Постанова № 13942285, 10.02.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.02.2011
Номер справи
2а-6651/10/1670
Номер документу
13942285
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-6651/10/1670 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Головко А.Б., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом прокурора Київського району м. Полтави в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областідо суб'єкта господарювання - фізичної особи ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

20 грудня 2010 року прокурор Київського району м. Полтави в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областізвернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб'єкта господарювання - фізичної особи ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., посилаючись на несплату відповідачем фінансових санкцій, застосованих за порушення вимог статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

25 січня 2011 року копія ухвали про відкриття скороченого провадження, направлена на адресу відповідача, повернута поштовою організацією до суду з відміткою "За закінченням терміну зберігання", що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення.

З урахуванням частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, поштове відправлення з копією ухвали про відкриття скороченого провадження вважається врученим відповідачу 25.01.2011 року. В строк, установлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.

Відповідно до частини 6 статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001 року № 2344-III державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, яким є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті.

Згідно із частиною 11 статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Згідно із частиною 1 статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 7 Закону України «Про страхування» особисте страхування від нещасних випадків на транспорті в Україні є обовязковим видом страхування, а пункт 58 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 176 від 18 лютого 1997 року, з наступними змінами, встановлює, що під час здійснення нерегулярних перевезень пасажирський перевізник забезпечує в установленому законодавством порядку страхування пасажирів.

Згідно з частиною 2 пункту 3 «Положення про обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті», затверджене постановою Кабінету міністрів України від 14 серпня 1996 року N 959, з наступними змінами, кожному застрахованому перевізник, що виступає агентом страховика, видає страховий поліс. Він може видаватися на окремому бланку або міститися на зворотному боці квитка. У страховому полісі зазначається: вид обов'язкового страхування; найменування, адреса, телефон страховика; розміри страхового платежу та страхової суми.

08.06.2010 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області здійснено перевірку транспортного засобу марки Мерседес, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, власником якого згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2є ОСОБА_1.

Під час перевірки транспортного засобу встановлено та зафіксовано у акті перевірки від 08.06.2010 року, що відповідач надавав послуги з регулярних спеціальних пасажирських перевезень за відсутності страхових полісів на кожного пасажира.

Таким чином,відповідачем допущено порушення вимог статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Відповідно до абзацу 3 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою від 14.06.2010 року № 066862, яка направлена відповідачу листом з повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення, до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700 грн.

Згідно з пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Українивід 08.11.2006 року № 1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Відповідачем не надано суду доказів сплати фінансової санкції та доказів щодо оскарження постанови про застосування фінансових санкцій у встановленому чинним законодавством порядку.

Повноваження прокурора на звернення до суду в інтересах держави передбачені частиною 2 статті 61 КАС України, частиною 2статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру”.

З огляду на викладене, позовні вимоги є обґрунтовані та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Київського району м. Полтави в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 фінансову санкцію в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. до Державного бюджету України (р/р 31115106700008 в УДК у м. Полтави, ЄДРПОУ 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019 згідно бюджетної класифікації 21081100, символу 106).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

СуддяА.Б. Головко