Єдиний державний реєстр судових рішень
копія
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2011 р. Справа № 2а-15060/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Барановського Р. А. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Марганецька об'єднана державна податкова інспекція до Приватне підприємство "Левіафан" про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ:
Марганецька обєднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області звернулася до суду із адміністративним позовом до Приватного підприємства «Левіафан» з проханням стягнути з Приватного підприємства «Левіафан» податковий борг з податку на прибуток в сумі 680 грн. 00 коп. та х комунального податку у сумі 506 грн. 50 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Приватне підприємство «Левіафан» має несплачену заборгованість по платежам до бюджету з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 680 грн. 00 коп. та комунального податку у сумі 506 грн. 50 коп. згідно із Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов належить задовольнити повністю із наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач Приватне підприємство «Левіафан» зареєстрована як юридична особа Виконавчим комітетом Марганецької міської ради Дніпропетровської області 20.04.2005 року.
Відповідач перебуває на обліку в Марганецькій обєднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області як платник податків та обов'язкових платежів з 26.04.2005 року за № 1177.
Частиною 1 статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно пункту 2 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Також у пункті 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» зазначено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до абзацу «б» підпункту 4.1.4. пункту 4.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
У відповідності до частини 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.
Матеріалами справи підтверджено, що 30.12.2008 року, 11.02.2009 року 20.05.2009 року та 14.08.2009 року посадовими особами Марганецької обєднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області, відповідно до статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», проведені невиїзні документальні перевірки своєчасності подання податкової звітності, за результатами яких були складено акти: № 2620/1540/33165574 від 30.12.2008 року, № 157/1540/33165574 від 11.02.2009 року, № 519/1540/33165574 від 20.05.2009 року та № 777/1540/33165574 від 14.08.2009 року.
В ході перевірок встановлено порушення абзацу «б» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: відповідачем не було надано декларації з податку на прибуток підприємств за 11 місяців 2008 року, за 2008 рік, за І квартал 2009 року та І півріччя 2009 року.
Згідно підпункту 17.1.1. пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
На підставі вищезазначених актів були винесені податкові повідомлення-рішення, в яких визначені податкові зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями: № 0001951540/0 від 31.12.2008 року, в якому визначено суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170 грн. 00 коп., № 0000181540/0 від 11.02.2009 року, в якому визначено суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170 грн. 00 коп., № 0000481540/0 від 22.05.2009 року, в якому визначено 170 грн. 00 коп. та № 0000771540/0 від 14.08.2009 року, в якому визначено 170 грн. 00 коп.
Винесені за результатами перевірки податкові повідомлення-рішення були розміщено на дошці оголошень, у звязку з неможливістю вручення акту та податкового повідомлення-рішення.
При цьому відповідно до пункту 4.9 «Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків» затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України № 247 від 27.05.2003р. день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про причини неможливості його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
У строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), відповідач не сплатив суму штрафних санкцій, визначену рішенням податкового органу, та не оскаржив це рішення у встановленому порядку.
Як встановлено судом, податкові повідомлення-рішення № 0001951540/0 від 31.12.2008 року, № 0000181540/0 від 11.02.2009 року, № 0000481540/0 від 22.05.2009 року та № 0000771540/0 від 14.08.2009 року відповідачем не оскаржені, отже, податкові зобовязання є узгодженими.
Як вбачається з матеріалів справи, несплачена заборгованість відповідача з податку на прибуток складає 680 грн. 00 коп.
Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України «Про систему оподаткування» до місцевих податків належать: 1) податок з реклами; 2) комунальний податок.
Згідно зі статті 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 року комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян.
Статтею 18 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 року передбачено, що органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Відповідно до Положення про комунальний податок, затвердженого Рішенням Нікопольської міської ради № 199-7/ХХІV від 11.07.2003 року, платники комунального податку самостійно визначають суму податку, яку вказують у податковому розрахунку. Розрахунок комунального податку надається до податкової інспекції за базовий (звітний період), який дорівнює календарному кварталу на протязі 40 календарних днів, слідуючих за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Згідно актів №144/1540/33166674 від 10.02.2009 року, № 579/1540/33165574 від 03.06.2009 року та № 786/1540/33165574 від 18.08.2009 року працівниками Марганецької обєднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області встановлено, що відповідач не надає податкові розрахунки комунального податку за 4 квартал 2008 року, термін подання якого 09.02.2009 року, за 1 квартал 2009 року, термін подання якого 11.05.2009 року та за 2 квартали 2009 року 10.08.2009 року.
Статтею 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено податковий борг як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов'язання.
Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
На підставі актів №144/1540/33166674 від 10.02.2009 року, № 579/1540/33165574 від 03.06.2009 року та № 786/1540/33165574 від 18.08.2009 року були винесені податкові повідомлення-рішення: № 0000061540/0 від 11.02.2009 року, в якому визначено суму штрафних (фінансових) санкцій 170 грн. 00 коп., № 0000641540/0 від 03.06.2009 року, в якому визначено суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170 грн. 00 коп. та № 0000811540/0 від 18.08.2009 року, в якому визначено суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170 грн. 00 коп.
Згідно підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків коли платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Марганецькою обєднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області з метою погашення податкового боргу, відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», були направлено відповідачу податкові вимоги: першу податкову вимогу № 1/20 від 28.01.2009 року на суму 170 грн. 00 коп., а також, другу податкову вимогу № 2/23 від 21.04.2009 року на суму 506 грн. 50 коп.
18.03.2009 року Марганецькою обєднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області складено акт про неможливість вручення першої податкової вимоги платнику податків у зв'язку з незнаходженням відповідача - за юридичною адресою.
24.04.2009 року Марганецькою обєднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області складено акт про неможливість вручення другої податкової вимоги платнику податків у зв'язку з незнаходженням відповідача - за юридичною адресою.
У зв'язку з цим, на підставі статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та пункту 49 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 03.07.2001року № 226, першу та другу податкові вимоги відповідача - в той же день розміщено на дошці податкових оголошень.
Проте податковий борг відповідачем сплачений не був.
У відповідності до підпункту 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно пункту 11 статті 10 зазначеного Закону, державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Пунктом 11 статті 11 вказаного Закону також встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На час розгляду справи відповідач податковий борг перед бюджетом зі сплати податку на прибуток у сумі 680 грн. 00 коп. та з комунального податку у сумі 506 грн. 50 грн. в добровільному порядку не сплатив.
Сума податкового зобов'язання ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалась.
Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими письмовими доказами. Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості зі сплати податку на прибуток у сумі 680 грн. 00 коп. та з комунального податку у сумі 506 грн. 50 грн.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємства «Левіафан» (53400, Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Панфілова, 15, код ЄДРПОУ 33165574) на користь держави податковий борг:
- з податку на прибуток в сумі 680 (шістсот вісімдесят) грн. 00 коп. на р/р 31114009700028, код бюджетної класифікації 11021000 «Податок на прибуток приватних підприємства», отримувач «Казначейство», код 24230979, банк ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012;
- з комунального податку в сумі 506 (пятсот шість) грн. 50 коп. на р/р 33218828700028, код бюджетної класифікації 16010200 «Комунальний податок», отримувач «Казначейство», код 24230979, банк ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012.
Копію постанови направити сторонам.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис)
Постанова не набрала законної сили 04.02.11
СуддяР.А. Барановський
Р.А. Барановський