Постанова № 13949533, 21.02.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2011
Номер справи
2а-929/11/1270
Номер документу
13949533
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №14

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 лютого 2011 року Справа № 2а-929/11/1270 17 год. 50 хв. м. Луганськ

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В. розглянувши у скороченому провадженні адміністративний позов Прокурора Артемівського району міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»» про стягнення штрафних санкцій у сумі 2550 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

27 січня 2011 року прокурор Артемівського району міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»» (далі - ВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»») про стягнення штрафних санкцій у сумі 2550 грн. на підставі постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 15.07.2010 за №123 ЛУ, №124 ЛУ, №125 ЛУ.

Позовні вимоги прокурор обґрунтовує тим, що Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку на підставі моніторингу розкриття річної інформації емітентами цінних паперів було встановлено, що ВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»» порушило вимоги ст..40 Закону України «Про цінні папері та фондовий ринок» та вимоги Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 (із змінами та доповненнями) (далі Положення).

Ухвалою від 28 січня 2011 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

03 лютого 2011 року відповідачем отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення.(а.с.29). Разом з тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - ДКЦПФР) на підставі моніторингу розкриття регулярної річної інформації емітентами цінних паперів, було встановлено, що ВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»» здійснює свою діяльність на ринку цінних паперів з порушенням вимог чинного законодавства, а саме:

- ВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»» не розмістило регулярну річну інформацію за 2009 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних папері та фондового ринку;

- ВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»» не опублікувало регулярну річну інформацію за 2009 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

- ВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»» не подало регулярну річну інформацію за 2009 рік до Луганського територіального управління ДКЦПФР.

За даними фактами 23.06.2010 уповноваженою особою Луганського територіального управлінням ДКЦПФР прийнято постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів №123 ЛУ, №124 ЛУ, №125 ЛУ.(а.с.4,11,18)

У відношенні ВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»» 06.07.2010 складено акти про правопорушення на ринку цінних паперів №123 ЛУ, №124 ЛУ, №125 ЛУ та прийнято постанови, якими призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник ВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»» на розгляд справи не з'явився, пояснень не надав.(а.с.6,13,20)

За результатами розгляду справи відповідно до постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 15.07.2010 за №123 ЛУ, №124 ЛУ, №125 ЛУ встановлено порушення п.1 гл.7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591.

Відповідно до п.1 гл.1 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. №1591 емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.

Згідно з п.1 гл.7 розділу V вищевказаного положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Враховуючи вищевикладене, на підставі п.п. 5, 6, 7 ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", п.п. 1.5, 1.6, 1.7 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішеннями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 р. №2272, за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів на ВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»» накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (пятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень; за неопублікування інформації накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (пятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень; за неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (пятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Пунктами 5, 6, 7 ч.1 ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 р. 448/96-ВР встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:

- неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 5);

- нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 6);

- неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 7).

Пунктами 1.5, 1.6, 1.7 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішеннями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 р. №2272, передбачено, що за правопорушення на ринку цінних паперів до юридичних осіб застосовуються такі фінансові та інші санкції:

- неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 1.5);

- нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 1.6);

- неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Комісії - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 1.7).

З огляду на викладене, суд вважає доведеними факти вчинення відповідачем правопорушень на ринку цінних паперів, за що до нього й застосовано штрафні санкції.

В добровільному порядку відповідачем штрафні санкції у розмірі 2550 грн. не сплатив.

Відповідно до ч.3 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Стаття 36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 р. №1789-ХІІ передбачає, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку , встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу .

Таким чином, прокурор Артемівського району міста Луганська, діючи в межах наданих йому законодавством України повноважень, обґрунтовано звернувся до суду в інтересах держави в особі Луганського територіального управління ДКЦПФР з даним позовом.

З огляду на приведене, суд вважає позовні вимоги щодо стягнення несплачених штрафних санкцій у сумі 2550 грн. обґрунтованими, що підтверджено належними письмовими доказами, у зв`язку з чим позов підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 71, 87, 94, 158-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора Артемівського району міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»» про стягнення штрафних санкцій у сумі 2550 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Криворізька»» суму штрафних санкцій у розмірі 2550 грн. (дві тисячі пятсот пятдесят гривень) в доход Державного бюджету України р/р 31115106700017 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24048321, код бюджетної класифікації 21081100.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

СуддяК.В. Агевич