Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м.Львів, вул. Чоловського, 2 УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
10.02.2011 р. № 2а-4454/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Костіва М.В.
при секретарі Билень Н.С.
за участю представників:
від позивача: Явдик О.О.;
від відповідача: Закорчемний І.Б.,
розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства «Райагропромпостач»до Державної податкової інспекції у Жидачівському районі Львівської області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень,
встановив:
Позов заявлено Відкритим акціонерним товариством «Райагропромпостач» до Державної податкової інспекції у Жидачівському районі Львівської області про нечинними податкових повідомлень-рішень №0000691650/0/6091 від 30.04.2010 року, №0002241501/0/6092 від 30.04.2010 року.
Представник позивача (ВАТ «Райагропромпостач») подав письмове клопотання про призначення судової експертизи від 09.02.2011 року, в якому просить призначити судово-бухгалтерську експертизу, на вирішення якої просить поставити наступні запитання:
1.Чи відповідає декларації та платіжні банківські поручення ВАТу по орендній платі за землю та ПДВ термінам та повноті сплати за період 2008-2010 рік включно, помісячно.
2.Чи був ВАТ платником єдиного податку з 01.07.2008 року і чи було скасовано свідоцтво платника ПДВ ВАТу з 01.07.2008 року.
3.Чи проводила ДПІ у Жидачівському районі камеральні перевірки декларації ВАТу та повноти сплати по деклараціях за 2008-2010 рік помісячно з проставленням позначок в деклараціях і складанням акту за номером і датою згідно декларації ПДВ в четвертій частині, що заповнюється ДПІ при проведенні камеральної перевірки.
4.Чи направляла ДПІ повідомлення-рішення з різними номерами і різними датами без змін сум податкового зобов'язання 09.07.2008 року і 05.08.2008 року.
5.Чи подавала ДПІ у Жидачівському районі судовий позов до ВАТу в Львівський окружний адміністративний суд за тими ж самими номерами та датами податкових повідомлень-рішень як по ПДВ так і по орендній платі за землю.
6.Чи списала ДПІ у Ж идачівському р-ні без рішення суду пені, штрафи та недоїмки в період розгляду справи судом по суті з 23.03.2009 року по 13.11.2009 року.
7.Чи повідомляла ДПІ у Жидачівськомсу р-ні ВАТ про неповноту сплати по поданих деклараціях за 2008-2010 рік щомісячно.
8.Чи повідомляла ДПІ у Жидачівському р-ні ВАТ про самостійний розподіл коштів на списання пень, недоїмок, штрафів.
9.Чи проводила ДПІ у Жидачівському районі нарахування та списання пень та штрафів в період розгляду судової справи з 17.05.2010 року по 01.02.2011 року.
10.Чи проводив ВАТ проплати податків з банку «НАДРА»і з чиєї вини не надійшли ці кошти вчасно.
11.Чи списала ДПІ у Жидачівському р-ні з ВАТу в період розгляду судової справи пені, недоїмки, штрафи, які оскаржуються з 18.06.2010 року.
12.Коли ДПІ у Жидачівському р-ні виконала Ухвалу суду від 26.05.2010 року і чи виконала у повній мірі згідно законодавства.
13.Чи існує податкова заборгованість ВАТу по сплаті ПДВ та орендній платі за землю на 01.02.2011 року і на які суми з розшифровкою пень, недоїмок і штрафів.
14.Чи повідомляла ДПІ у Жидачівському р-ні про самостійне списання авансових платежів ВАТу по сплаті ПДВ та орендній платі за землю на покриття недоїмок, пень та штрафів.
15.Чи застосовувала ДПІ у Жидачівському р-ні скасований Закон №2181-Шпри проведенні перевірки згідно акту №13/15-011/20813863 від 10.01.2011 року з надсиланням податкових повідомлень-рішень, у яких також підставою для застосування санкцій фігурує скасований Закон №2181-111.
16.Чи документально підтверджуються дані наведені в додаткових матеріалах ВАТу і наданих Львівському окружному адміністративному суду за №01-111 від 04.11.2010 року.
Проведення експертизи позивач просить доручити Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз та гарантує проведення її оплати.
В судовому засіданні представники сторін підтримали клопотання відповідача.
Оскільки для зясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань щодо виробничо-господарської діяльності підприємства, яка відображається у бухгалтерських первинних документах і фінансовій звітності, суд дійшов до висновку про доцільність призначення у справі судово-бухгалтерської (економічної) експертизи.
За згодою сторін проведення експертизи вирішено доручити Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз.
Щодо кількості і змісту питань, за якими має бути проведена експертиза, суд визначає їх відповідно до питань, поданих суду в письмовому клопотанні.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 81, 92, п. 3 ч. 2 ст. 156, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
1.Призначити у справі судово-бухгалтерську (економічну) експертизу.
2.Проведення експертизи доручити Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз (79004, м. Львів, пл. Соборна, 7).
3.На вирішення експертизи поставити наступні запитання:
1). Чи підтверджується документально обґрунтованість висновку податкової перевірки Відкритого акціонерного товариства «Райагропромпостач»у Акті Державної податкової інспекції у Жидачівському районі Львівської області від 15.04.2010 року № 515/15-011/20813863 щодо несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобовязання по платежах: податок на додану вартість - із затримкою більше 90 календарних днів у сумі 2161,00 грн.; орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності із затримкою до 30 календарних днів у сумі 25648, 30 грн.
4.Оплату за проведення судової експертизи покласти на Відкрите акціонерне товариство «Райагропромпостач» .
5.Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обовязків.
6.Провадження у справі зупинити до одержання результатів експертизи.
7.Про поновлення провадження у справі, дату, час і місце судового засідання сторони будуть повідомленні ухвалою суду.
Матеріали справи №2а-4454/10/1370 направити у Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз (79004, м. Львів, пл. Соборна, 7).
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів після подачі заяви на апеляційне оскарження, яка подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали або в порядку, визначеному ч.5 ст. 186 КАС України.
Суддя Костів М.В.