Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2011 р. Справа № 2-а-12774/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Горшков В.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій в сумі 3591,00 грн.,
встановив:
Позивач державна податкова інспекція у м. Нова Каховка Херсонської області звернулась до суду із адміністративним позовом про стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 3591,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 20.05.2009 при проведенні перевірки відповідача було встановлено ряд порушень. За результатами перевірки складено акт від 20.05.2009 №0477/21/22/23/НОМЕР_1. На підставі акту перевірки були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 03.06.2009 №0006572301 на суму 526,00 грн., та №0006562301 на суму 3065,00 грн. Позивач просить стягнути зазначені фінансові санкції на загальну суму 3591,00 грн.
Представник позивача до суду надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач до суду не прибув, про розгляд справи був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи є поштове повідомлення з відміткою про вручення. Заперечень на позов не надав.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.
Суд, розглянувши подані документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, встановив наступне.
20.05.2009 року було проведено перевірку щодо контролю за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, під час якої було встановлено ряд порушень. За результатами перевірки складено акти від 20.05.2009 №0477/21/22/23/НОМЕР_1.
Перевіркою встановлено наступні порушення:
- проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій,
- невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій, яка значиться у деному звіті РРО,
- нероздрукування на реєстраторах розрахункових операцій щоденно фіскальні чеки, та зберігання в книгах обліку,
- не зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення.
- порушення порядку використання торгового патенту.
Відповідно до норм п. 1, 9, 6, 13, ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон №265/95-ВР), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.1, 3, 4 ст. 17 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг).
- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, та не зберігання книги обліку протягом в встановленого терміну.
Згідно до ст.22 вказаного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
В порушення норм ст. 3 Закону "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (відповідно до редакції закону від 23.02.2006р.) у відповідача був відсутній торговий патент на здійснення торгівельної діяльності. За порушення даної норми ст. 8 вказаного закону передбачено штрафну санкцію у розмір вартості торгового патенту за один календарний місяць.
Відповідно до чого на підставі матеріалів перевірки прийняті рішення про застосування фінансових санкцій 03.06.2009 №0006562301 на суму 3065,00 грн., та №0006572301 на суму 526,00 грн. Загальна сума штрафних санкцій складає 3591,00 грн.
Відповідно до ст. 2 Закону України № 265/95-ВР фінансова санкція стягується за порушення вимог даного Закону з субєктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету та підлягає перерахуванню субєктами підприємницької діяльності в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкції.
Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (відповідно до редакції закону від 05.05.2009р.) фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.
На час розгляду справи інформації про оскарження винесених рішень про застосування фінансових санкцій до суду не надходило.
Тому суд вважає, що до відповідача було правомірно застосовано фінансові санкції в розмірі 9438,25 грн., за порушення вимог чинного законодавства, яке ним в установленому порядку (адміністративному чи судовому) оскаржене не було.
До цього часу сума штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 9438,25 грн. відповідачем не сплачена, доказів сплати до судді не надходило.
З наведених обставин суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 74988, код ЄДРПОУ НОМЕР_1).
- в доход державного бюджету м. Нова Каховка на р/р 31119104700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 21080900 суму фінансових санкцій у розмірі 3065,00 грн. (три тисячі шістдесят п'ять грн. 00 коп.).
- в доход місцевого бюджету м. Нова Каховка на р/р 31415541700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 21080900 суму фінансових санкцій у розмір 526,00 грн. (п'ятсот двадцять шість грн. 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 8.1.4