ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2011 року Справа № 2а/0370/52/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Каленюк Ж.В.,
при секретарі Ковальчуку С.В.,
за участю представника позивача Волкова І.М.,
представників відповідача Ярошика Т.В., Сухович Л.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства "Телерадіокомпанія "Аверс" Відкритого акціонерного товариства "Корпорація "Аверс" до Луцької обєднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення від 09 листопада 2010 року №0007701503/2,
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство «Телерадіокомпанія «Аверс» Відкритого акціонерного товариства «Корпорація «Аверс» (надалі ДП «ТРК Аверс», підприємство, позивач) звернулося з адміністративним позовом до Луцької обєднаної державної податкової інспекції (надалі - Луцька ОДПІ, відповідач) про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення від 09 листопада 2010 року №0007701503/2, яким позивачу визначено суму податкового зобовязання зі збору за використання радіочастотного ресурсу України в загальній сумі 35743,77 грн., в тому числі 22433,71 грн. основного платежу і 13310,06 грн. штрафних санкцій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Луцькою ОДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку ДП «ТРК Аверс» з питань повноти та своєчасності сплати збору за використання радіочастотного ресурсу України у період з 01 лютого 2009 року по 20 липня 2010 року.
Актом перевірки від 16 серпня 2010 року встановлено порушення п.2 та п. 8 ст. 57 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 та пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»: підприємством у період, що перевірявся, не подавались щомісячні податкові декларації про збір за користування радіочастотним ресурсом України та не сплачувався збір до бюджету.
На підставі акта перевірки Луцькою ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення від 25 серпня 2010 року № 0007701503/0. У ході адміністративного оскарження Луцькою ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення від 14 жовтня 2010 року № 0007701503/1 та від 09 листопада 2010 року №0007701503/2, яке в подальшому оскаржено до Державної податкової адміністрації України (ДПА України), однак рішенням від 10 грудня 2010 року скарга ДП «ТРК Аверс» була залишена без розгляду.
Податкове повідомлення-рішення відповідача від 09 листопада 2010 року №0007701503/2 вважає такими, що не відповідає вимогам чинного законодавства, а тому воно має бути скасоване з наступних підстав.
Відповідно до п.6 ст. 57 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» інші користувачі сплачують щомісячний збір за користування радіочастотним ресурсом України від дати видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів (РЕЗ).
Як зазначив позивач в свої позовній заяві, підприємство звернулось до Волинської філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (ДП «УДЦР») із відповідними заявами на отримання дозволів на використання РЕЗ телебачення.
Отримавши відмову в наданні таких дозволів, підприємство звернулось з позовом до господарського суду Волинської області, постановою якого від 07 квітня 2008 року ДП «УДЦР» було зобовязано видати дозволи на експлуатацію передавача 22 ДМХ (м. Луцьк), передавача 43 ДМХ (м. Ковель), передавача 42 ДМХ (м. Горохів), передавача 11 МХ (м. Нововолинськ); постанова суду була звернута до примусового виконання.
ДП «УДЦР» оскаржило рішення господарського суду Волинської області, але 04 лютого 2009 року видало чотири дозволи, які, однак, не можна вважати виконанням судового рішення. Дані дозволи не стосуються телевізійних передавачів, які використовуються позивачем; акт приймання-передачі таких дозволів ДП «ТРК «Аверс» не підписаний, тому вони є такими, що не видані підприємству.
Таким чином, підприємство вважає, що зазначені в акті перевірки від 16 серпня 2010 року висновки Луцької ОДПІ не відповідають фактичним обставинам і є помилковими, а рішення, прийняті на підставі таких висновків, мають бути визнані нечинними і скасованими.
У письмовому запереченні проти адміністративного позову відповідач позовних вимог не визнав, посилаючись на такі обставини.
Перевіркою встановлено, що на підставі відомостей щодо переліку користувачів радіочастотним ресурсом України, які знаходяться на обліку у Волинській області, ДП «ТРК «Аверс» є таким користувачем та 04 лютого 2009 року отримало чотири дозволи на експлуатацію РЕЗ телебачення. Підприємство на підставі ліцензій на мовлення та вказаних дозволів здійснює діяльність по розповсюдженню програм, а тому має сплачувати збір за користування радіочастотним ресурсом України.
Загальна сума щомісячного збору за користування радіочастотним ресурсом України, що підлягає сплаті, становить 1328,00 грн. (за дозволом № ТБ-13070632 384,00 грн., за дозволом №ТБ-13070633 384,00 грн., за дозволом № ТБ-13070634 176,00 грн., за дозволом № ТБ-13070635 384,00 грн.).
В порушення п.2 та п.8 ст.57 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» позивач не подавав податкову звітність та не сплатив зазначений збір, загальна сума якого з лютого 2009 року по червень 2010 року становить 22433,71 грн. Позивачу за неподання податкової звітності нараховано штрафні санкції в розмірі 170,00 грн. за кожне таке неподання (всього 2 890,00 грн.) та за несплату податкового зобовязання - 10 420,00 грн. На підставі наведеного у задоволенні позову відповідач просив відмовити.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
У судовому засіданні представники відповідача, кожен зокрема, позов не визнали, посилаючись на обставини, викладені в письмових запереченнях.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що ДП «ТРК «Аверс» є юридичною особою з 21 травня 1997 року та здійснює діяльність у сфері радіомовлення та телебачення, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії №А00 № 657366, довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. З 28 травня 21997 року підприємство перебуває на обліку в Луцькій ОДПІ як платник податків (а.с.8, зворот - п.2.5. акта від 16 серпня 2010 року).
16 серпня 2010 року на підставі відомостей щодо переліку користувачів радіочастотним ресурсом України, що знаходяться у Волинській області (листи ДПА у Волинській області від 09 вересня 2009 року № 8374/7/15-422 та від 23 липня 2010 року № 4527/7/15-422 а.с.52-56), та інформації ДП «УДЦР» від 16 квітня 2010 року №14.1/5160 (а.с.50) Луцькою ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ДП «ТРК «Аверс» з питань повноти та своєчасності сплати збору за користування радіочастотним ресурсом України за період з 01 лютого 2009 року по 20 липня 2010 року. За наслідками перевірки складено акт від 16 серпня 2010 року № 4778/15-3/21755180 (а.с.8-9).
Перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п.2, 8 ст. 57 Закону України від 01 червня 2000 року № 1770-ІІІ «Про радіочастотний ресурс України» (далі Закон №1770-ІІІ) та пп.4.1.4 п.4.1 та пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції, чинній на час виникнення правовідносин, далі Закону № 2181-ІІІ): підприємством не подано податкову звітність та не сплачено збір за користування радіочастотним ресурсом України за лютий 2009 року - у сумі 1185,71 грн., за березень 2009-червень 2010 року включно у сумі 1328 грн. щомісячно. Всього сума несплаченого збору становить 22433, 71 грн. (а.с.9).
На підставі вказаного акта від 16 серпня 2010 року відповідачем винесено податкове рішення-повідомлення від 25 серпня 2010 року № 0007701503/0про визначення податкового зобовязання зі збору за користування радіочастотним ресурсом України на суму 35743,77 грн. (з них 22433,71 грн. основного платежу та 13310,06 грн. штрафних санкцій згідно з розрахунком (а.с.10).
Не погодившись з вказаним рішенням, позивач оскаржив його в адміністративному порядку до органів державної податкової служби. За результатами розгляду скарг позивача Луцькою ОДПІ винесено податкові повідомлення-рішення від 14 жовтня 2010 року № 0007701503/1, та остаточне податкове повідомлення-рішення від 09 листопада 2010 року № 0007701503/2 (а.с.11). Рішенням ДПА України від 10 грудня 2010 року №13400/6/25-0215 (а.с.14) скарга ДП «ТРК «Аверс» залишена без розгляду (а.с.12).
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Критерії дискреційної поведінки субєктів владних повноважень закріплені у ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), а тому рішення відповідача перевірялося судом на відповідність зазначеним критеріям.
Згідно з п.1 ч.1 ст.10 Закону України від 04 грудня 1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» (у редакції, чинній на час виникнення правовідносин, далі Закон № 509-ХІІ) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). На виконання своїх повноважень відповідно до п.1.ч.1 ст.11 Закону № №509-ХІІ органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Таким чином, наведене свідчить про наявність повноважень у відповідача на проведення перевірки ДП «ТРК «Аверс» з питань повноти та своєчасності сплати збору за користування радіочастотним ресурсом України.
Як вбачається із листів /ДПА у Волинській області від 09 вересня 2009 року №8374/7/15-422 та від 23 липня 2010 року № 4527/7/15-422 (а.с.52-56), ДП «ТРК»Аверс» перебуває на обліку у Волинській області як користувач радіочастотного ресурсу України.
Свою діяльність позивач здійснює на підставі ліцензії на мовлення серії НР №0416-м, виданої Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, та забезпечує розповсюдження програм у містах Нововолинську, Горохові, Луцьку та Ковелі з використанням чотирьох передавачів телевізійного мовлення (а.с.83-84).
Наявність ліцензії у позивача визначає його статус шляхом віднесення до загальної категорії користувачів радіочастотним ресурсом України відповідно до ст.5 Закону №1770-ІІІ.
Згідно зі ст.1 Закону №1770-ІІІ користування радіочастотним ресурсом - це діяльність, пов'язана із застосуванням радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, що випромінюють електромагнітну енергію в навколишній простір у межах радіочастотного ресурсу, а користувачем радіочастотного ресурсу - є юридична або фізична особа, діяльність якої безпосередньо пов'язана з користуванням радіочастотним ресурсом відповідно до законодавства.
При цьому вказаний Закон визначає, що радіочастотним ресурсом - є частина радіочастотного спектра, придатна для передавання та/або приймання електромагнітної енергії радіоелектронними засобами і яку можливо використовувати на території України та за її межами відповідно до Законів України та міжнародного права, а також на виділених для України частотно-орбітальних позиціях.
Як встановлено у судовому засіданні, позивач використовує чотири радіоелектронні засоби у вказаних вище населених пунктах. Дані обставини випливають зі змісту акта перевірки Державною інспекцією звязку додержання позивачем законодавства про радіочастотний ресурс України від 14 грудня 2007 року (а.с.78-82), договору, укладеного з Державним підприємством Волинський обласний радіотелевізійний центр про надання телекомунікаційних послуг по експлуатаційно-технічного обслуговуванню обладнання від 31 грудня 2005 року №21-05 (а.с.70-74), протоколів інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ від 31 грудня 2010 року (а.с.42-49). Із вказаних протоколів вбачається, що позивач фактично здійснює користування радіочастотним ресурсом України, що було також встановлено Національною комісією з питань регулювання звязку України під час позапланової перевірки у жовтні 2010 року.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивач у період з лютого 2009 року по червень 2010 року був користувачем радіочастот та на нього у повній мірі розповсюджувалася дія Закону України «Про радіочастотний ресурс України».
Відповідно до ст.6 Закону №1770-ІІІ користувач радіочастот зобов'язаний вносити платежі та збори, передбачені законом, а також у встановленому Національною комісією з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) порядку плату за радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування.
Згідно з ч.2 ст.30 Закону №1770-ІІІ користування радіочастотним ресурсом України здійснюється на підставі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та дозволів на експлуатацію - суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг; ліцензій на мовлення, виданих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, та дозволів на експлуатацію - суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для розповсюдження телерадіопрограм телерадіоорганізаціями; дозволів на експлуатацію - спеціальними користувачами, технологічними користувачами та радіоаматорами.
Судом встановлено, що позивач на підставі ліцензії на мовлення серії НР №0416-м звертався із заявами до ДП «УДКР» про видачу дозволів на експлуатацію телепередавачів із місцями встановлення: м. Горохів, вул. Ватутіна, 30-а; м. Нововолинськ, вул. Піонерська, 6; м. Ковель, вул. Варшавська, 5; м. Луцьк, вул. Словацького, 12 (а.с.18; 20; 22; 24). Постановою господарського суду Волинської області від 07 квітня 2008 року зобовязано ДП «УДЦР» видати дозволи на експлуатацію передавача 22ДМХ (м. Луцьк), передавача 43 ДМХ (м. Ковель), передавача 42 ДМХ (м. Горохів), передавача 11 МХ (м. Нововолинськ); згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України від 27 серпня 2009 року (а.с.29) справу направлено на розгляд апеляційного суду.
04 лютого 2009 року ДП «УДЦР» видано чотири дозволи на експлуатацію РЕЗ телебачення: № ТБ-13070634, № ТБ-13070635, № ТБ-13070633, № ТБ-13070632 (а.с.17; 19; 21; 23), про що 16 квітня 2010 року листом № 14.1.9/5160 надано інформацію Луцькій ОДПІ (а.с.50).
Позивач вважає, що дані дозволи видані не у відповідності до поданих заяв, а тому вони не є такими, що видані на виконання рішення господарського суду; акт виконаних робіт без підпису зі сторони ДП «ТРК «Аверс» та дозволи від 04 лютого 2009 року повернуто ДП «УДЦР» листом від 23 лютого 2009 року №31 (а.с.25-26), а 29 жовтня 2010 року позивач звертався до ДП «УДЦР» виправити помилки у дозволах на експлуатацію РЕЗ (а.с.28).
Згідно з ч.ч.1, 2, 4 ст.57 Закону №1770-ІІІ користування радіочастотним ресурсом в Україні здійснюється на платній основі. Користувачі радіочастотного ресурсу України сплачують щомісячний збір за користування наданим радіочастотним ресурсом, який вноситься в терміни, визначені відповідними законодавчими актами. Розмір щомісячного збору за користування радіочастотним ресурсом України встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.ч.5, 6 ст.57 Закону №1770-ІІІ користувачі, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України на підставі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, сплачують щомісячний збір за користування радіочастотним ресурсом України від дати видачі ліцензії. Інші користувачі сплачують щомісячний збір за користування радіочастотним ресурсом України від дати видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів.
Аналізуючи матеріали справи, суд приходить до висновку, що на час розгляду справи дозволи від 04 лютого 2009 року № ТБ-13070634, № ТБ-13070635, № ТБ-13070633, № ТБ-13070632 не анульовані, а отже, є чинними.
Таким чином, позивач повинен був сплачувати збір за використання радіочастотного ресурсу України, сума якого за період з 04 лютого 20009 року по 30 червня 2010 року згідно з актом перевірки від 16 серпня 2010 року (а.с.9) становить 22433,71 грн. та визначена на кожний РЕЗ у розмірі 1328,00 грн. на місяць відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2008 року №1150. Згідно з даною постановою обчислення розміру щомісячного збору за користування радіочастотним ресурсом України технологічними користувачами та суб'єктами господарювання, які здійснюють розповсюдження телерадіопрограм із застосуванням власних або орендованих радіоелектронних засобів, здійснюється на підставі дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв. Розміри зборів застосовуються до загальної ширини смуги радіочастот, яка визначається за кожним регіоном окремо, відповідно до дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв
Посилання позивача на фактичну відсутність у нього дозволів на експлуатацію РЕЗ телебачення як на підставу несплати збору, суд вважає безпідставним, оскільки ним не спростовано того факту, що ДП «ТРК «Аверс» був користувачем радіочастотного ресурсу України у спірний період.
Крім того, довідкою ДП «ТРК «Аверс» від 14 жовтня 2010 року №137 (а.с.89), наданою під час перевірки підприємства Державною інспекцією звязку, вбачається, що ДП ТРК «Аверс» до Державного бюджету України за користування радіочастотним ресурсом сплатило 26417,71 грн. за період з січня 2009 року по вересень 2010 року з розрахунку 1328 грн. на місяць (в тих же розмірах, що Луцька ОДПІ визначила відповідно до дозволів на експлуатацію РЕЗ телебачення від 04 лютого 2009 року).
Частиною 8 ст.57 Закону №1770-ІІІ встановлено, що користувачі радіочастотного ресурсу України щомісяця протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, подають до органів податкової служби податкові декларації. Форма податкової декларації визначається центральним податковим органом.
Загальний порядок та строки подання податкової звітності визначаються ст.4 Закону України від 21 грудня 2000 року N 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (у редакції, чинній на час виникнення правовідносин», далі Закон № 2181-ІІІ). Так відповідно до пп.4.1.1 п.4.1 ст.4 вказаного Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених пп. "г" пп. 4.2.2 п. 4.2, а також п. 4.3 цієї статті.
У пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 вказано, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Судом встановлено, що позивач не подавав до податкових органів податкові декларації про збір за використання радіочастотного ресурсу України протягом періоду, який підлягав перевірці (всього 17 звітних періодів).
Згідно з пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Як вбачається з розрахунку (а.с.10), Луцькою ОДПІ за вказане порушення позивачу визначено штрафні санкції у сумі 2890,00 грн. (170 грн. х 17).
Відповідно до пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 та пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону №2181-ІІ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі. якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, а платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. При цьому пп.17.1.2 п.17.1 ст.17 передбачено, що у разі, коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у пп. "а" пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 цього Закону, додатково до штрафу, встановленого пп.17.1.1 цього пункту, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти відсотків суми податкового зобов'язання за кожний повний або неповний місяць затримки податкової декларації, але не більше п'ятдесяти відсотків від суми нарахованого податкового зобов'язання та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. З цих підстав позивачу нараховано штрафні санкції у сумі 10 420,06 грн. (не більше 50 відсотків нарахованого податкового зобовязання у сумі 22433,71 грн.).
Згідно з розрахунком (а.с.10) загальна сума штрафних санкцій, яка підлягає сплаті позивачем, у звязку із неподанням податкової звітності та несплатою збору за користування радіочастотним ресурсом України становить 13310,06 грн.
Згідно із ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу. Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи встановлені обставини справи та наведені норми законодавства, суд дійшов висновку, що відповідачем доведено правомірність прийнятого податкового повідомлення-рішення від 09 листопада 2010 року №0007701503/2, а тому позовні вимоги ДП «ТРК «Аверс» є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.11, 71, 160 ч.3, 162, 163 КАС України, на підставі Закону України "Про радіочастотний ресурс України", суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову Дочірнього підприємства "Телерадіокомпанія "Аверс" Відкритого акціонерного товариства "Корпорація "Аверс" до Луцької обєднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення від 09 листопада 2010 року №0007701503/2 відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 15 лютого 2011 року Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ж.В. Каленюк