Постанова № 13959942, 15.11.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.11.2010
Номер справи
2а-10367/10/2670
Номер документу
13959942
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01001, м.Київ, вул. Десятинна, 4/6

П О С Т А Н О В А

Іменем України

м.Київ

15 листопада 2010 року          16:00           № 2а-10367/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Костенка Д.А., при секретарі судового засідання Тимкович І.О., розглянувши у письмовому провадженні справу за позовом Заступника Київського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України (далі–Головавтотрансінспекція) до Приватного підприємства "Латка-Транс" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 11900,00 грн.,

в с т а н о в и в:

Заступник Київського транспортного прокурора в інтересах Головавтотрансінспекції звернувся до суду з позовом про стягнення із ПП "Латка-Транс" у доход державного бюджету суму фінансових санкцій у загальному розмірі 11900 грн.

Відповідач явку своїх представників до суду не забезпечив, заперечень не надав. Поштова кореспонденція, яка направлялася відповідачу за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, повернулася до суду без вручення з незалежних від суду причин, тому згідно із ст.ст. 34, 35, 38 КАС вважається, що судові повістки вручені належним чином. Оскільки відповідач повторно не прибув до судового засідання справа розглядається за його відсутності, згідно ч. 4 ст. 128 КАС.

Представники позивача та прокурора підтримали позовні вимоги.

Оскільки до судового засідання прибули не всі особи, які викликалися, і перешкод, встановлених ст. 128 КАС, для продовження розгляду справи не має, та не має потреби заслухати свідка чи експерта, суд продовжив розгляд справи у письмовому провадженні згідно із ч. 6 ст. 128 КАС.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позову з таких підстав.

Постановами Головавтотрансінспекції від 6 травня 2008 року №035796 та №035786, від 12 лютого 2008 року №035456, від 11 березня 2008 року №035557, від 23 червня 2008 року №036088, від 12 серпня 2008 року №070192 та №070187 за порушення законодавства про автомобільний транспорт та на підставі ст. 60 Закону України від 5 квітня 2001 року №2344-ІІІ "Про автомобільний транспорт", до ПП "Латка-Транс" застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн. за кожне правопорушення окремо, а разом у сумі 11900 грн.

Зазначені постанови надіслані відповідачу для добровільного виконання листами від 8травня 2008 року №2178 та №2180, від 14 лютого 2008 року №550, від 29 травня 2008 року №2671, від 25 червня 2008 року №3328, від 15 серпня 2008 року №4501 та №4499 відповідно, що підтверджується наявними у справі копіями листів та копіями відповідних аркушів журналу вихідної кореспонденції.

Частиною 5 ст. 60 Закону України від 5 квітня 2001 року №2344-ІІІ "Про автомобіль-ний транспорт" передбачено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Пунктом 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року №1567, передбачено право суб'єкта господарювання на оскарження постанови про застосування фіна-нсових санкцій протягом 10 днів після її винесення до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю.

Відповідно до положень названого Порядку, фінансова санкція повинна бути перера-хована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15-ти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову (п. 28); у разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом 15-ти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення (п. 29).

У справі відсутні докази оскарження цих постанов до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю чи до суду, а також повідомлення про перерахування зазначених фінансових санкцій на рахунки вказані у постановах Головавтотрансінспекції.

На момент розгляду справи у суді, відповідачем не надано доказів сплати зазначених санкцій в добровільному порядку.

Вирішуючи справу, суд бере до уваги наявність постанов Головавтотрансінспекції, прийнятих суб'єктом владних повноважень на підставі, в межах та у спосіб встановлений законом, якими до відповідача застосовано фінансові санкції у загальному розмірі 11900 грн., доказів їх надіслання відповідачу, а також зважає на відсутність доказів оскарження (скасування) цих постанов чи сплати відповідачем фінансових санкцій у розмірі 11900 грн.

Враховуючи, що фінансові санкцій у загальному розмірі 11900 грн. не сплачені і відповідачем не надано заперечень та доказів, які б свідчили про погашення суми фінансових санкцій, чи спростували їх наявність, вказана сума підлягає стягненню з відповідача приму-сово в судовому порядку.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 11, 17, 50, 60, 70, 71, 76, 79, 86, 104, 158–163, 167 КАС, суд

п о с т а н о в и в:

Задовольнити адміністративний позов та стягнути із Приватного підприємства "Латка-Транс" (ідентифікаційний код: 33552442) до Державного бюджету України на рахунок №33117106700011 в Управлінні Державного казначейства у Шевченківському районі м.Києва (МФО 820019, код ЄДРПОУ 26077968, код платежу 21081100 адмін. штрафи) суму фінансових санкцій у розмірі 11900 грн. (одинадцять тисяч дев'ятсот гривень 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки, встановлені ст.ст. 185–187 КАС. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 10-ти днів з дня отримання її копії. Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя                                                                                                               Д.А. Костенко