Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №14
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 лютого 2011 року Справа № 2а-949/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Островська О.П., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Титан» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 2550 грн.,
ВСТАНОВИВ:
27 січня 2011 року прокурор Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача ВАТ «Титан», в якому послався на наступне. У порушення вимог Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 7 розділу 5 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364 (далі Положення), до Луганського територіального управління ДКЦПФР відповідачем не було розкрито річну інформацію за 2009 рік. Дії відповідача мають ознаки правопорушення, відповідальність за яке передбачена Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: п. 5 ч. ст. 11 не опублікування інформації; п. 6 ч. 1 ст. 11 нерозміщення інформації в загальнодоступній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; п. 7 ч. 1 ст. 11 - неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. У звязку з цим ЛТУ ДКЦПФР відносно відповідача були винесені постанови від 29.07.2010 № 287-ЛУ, № 288-ЛУ та № 289-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, що у сумі складають 2550 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови. Зазначені постанови відповідачем оскаржені не були. Прокурор просить стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 2550 грн. у дохід Державного бюджету України.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Стаття 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначає, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 8 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, серед інших повноважень, має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно п. 1 глави 2 розділу 5 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591 (далі Положення), річна інформація емітентів цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевих позик) включає:
титульний аркуш;
зміст;
основні відомості про емітента;
інформацію про засновників та/або учасників емітента та кількість і вартість акцій (розміру часток, паїв);
інформацію про чисельність працівників та оплату їх праці;
інформацію про посадових осіб емітента;
інформацію про осіб, що володіють 10 відсотків та більше акцій емітента;
інформацію про загальні збори акціонерів;
інформацію про дивіденди;
інформацію про юридичних осіб, послугами яких користується емітент;
відомості про цінні папери емітента;
опис бізнесу;
інформацію про майновий стан та фінансово-господарську діяльність емітента;
інформацію про гарантії третьої особи за кожним випуском боргових цінних паперів;
відомості щодо особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, що виникала протягом звітного періоду;
інформацію про стан корпоративного управління (для акціонерних товариств);
річну фінансову звітність;
аудиторський висновок;
копію(ї) протоколу(ів) загальних зборів емітента, що проводились у звітному році (для акціонерних товариств) (додається до паперової форми при поданні інформації до Комісії);
звіт про стан об'єкта нерухомості (у разі випуску цільових облігацій, виконання зобов'язань за якими забезпечене об'єктами нерухомості).
Згідно п. 1 глави 7 розділу 5 Положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Судом встановлено, що відповідач, який відноситься до вказаних осіб, цей обовязок не виконав, що було встановлено під час перевірки, внаслідок чого позивачем було складено акти від 20.07.2010 № 287-ЛУ, № 288-ЛУ та № 289-ЛУ про те, що ВАТ «Титан» порушило вимоги п. 1 глави 7 розділу 5 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» - не було розкрито річну інформацію за 2009 рік.
Згідно п. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно п. 6 ч. 1 ст. 11 цього Закону, державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 11 зазначеного Закону, державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановами уповноваженої особи позивача начальника Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 29.07.2010 № 287-ЛУ, № 288-ЛУ та № 289-ЛУ до відповідача застосовано штраф у загальній сумі 2550 грн. Доказів сплати штрафу надано не було.
Вказані обставини підтверджуються копіями постанов ЛТУ ДКЦПФР від 12.07.2010 про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.4,11,18), копіями актів від 20.07.2010 № 287-ЛУ, № 288-ЛУ та № 289-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.6,13,20), копіями постанов від 29.07.2010 № 287-ЛУ, № 288-ЛУ та № 289-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.9,16,23),копіями реєстрів відправки поштової кореспонденції (а.с.5,8,10,12,15,17,19,22,24).
Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Титан» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 2550 грн. задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Титан» (код ЄДРПОУ 14312714) в дохід Державного бюджету України (р/р 31111106700088 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100) суму штрафної санкції у розмірі 2550 грн. (дві тисячі пятсот пятдесят грн.).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяО.П. Островська