Постанова № 13945220, 22.02.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2011
Номер справи
2а-9714/10/1870
Номер документу
13945220
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 лютого 2011 р.                                                             Справа № 2а-9714/10/1870

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Гелета С.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в місті Суми до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція в місті Суми звернулась до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 124 грн. 20 коп.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідач згідно ст. 1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, всупереч вимог п. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", ст. 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" не сплачує належні суми податку.

Станом на 09.11.2010 року за відповідачем утворилась заборгованість по податку з власників транспортних засобів на автомобіль Ford Fiesta 1.3, державний номер НОМЕР_1, яка розрахована, виходячи із ставки податку на рік (за 100 куб. см - 15,00 грн.) за 2008-2009 роки в розмірі 124,20 грн.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, до суду подав заяву в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі, справу просить розглядати без його участі.

Відповідач в судове засідання не з’явився, доказів сплати боргу чи аргументованого заперечення суду не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся за адресою, зазначеною в довідці з адресного бюро, а саме: 40000, АДРЕСА_1 (а.с.6).

Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Розглянувши подані документи і матеріали, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідач – ОСОБА_1, яка має у приватній власності автомобіль марки Ford Fiesta 1.3, державний номер НОМЕР_1, об’єм циліндрів двигуна 1242 см. куб., та згідно ст. 1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Як вбачається із копії довідки Відділу ДАЇ з обслуговування м. Суми та АТІ №10/1-2355 від 09.11.2010р. за відповідачем зареєстровано транспортний засіб, а саме: автомобіль марки Ford Fiesta 1.3, державний номер НОМЕР_1, рік випуску 2007, останній державний технічний огляд пройдений 29.08.2007 року (а.с.7-8).

Як вбачається з розрахунку суми заборгованості у фізичної особи ОСОБА_1 існує заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 2008р. по 2009р., яка становить 124,20 грн. (а.с.5).

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів справляється відповідно до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин), яким визначено платників i об’єкти оподаткування, ставки та терміни його сплати, а також встановлено порядок його сплати.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) податок з власників транспортних засобів сплачується громадянами перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів щорічно (за рік) або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. У зв’язку з цим власники транспортних засобів перед реєстрацією, перереєстрацією та технічним оглядом зобов’язані пред’являти в органи ДАІ або інші органи, що здійснюють їх реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квитанції, платіжні доручення про сплату податку, а у разі звільнення від сплати податку відповідний документ, що є підставою для надання пільги з цього податку. У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація i технічний огляд транспортних засобів не провадяться.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.

На підставі списків громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки, податкові органи здійснюють заходи щодо стягнення податку. Оскільки ст. 6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) зазначає, що у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більше як за три попередніх роки.

Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Таким чином, суд, приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по сплаті податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 124,20 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Суми до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (40000, АДРЕСА_1, і.н. НОМЕР_2) в доход бюджету 124,20 грн. заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на р/р 33212807700002 місцевого бюджету м. Суми, код 23636315, ГУДКУ в Сумській області МФО 837013.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня отримання постанови в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                               (підпис)                     С.М. Гелета

          З оригіналом згідно

          Суддя                                                                       С.М. Гелета