ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/934/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сич С.С.,
при секретарі Зайченко Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Карлівського районного центру зайнятостідо ОСОБА_2про стягнення допомоги по безробіттю, -
В С Т А Н О В И В:
02 лютого 2011 року позивач Карлівський районний центр зайнятостізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2про стягнення допомоги по безробіттюв сумі 112 грн. 91 коп.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначав, що 01.04.2009 року відповідачу за її особистою заявою Карлівським районним центром зайнятості присвоєно статус безробітного та призначена допомога по безробіттю. Разом з тим, 28.12.2010 року встановлено, що відповідач працювала секретарем у ДВК № 3 окружної виборчої комісії ТВО № 152 по виборах Президента України в період з 22.12.2009 року по 18.01.2010 року, у зв'язку з чим незаконно отримувала допомогу по безробіттю за даний період, про що складено акт. Наказ Карлівського районного центру зайнятості № 126 від 28.12.2010 року, яким ОСОБА_2 зобовязано повернути виплачені кошти в сумі 112 грн. 91 коп., відповідачем отримано, проте кошти у добровільному порядку позивачу не перераховано.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з'явилася, надала до суду заяву, у якій просила розглянути справу за її відсутності.
У своїх поясненнях ОСОБА_2 зазначала, що 28.12.2009 року Карлівським районним центром зайнятості внесено запис до її трудової книжки про припинення виплати допомоги по безробіттю. Вказувала, що фактично приступила до виконання своїх обов'язків секретаря у ДВК № 3 окружної виборчої комісії ТВО № 152 по виборах Президента України з 29.12.2009 року та заробітну плату за період з 22.12.2009 р. по 28.12.2009 р. повернула готівкою бухгалтеру. Проте не володіє інформацією щодо не внесення відповідних виправлень до табелю обліку робочого часу, згідно якого відповідач працювала на виборчій дільниці з 22.12.2009 р. включно.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що 01.04.2009 року ОСОБА_2 звернулась до Карлівського районного центру зайнятості із заявою про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю.
У поданій заяві відповідач зазначила, що не зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається та пенсії не отримує та права на отримання пенсії не має.
Наказом Карлівського районного центру зайнятості від 01.04.2009 року № НТ090401 відповідачу надано статус безробітного з 01.04.2009 року та призначено допомогу по безробіттю.
28.12.2009 року ОСОБА_2 знята з обліку в Карлівському районному центрі зайнятості у зв'язку з самостійним працевлаштуванням, що підтверджується записом у трудовій книжці відповідача, копія якої наявна у матеріалах справи.
Проте, актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1595 від 28.12.2010 р. зафіксовано, що згідно архівної довідки від 24.12.2010 року № 01-10/185 архівного відділу Карлівської РДА відповідач працювала у ДВК № 3 окружної виборчої комісії ТВО № 152 по виборах Президента України в період з 22.12.2009 року по 18.01.2010 року, при цьому перебуваючи на обліку у Карлівському районному центрі зайнятості з 25.03.2009 року по 28.12.2009 року.
Згідно із архівною довідкою від 21.02.2011 року № 05-64/177 ОСОБА_2 отримано заробітну плату у загальній сумі 1122 грн. 30 коп. (в тому числі за грудень 2009 року 101 грн. 45 коп., за січень 2010 року 1020 грн. 85 коп.).
Разом з тим, за період з 22.12.2009 року по 28.12.2009 року відповідач отримала допомогу по безробіттю в розмірі 112 грн. 91 коп., що підтверджується довідкою, наявною у матеріалах справи.
Статтею 2 Закону України "Про зайнятість населення" встановлено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу.
Відповідно до пункту 2 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Однак, всупереч вказаній нормі Закону, відповідач не повідомила Карлівському районному центру зайнятості про те, що вона працевлаштувалась та займається трудовою діяльністю.
Суд не бере до уваги доводи відповідача на те, що вона фактично приступила до виконання своїх обов'язків секретаря у ДВК № 3 окружної виборчої комісії ТВО № 152 по виборах Президента України з 29.12.2009 року та заробітну плату за період з 22.12.2009 р. по 28.12.2009 р. повернула готівкою бухгалтеру, виходячи з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно архівної довідки архівного відділу Карлівської районної державної адміністрації від 24.12.2010 р. № 01-10/185, копія якої наявна у матеріалах справи, ОСОБА_2 працювала в ДВК № 3 окружної виборчої комісії ТВО № 152 по виборах Президента України в період з 22.12.2009 року по 18.01.2010 року.
Відповідно до табелю обліку робочого часу працівників ДВК № 3 окружної виборчої комісії ТВО № 152, копія якого наявна в матеріалах справи, ОСОБА_2 розпочала працювати у виборчій комісії з 22.12.2009 року, про що зроблено відповідні записи про кількість відпрацьованих нею днів та годин.
Позивачем не надано суду доказів щодо фактичного повернення нею та прийняття бухгалтерією як помилково нарахованих коштів за період з 22.12.2009 року по 28.12.2009 року включно.
Таким чином, відповідач, перебуваючи на обліку у Карлівському районному центрі зайнятості, здійснювала трудову діяльність з 22.12.2010 року, про що своєчасно не повідомили позивача, в зв'язку з чим безпідставно отримала допомогу по безробіттю за період з 22.12.2009 р. по 28.12.2009 р. в сумі 112 грн. 91 коп.
Згідно пункту 3 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг особі внаслідок умисного невиконання нею обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати її забезпечення та надання соціальних послугу.
Наказом Карлівського районного центру зайнятості № 126 від 28.12.2010 року ОСОБА_2 зобовязано повернути виплачені кошти в сумі 112 грн. 91 коп. Копію наказу направлено відповідачу поштою та отримано нею 31.12.2010 року, що підтверджується відміткою про отримання та підписом на корінці зворотного поштового повідомлення про вручення, копія якого наявна в матеріалах справи. Проте, в добровільному порядку кошти відповідач не повернула.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Згідно із частиною 2 статті 12 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
З огляду на викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Карлівського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення допомоги по безробіттю задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Карлівського районного центру зайнятості (р/р № 37178160703202 одержувач Карлівський РЦЗ, код ЗКПО 22529155 в ГУДК в Полтавській області, МФО 831019) кошти в сумі 112 грн. 91 коп. (сто дванадцять гривень дев'яносто одна копійка).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 01 березня 2011 року.
СуддяС.С. Сич