Постанова № 13943430, 22.02.2011, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2011
Номер справи
0670/994/11
Номер документу
13943430
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 0670/994/11

категорія 8.3.2

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2011 р.                                                                                 м.Житомир

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Мацький Є.М. ,

розглянувши у скороченому провадженні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Новоград - Волинської об'єднаної державної податкової інспекції

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кардин"

про припинення юридичної особи,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просив припинити юридичну особу ТОВ "Кардин" в зв"язку з його відсутністю за місцем реєстрації.

Підставою для позову є той факт, що ТОВ "Кардин" з 14.07.2010 року було взято на облік виконкомом Новоград-Волинської міської Ради і знаходилось за адресою: Житомирська область м.Новоград-Волинський вул.Пушкіна,98. В послідуючому відповідач, змінивши юридичну адресу, не повідомив про це державного реєстратора у встановленому законом порядку.

Суддя вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Відповідно до ст.19 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов’язані зі змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчій орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов’язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Статтею 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” / надалі - Закон/ підставою для припинення юридичної особи є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Як свідчить довідка Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вказаний суб”єкт господарювання не повідомив державного реєстратора про зміну юридичної адреси підприємства.

Відповідно до частини п'ятнадцятої ст. 58 ГК України скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними або такими, що суперечать законодавству, установчих документів, або здійснення діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, або в інших випадках, передбачених законом.

Згідно до частини п'ятої ст. 38 Закону суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.

А частиною сьомою цієї статті передбачено, що державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису, в якому керівник органу управління або засновник (учасник) юридичної особи вказаний як голова комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи зобов'язаний надіслати такому керівнику органу управління або засновнику (учаснику) юридичної особи, а також суду, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією, відповідне повідомлення.

Відповідно до частини четвертої ст. 105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи.

Згідно з частиною першою ст. 36 Закону для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії або уповноважена ним особа після закінчення процедури ліквідації, яка передбачена законом, але не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору документи, передбачені цією частиною та частиною другою цієї статті.

Відповідно до частини восьмої ст. 38 Закону за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Згідно з частиною дев'ятою ст. 36 Закону строк державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації не повинен перевищувати три робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

В зв'язку з наведеним вище суддя покладає функції ліквідатора товариства на його керівника (як його виконавчий орган), зобов'язує державного реєстратора не пізніше наступного робочого дня з дати надходження даного рішення внести до Єдиного державного реєстру запис про призначення ліквідатора та не пізніше наступного робочого дня з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про призначення ліквідатора ТОВ "Кардин" надіслати його керівнику, зобов'язує ліквідатора не пізніше 10 днів з моменту набрання даним рішенням законної сили помістити в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення фермерського господарства "Антон" та не пізніше двох місяців з дати публікації зазначеного повідомлення подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору документи, передбачені частинами першою та другою ст. 36 Закону; встановлює строк роботи ліквідатора 70 днів з дня набрання даним рішенням законної сили.

Крім того, суддя зобов'язує державного реєстратора за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації припинення ТОВ "Кардин" в результаті його ліквідації без розгляду, в триденний термін внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації ТОВ "Кардин".

Згідно з частиною сьомою ст. 59 ГК України скасування державної реєстрації позбавляє суб'єкта господарювання статусу юридичної особи і є підставою для вилучення його з державного реєстру. Суб'єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.

На підставі викладеного та керуючись ст.183-2 КАС України суддя,-

постановив:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Скасувати (припинити) державну реєстрацію ТОВ "Кардин" ідентифікаційний код 35514236.

3. Покласти на керівника ТОВ "Кардин" виконання функцій ліквідатора юридичної особи.

4. Після набрання даною постановою законної сили повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію, про те, що ТОВ "Кардин" перебуває у процесі припинення.

5. Зобов'язати державного реєстратора не пізніше наступного робочого дня з дати надходження даного рішення внести до Єдиного державного реєстру запис про призначення ліквідатора ТОВ "Кардин".

6. Зобов'язати державного реєстратора не пізніше наступного робочого дня з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про призначення ліквідатора ТОВ "Кардин" надіслати його керівнику відповідні повідомлення про прийняття судом рішення щодо припинення ТОВ "Кардин" у зв'язку з його ліквідацією.

7. Зобов'язати ліквідатора ТОВ "Кардин" не пізніше 10 днів з дня набрання даним рішенням законної сили помістити в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення ТОВ "Кардин" та не пізніше двох місяців з дати публікації зазначеного повідомлення подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору документи, передбачені частинами першою та другою ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 р. N 755-IV.

8. Встановити строк роботи ліквідатора ТОВ "Кардин" 70 днів з дня набрання даним рішенням законної сили.

9. Зобов'язати державного реєстратора за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації припинення ТОВ "Кардин" в результаті його ліквідації без розгляду, в триденний термін внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення товариства.

10. Копію даної постанови направити відповідачу та державному реєстратору.

          Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

          У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя:                                                                                Є.М. Мацький