ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/257/2011
10 лютого 2011 року 10 год. 42 хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: не прибув,
позивача: представник не прибув,
відповідача: представник не прибув,
третьої особи позивача: представник не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Заступника прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Рівне третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Рівненській області
доСуб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2
про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ :
Заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державна податкова інспекція у м.Рівне третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області звернувся до суду з позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафу в розмірі 510,00 грн., згідно з постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області № 0128 від 10.02.2010 року; в розмірі 1700,00 грн., згідно з постановою № 0064 від 28.01.2010 року; в розмірі 1700,00 грн., згідно з постановою № 0066 від 28.01.2010 року; в розмірі 1700,00 грн., згідно з постановою № 0065 від 28.01.2010 року; в розмірі 510,00 грн., згідно з постановою № 0154 від 24.02.2010 року; в розмірі 510,00 грн., згідно з постановою № 0201 від 24.04.2010 року; в розмірі 510,00 грн., згідно з постановою № 0200 від 24.03.2010 року; в розмірі 510,00 грн., згідно з постановою № 0202 від 24.03.2010 року; в розмірі 510,00 грн., згідно з постановою № 0288 від 30.04.2010 року; на загальну суму 8160,00 грн.
Прокурор, представник позивача та представник третьої особи у судове засідання не прибули, однак подали клопотання, в яких просять про розгляд справи у їх відсутність.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином. На адресу відповідача надсилались копії ухвал про відкриття провадження у справі та про призначення справи до судового розгляду та повідомлення-виклик до суду. Судом не визнавалася обовязковою участь відповідача в судовому засіданні.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
В силу вимог п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Відповідно до п.5 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право: перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення; вимагати від посадових осіб підприємств, установ та організацій усунення виявлених порушень законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до пунктів 21-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення, у присутності уповноваженої особи субєкта господарювання. Однак, неявка уповноваженої особи субєкта господарювання не перешкоджає розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Судом встановлено, що згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №156377 від 27.01.2010 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 27.01.2010 року було проведено перевірку транспортного засобу "МБ", держномер 07465 РО, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм (а.с.10).
Аналогічні порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом зафіксовані актами проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №156665 від 20.01.2010 року (а.с. 26), №172017 від 20.02.2010 року (а.с.30), №156702 від 28.01.2010 року (а.с.34), №172082 від 22.02.2010 року (а.с.38) та №156874 від 11.03.2010 року (а.с.42).
Відповідачу вручено повідомлення про день, час та місце розгляду справ про зафіксовані вказаними актами порушення (а.с.9,25,29,33,36,41). За результатами розгляду начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області відповідно винесено постанови №0128 від 10.02.2010 року (а.с.7), №0154 від 24.02.2010 року (а.с.23), №0201 від 24.03.2010 року (а.с.27), №0200 від 24.03.2010 року (а.с.31), №0202 від 24.03.2010 року (а.с.35), №0288 від 30.04.2010 року (а.с. 39). Дані постанови були направлені відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідними листами з фіскальними чеками відділення поштового зв'язку (а.с.8,24,28,32,36,40).
Згідно з абз.8 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З постанов №0128 від 10.02.2010 року, №0154 від 24.02.2010 року, №0201 від 24.03.2010 року, №0200 від 24.03.2010 року, №0202 від 24.03.2010 року, №0288 від 30.04.2010 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що за перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 510 грн.
Судом також встановлено, що згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №76930 від 08.12.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Волинській області 08.12.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "IVECO OTOYOL", держномер ВК 6595 АЕ, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді надання послуг з перевезення пасажирів без документів, на підставі яких виконуються нерегулярні пасажирські перевезення (а.с.14).
Аналогічні порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом зафіксовані актами проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №76939 від 29.12.2009 року (а.с.18) та №76946 від 15.12.2009 року (а.с.22).
Відповідачу вручено повідомлення про день, час та місце розгляду справ про зафіксовані вказаними актами порушення (а.с.13,17,21). За результатами розгляду начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області відповідно винесено постанови №0064 від 28.01.2010 року (а.с.11), №0066 від 28.01.2010 року (а.с.15) та №0065 від 28.01.2010 року (а.с.19). Дані постанови були направлені відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідними листами з фіскальними чеками відділення поштового зв'язку (а.с.12,16,20).
Згідно з абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З постанов №0064 від 28.01.2010 року, №0066 від 28.01.2010 року та №0065 від 28.01.2010 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що за надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн.
Судом також встановлено, що згідно бази даних Документообігу адміністративних судів станом на момент розгляду справи у суді відповідачем постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області №0064 від 28.01.2010 року, №0066 від 28.01.2010 року, №0065 від 28.01.2010 року, №0128 від 10.02.2010 року, №0154 від 24.02.2010 року, №0201 від 24.03.2010 року, №0200 від 24.03.2010 року, №0202 від 24.03.2010 року, №0288 від 30.04.2010 року про застосування фінансових санкцій в судовому порядку не оскаржувались. Доказів сплати фінансових санкцій відповідач суду не надав.
За таких обставин суд прийшов до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 до Державного бюджету України на р/р 31113106700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331, код платежу 21081100, штраф за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 510,00 грн., згідно з постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області № 0128 від 10.02.2010 року; в розмірі 1700,00 грн., згідно з постановою № 0064 від 28.01.2010 року; в розмірі 1700,00 грн., згідно з постановою № 0066 від 28.01.2010 року; в розмірі 1700,00 грн., згідно з постановою № 0065 від 28.01.2010 року; в розмірі 510,00 грн., згідно з постановою № 0154 від 24.02.2010 року; в розмірі 510,00 грн., згідно з постановою № 0201 від 24.04.2010 року; в розмірі 510,00 грн., згідно з постановою № 0200 від 24.03.2010 року; в розмірі 510,00 грн., згідно з постановою № 0202 від 24.03.2010 року; в розмірі 510,00 грн., згідно з постановою № 0288 від 30.04.2010 року; на загальну суму 8160 (вісім тисяч сто шістдесят) грн. 00 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Друзенко Н.В.