Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
03.02.2011 р. Справа № 2а-104/11/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Продана Ю.І., при секретарі судового засідання Ополинського О.В.,
за участю представника
позивача: Щукіна І.І. (довіреність від 23.12.2010 № 06-1624/2476);
відповідач: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомМиколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46,м.Миколаїв,54001 доТовариства з обмеженою відповідальністю "Порт Очаків",
вул. Ольвійська, 1,с.Куцуруб,
Очаківський район, Миколаївська область,57550 простягнення адміністативно- господарських санкцій та пені в сумі 25006,92 грн., В С Т А Н О В И В:
Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - Відділення) звернулося до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Порт Очаків" (далі - ТОВ) адміністративно-господарських санкцій у розмірі 23222,60 грн. та пені за порушення термінів сплати цих санкцій у сумі 1784,32 грн.
Позов обґрунтовано тим, що в 2009 році ТОВ не виконало нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, у зв'язку з чим, повинно сплатити адміністративно-господарські санкції та пеню за порушення термінів сплати цих санкцій.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити повністю.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказах.
У судовому засіданні 3 лютого 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.
Відповідно до преамбули Закону України від 21 березня 1991 року № 875-ХІІ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі - Закон № 875-ХІІ, у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) цей Закон визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами.
Відповідно до частин 1, 2 статті 19 цього Закону для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Згідно з частиною 1 статті 20 Закону № 875-ХІІ підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк (частина 2 статті 20 Закону № 875-ХІІ).
Судом встановлено і матеріалами справи підтверджено, що у ТОВ 1 (одне) робоче місце є незайнятим робочим місцем, призначеним для інваліда.
Таким чином, на 1 (одне) робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами, відповідач до 16 квітня 2010 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 23222,60 грн. та пеню за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій у сумі 1784,32 грн. (що підтверджено доданою до матеріалів справи копією звіту за формою 10-ПІ за 2009 рік та відповідним розрахунком Відділення).
За таких обставин суд вважає обґрунтованими посилання позивача про те, що відповідач не виконав нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів на 2009 рік, оскільки відповідно до поданого ТОВ звіту, чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом.
З огляду на те, що відповідачем доказів, які б спростовували доводи позивача, до суду не подано, позовні вимоги Відділення про стягнення з ТОВ заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкції у розмірі 23222,60 грн. та пеню за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій у сумі 1784,32 грн. підлягають задоволенню повністю.
Враховуючи, що спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Порт Очаків" (57550, Миколаївська область, Очаківський район, с.Куцуруб, вул. Ольвійська, 1, ЄДРПОУ 24057648, р/р 2600410150401 Акціонерний комерційний банк "Юнекс", МФО 322539) на користь Миколаївського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів (54001, м. Миколаїв, Центральний район, вул. Нікольська, 46, ЄДРПОУ 23626096, р/р 31218230700006 ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013) адміністративно-господарські санкції у розмірі 23222 (двадцять три тисячі двісті двадцять дві) грн. 60 коп. та пеню за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій у сумі 1784 (тисячу сімсот вісімдесят чотири) грн. 32 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя Ю.І. Продан
Повний текст постанови складено та підписано 4 лютого 2010 року.