевіряючими встановлені наступні порушення:

„На господарській одиниці, магазин „ІНФОРМАЦІЯ_1”, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1, встановлено реалізацію та зберігання алкогольних напоїв з візуальними ознаками фальсифікації марки акцизного збору, а саме в торговому залі знаходилось 3 пляшки горілки „Деснянські зорі” (0,5 л. 40 % виробник ЗАТ ЧЛГЗ „Чернігівська горілка”) по ціні 9,50 грн. за пляшку: дата розливу 29.09.2005р. -акцизні марки: АААС 015994; АААС 015406; АААС 015238; та 13 пляшок горілки „Золоте кільце” (0,5 л. 40 %; виробник ЗАТ ЧЛГЗ „Чернігівська горілка”) по ціні 9,50 грн. за пляшку, дата розливу 09.09.05р. Акцизна марка АААЧ 014186, АААЦ 014829, АААЧ 014576, АААЦ 014619, АААЧ 014270, АААЧ 014072, АААЦ 014703, АААЦ 014871, АААЦ 014787, АААЧ 014775, АААЧ 014450, (ААБШ 012866 дата розливу 28.03.05р.) та одна бутилка без акцизної марки встановленого зразка (акцизна марка відсутня).”

Як вказано в акті перевірки, зазначеним порушено вимоги абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995р. № 481/95-ВР (надалі -Закон № 481/95), абз. 2 ч. 2 ст. 7 Закону України „Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби” від 15.09.1995р. № 329/95-ВР (надалі -Закон № 329/95), п. 20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003р. № 567 (надалі -Положення).

Перевірка була проведена в присутності продавця ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2, яка підписала акт перевірки без зауважень, отримала один примірник акту та надала перевіряючим письмове пояснення, яким підтвердила факт зберігання та реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка та з підробленими марками акцизного збору. Також, гр. ОСОБА_2 в присутності посадових осіб податкового органу написала розписку про отримання на відповідальне зберігання алкогольних напоїв з ознаками підроблених акцизних марок, а саме: „1.Горілка „Деснянські зорі” -3 пляшки (0,5 л. 40 %), виробник ЗАТ ЧЛГЗ (Чернігівська горілка) по ціні 9-50 за пляшку, акцизні марки: АААС 015238; АААС 015406; АААС 015994, дата розливу 29.09.2005р.

2.Горілка „Золоте кільце” -13 пляшок (0,5 л. 40 %), виробник ЗАТ ЧЛГЗ (Чернігівська горілка) по ціні 9-50 за пляшку, акцизні марки: АААЧ 014576, АААЦ 014619, АААЧ 014270, АААЧ 014186, АААЧ 014072, АААЦ 014829, АААЦ 014871, АААЧ 014775, АААЧ 014450, АААЦ 014703, ААБШ 012866, АААЦ 014787, 1 пляшка без акцизної марки, дата розливу 09.09.05р.”

Відібрані зразки акцизних марок були направлені Прилуцькою ОДПІ до Держзнаку Міністерства фінансів України для проведення експертних досліджень на предмет наявності чи відсутності ознак підроблення (лист НОМЕР_7).

Згідно протоколу експертизи марок акцизного збору для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва від 11.01.2006р. № 7-01-06, затвердженого начальником Управління по контролю за виробництвом цінних паперів, акцизних марок та документів суворої звітності (Держзнак) Міністерства фінансів України 11.01.2006р., в результаті проведених досліджень встановлено, що надані на дослідження марки акцизного збору для маркування лікеро -горілчаної продукції вітчизняного виробництва, зокрема, з реквізитами ЛГП, регіон 25, серії АААС № 015994, АААЦ № 014703, АААЧ № 014576, ААБШ № 012866, дата виготовлення 05/3, 0,5 л, вміст спирту 25 % і більше виготовлені не Державним підприємством „Поліграфічний комбінат „Україна” по виготовленню цінних паперів” і є підробленими.

У відповідності з преамбулою Закону № 481/95, цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі ... алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Згідно ч. 4 ст. 11 Закону № 481/95, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до ст. 1 Закону № 329/95, марка акцизного збору -спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів; маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів -наклеювання марки акцизного збору в порядку, передбаченому Положенням про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

У відповідності з частинами 1 та 2 ст. 7 Закону № 329/95, марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Виробники алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводять маркування кожної пляшки (упаковки) алкогольних напоїв у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Маркування алкогольних напоїв здійснюється марками акцизного збору, які відрізняються за дизайном для окремих видів продукції, визначених Кабінетом Міністрів України. Кожна марка акцизного збору на алкогольні напої повинна мати окремий номер та найменування виду продукції. Наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

На виконання ст. 7 Закону № 329/95, постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003р. № 567 затверджено Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

У відповідності з п. 5 Положення, марки повинні мати наскрізну нумерацію, яка складається з двох цифр індексу регіону України за місцезнаходженням виробника продукції, серії та окремого для кожної марки номера.

У відповідності з п. п. 19, 20 Положення, маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції. Марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів. Алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог цього Положення або марками, що не відповідають виду продукції та місткості тари та/або не видавалися безпосередньо виробнику (імпортеру) зазначеної продукції, вважаються немаркованими.

Також, пунктом 12 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996р. № 854 дозволено зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

Згідно абз. 13 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

· зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

На підставі вищевказаного акту перевірки, Позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій до Відповідача НОМЕР_1 у розмірі 1700,00 грн. за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка і за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору.

Враховуючи, що Відповідач 16.02.2006р. отримав рішення Позивача про застосування фінансових санкцій НОМЕР_1 (повідомлення про вручення НОМЕР_8), у встановлений п. 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 790 тридцятиденний строк після отримання рішення добровільно його не виконав, Позивач правомірно звернувся до суду з позовом про стягнення сум фінансових санкцій.

Відповідач, 17.04.2006р., надав письмове клопотання про зупинення провадження по даній справі, оскільки одночасно ним подавалась до суду позовна заява про скасування рішення про застосування фінансових санкцій НОМЕР_1. Згідно ухвали господарського суду від 01.08.2006р. по справі № 11/117а вказану позовну заяву залишено без розгляду у зв'язку з неявкою позивача (ПП ОСОБА_1) в судові засідання. Дана ухвала набрала законної сили.

За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 1, 11, 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, ст. ст. 1, 7 Закону України „Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби”, ст. ст. 94, 158 -163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1,АДРЕСА_3 (код НОМЕР_9, відомості про розрахункові рахунки відсутні) в доход державного бюджету (Отримувач: Державний бюджет Талалаївського району, код 22827315, рахунок 31111106600507 в УДК в Чернігівській області, МФО 853592, код платежу 23030300) 1700 грн. 00 коп. штрафних санкцій.

Дана постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в наступному порядку: про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

Суддя (підпис) А.С.Сидоренко