Постанова № 13949539, 21.02.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2011
Номер справи
2а-1178/11/1270
Номер документу
13949539
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 лютого 2011 року Справа № 2а-1178/11/1270 17 год. 10 хв. м. Луганськ

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В. розглянувши у скороченому провадженні адміністративний позов Прокурора м.Сєвєродонецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку до кредитної спілки «Сєвєродонецькрадіотехніка» про стягнення недоїмки по внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, -

ВСТАНОВИВ :

02 лютого 2011 Прокурор м.Сєвєродонецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому зазначив, що кредитну спілку «Сєвєродонецькрадіотехніка» зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку, як платник внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно ст.ст. 14, 15 Закону України «Про загальнообовязкове пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058 підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є страхувальниками та платниками страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та відповідно до п.6 ч.2 ст.17, п.6 ст.20 вказаного Закону страхувальники зобовязані нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду України.

В порушення вказаних норм Закону відповідач не сплачує страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, у звязку з чим у нього утворилась заборгованість за період з 01.12.2010 по 31.12.2010 у розмірі 9833,60 грн., а саме: по страховим внескам 4290,53 грн., фінансова санкція 1549,46 грн., пеня 3993,61 грн.

Відповідно до ч.3 ст.106 Закону України «Про загальнообовязкове пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058 Управлінням Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку на адресу відповідача була направлена вимога про сплату боргу №Ю-42/1 від 06.01.2011. Відповідач у добровільному порядку суму заборгованості не перерахував. У звязку з чим позивач просив стягнути суму заборгованості з відповідача.

Ухвалою від 04 лютого 2011 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

Відповідач отримав ухвалу про відкриття провадження у справі разом з позовними матеріалами 09 лютого 2011 року згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, що міститься в матеріалах справи.(а.с.16). 14 лютого 2011 року на адресу суду від відповідача надійшла заява про визнання позовних вимог у повному обсязі.(а.с.19)

Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких мотивів.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464 VI, яким внесено зміни до Законів України «Про загальнообовязкове державне пенсійне забезпечення», «Про збір на обовязкове державне пенсійне забезпечення».

В той же час, відповідно до п. 7 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

Таким чином, застосуванню підлягають зазначені вище Закони в редакції, що діяли до 01 січня 2011 року.

Судом встановлено, що відповідач взятий на облік Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.(а.с.7).

Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Судом встановлено, що відповідачем порушено норми статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пункт 11.11. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.

Управлінням Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, за №1037, за №1038, за №1039 та за №1040 застосовані до відповідача фінансові санкції та нараховано пеню на загальну суму 5543,07 грн., на суму недоїмки страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, несвоєчасна сплата якої допущена відповідачем.

Стаття 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлює відповідальність страхувальників, частиною 1 якої передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Частина 2 вказаної статті Закону передбачає, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Частиною 9 статті 106 вказаного Закону України визначаються фінансові санкції, які уповноважені застосовувати виконавчі органи Пенсійного фонду до страхувальників, пункт 2 якої передбачає, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Здійснення відповідачем несвоєчасної сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, на які нараховано страхові внески, є підставою для нарахування пені та штрафних санкцій у відповідності до вищевказаних норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а сплата нарахованих сум пені та штрафних санкцій є обов'язком відповідача.

Таким чином, суд приходить до висновку про правомірність нарахування позивачем сум недоїмки страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідача, а також до висновку, що відповідачу було відомо про наявність обов'язку погашення заборгованості, яка виникла внаслідок несплати фінансових санкцій та нарахованої пені за допущені порушення Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за №21-1.

В передбаченому законом порядку рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувались і нараховані суми таких санкцій, у відповідності до статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та пунктів 9, 10 Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України є узгодженими.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій та пені в загальному розмірі 9833,60 грн. обґрунтованими, а позовні вимоги таким, що підлягають до задоволення.

Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 71, 87, 94, 158-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора м.Сєвєродонецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку до кредитної спілки «Сєвєродонецькрадіотехніка» про стягнення недоїмки по внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування задовольнити повністю.

Стягнути з кредитної спілки «Сєвєродонецькрадіотехніка» (ЄДРПОУ 23484779) на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку (р/р 25605312738 р/р 25604313738 в ЛОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 304665, код 21792459) недоїмки по сплаті страхових внесків в сумі 9833,60 грн. (девять тисяч вісімсот тридцять три грн. 60 коп.).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

СуддяК.В. Агевич