Постанова № 13942019, 16.02.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2011
Номер справи
2а-10376/10/1370
Номер документу
13942019
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 лютого 2011 р. № 2а-10376/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд

в складі колегїї судді: головуючого судді Дем”яновського Г.С.,

суддів: Брильовського Р.М.

Крутько О.В.

при секретарі Бугарі Д.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Львівської обласної державної адміністрацїї про визнання протиправним,скасування розпорядження та поновлення на роботі.

в с т а н о в и в :

Адміністративний позивач- ОСОБА_2 звернулась з позовом до Львівської обласної державної адміністрацїї про визнання протиправним,скасування розпорядження та поновлення на роботі,покликаючись на те,що 12.10.2010 року головою Львівської облдержадміністрацїї було видано розпорядження № 1125\0\5-10 „Про звільнення з роботи ОСОБА_2”, яким її відповідно до п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України звільнено з посади начальника управління у справах поліграфїї та телерадіопростору облдержадміністрацїї з 12.10.2010 року у зв”язку з ліквідацією цього управління..Вважає звільнення з роботи незаконним ,оскільки з 11.10. до 01.11. 2010 року вона перебувала на лікарняному,з розпорядженням про звільнення її під розписку не ознайомили,трудової книжки не видали,розрахунок не проведено.Відповідачем не надавалося будь-якої пропозицїї про переведення її іншу роботу. Крім цього вважає,що повної ліквідацїї управління у справах поліграфїї та телерадіопростору облдержадміністрацїї не відбулося,оскільки відповідно до розпорядження голови Львівської облдержадміністрацїї від 09.07.2010 року № 651\0\5-10 „Про структуру обласної державної адміністрацїї „ передбачено ліквідувати структурний підрозділ управління у справах поліграфїї та телерадіопростору облдержадміністрацїї ,поклавши його функцїї на новостворене управління преси та інформацїї. Разом з тим зазначає,що при звільненні відповідачем порушено її право на залишення на роботі,оскільки має безперервний стаж роботи 10 років та 2.5 місяця в облдержадміністрацїї,є особою, в сім”ї якої немає інших працівників із самостійним заробітком.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала повністю.

Представник відповідача просить в позові відмовити з мотивів,зазначених у письмовому запереченні.

Вислухавши пояснення сторін ,перевіривши інші докази ,зібрані в справі ,суд приходить до висновку,що позов ОСОБА_2 до Львівської обласної державної адміністрацїї про визнання протиправним,скасування розпорядження та поновлення на роботі не підлягає до задоволення з наступних підстав:

Відповідно до п.8 Розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрацїї від 9 липня 2010 року № 651\0\5-10 „Про структуру обласної державної адміністрацїї „ було прийнято рішення про ліквідацію управління у справах поліграфїї та телерадіопростору облдержадміністрацїї,начальником якого працювала позивачка, ОСОБА_2 зверталась з аміністративним позовом про визнання частково недійсним означеного розпорядження, в частині визнання незаконним та нечинним положення підпункту 4.8. пункту 4,підпункту 8.4. пункту 8,пунктів 13,16 , однак Постановою Львівського окружного адміністративного суду по справі №2а-6652\10\1370 від 08 жовтня 2010 року в адміністративному позові ОСОБА_2 ,начальника управління у справах поліграфїї та телерадіопростору Львівської обласної державної адміністрацїї до Львівської обласної державної адміністрацїї про визнання рішення недійсним,було відмовлено.

З опису документів,що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дїї „Внесення рішення засновників \учасників\ юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи,яке пов”язано з реорганізацією” вбачається,що 16.08.2010 року позивачкою ОСОБА_2 було надано державному реєстратору документи для проведення реєстраційних дїй,

З Положення про управління преси та інформацїї Львівської обласної державної адміністрацїї ,затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрацїї від 30 липня 2010 року № 746\0\5-10, вбачається,що державну реєстрацію юридичної особи проведено 06.08.2010 року,

З Положення про управління преси та інформацїї Львівської обласної державної адміністрацїї ,затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрацїї від 15 листопада 2010 року № 1321\0\5-10 , вбачається,що 25 листопада 2010 року проведено державну реєстрацію змін та установчих документів,

З Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи с. А01 №209912 вбачається,що управління преси та інформацїї Львівської обласної державної адміністрацїї 06.08.2010 року державним реєстратором виконавчого комітету Львівської міської ради зареєстровано в якості юридичної особи, та надано ідентифікаційний код юридичної особи 37206059,

12.10.2010 року головою Львівської облдержадміністрацїї було видано розпорядження № 1125\0\5-10 „Про звільнення з роботи ОСОБА_2”, яким відповідно до п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України ОСОБА_2 звільнено з посади начальника управління у справах поліграфїї та телерадіопростору облдержадміністрацїї з 12.10.2010 року у зв”язку з ліквідацією цього управління,

З листа Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України № 5604\27\5 від 07.10.2010 року вбачається,що звільнення ОСОБА_2 погоджено,

З Тимчасового положення про управління у справах поліграфїї та телепростору ,затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрацїї від 22 серпня 2005 року № 675 вбачається ,що Положення про управління зареєстроване 01.09.2005 року в Львівському обласному управління юстицїї,

З Положень про управління преси та інформацїї Львівської обласної державної адміністрацїї ,затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрацїї від 30 липня 2010 року № 746\0\5-10 та від 15.11. №1321\0\5-10 \у редакцїї від 15 листопада 2010 року\ вбачається,що означене управління не є правонаступником ліквідованого управління у справах поліграфїї та телерадіопростору,має самостійний баланс,рахунки в органах Державного казначейства України у Львівській області,печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням,штампи,бланки та інші реквізити.

Порівнючі Тимчасове положення про управління у справах поліграфїї та телерадіопростору ,яке затверджене розпорядженням Голови Львівської обласної державної адміністрацїї від 22 серпня 2005 року № 675,та Положення про управління преси та інформацїї Львівської обласної державної адміністрацїї ,затверджене розпорядженням голови облдержадміністрацїї від 15 листопада 2010 року № 1321\0\5-10, суд приходить до висновку , що новоутворена юридична особа не є правонаступником ліквідованої,і тому суд вважає,що відповідно до п.8 Розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрацїї від 9 липня 2010 року № 651\0\5-10 „Про структуру обласної державної адміністрацїї „ відбулася ліквідація управління у справах поліграфїї та телерадіопростору облдержадміністрацїї,що спростовує твердження позивача про ймовірне правонаступництво,

З листка непрацездатності с.АВК НОМЕР_1 вбачається,що ОСОБА_2 перебувала на амбулаторному лікуванні з 11.10.2010 року по 29.10.2010 року,

З акту №5 ,складеного комісією, і затвердженого головою ліквідаційної комісїї управління у справах поліграфїї та телерадіопростору 12.10.2010 року,вбачається,що комісія намагалася вручити трудову книжку за місцем проживання позивачки,однак двері квартири не відкрили.,

З акту №6 , складеного комісією і затвердженого головою ліквідаційної комісїї управління у справах поліграфїї та телерадіопростору 20.10.2010 року,вбачається,що комісія не змогла вручити трудову книжку за місцем проживання позивачки у зв”зку з відсутністю останньої,

З акту перевірки №13-01-043\1806 від 28 .10.2010 року Територіальної державної інспекцїї праці у Львівській області вбачається,що означеного числа інспекцією за листом Управління державної служби Головного управління державної служби України у Львівській області від 15.10.2010 року в управлінні у справах поліграфїї та телерадіопростору Львівської облдержадміністрацїї проведена перевірка додержання законодавства про працю і встановлено ,що управління діяло як юридична особа на підставі Тимчасового положення про управління у справах поліграфїї та телепростору ,затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрацїї від 22 серпня 2005 року № 675 , зареєстрованому 01.09.2005 року в Львівському обласному управління юстицїї. Згідно п.2 Тимчасового положення-управління є юридичною особою,має самостійний баланс,реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства,печатку із зображенням Держаного Герба України ,і своїм найменуванням.Відповідно до п.8 Розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрацїї від 9 липня 2010 року № 651\0\5-10 „Про структуру обласної державної адміністрацїї „ було прийнято рішення про ліквідацію управління у справах поліграфїї та телерадіопростору облдержадміністрацїї,

Перевіркою зазначено,що ст.49-2 КЗпП України,яка визначає порядок вивільнення працівників,передбачає одним із аспектів дотримання процедури вивільнення-пропонування працівнику власником або уповноваженим ним органом іншої роботи на тому ж підприємстві,в установі ,організацїї одночасно з попередженням про звільнення у зв”язку із змінами в організацїї виробництва і праці.

Разом з тим,у випадках повної ліквідацїї,яка ,як вбачається з дослідження представлених документів, мала місце в Управлінні \про правонаступництво нічого не зазначено, ні в розпорядженні Голови ЛОДА від 09.07.2010 року,ні в положенні про новостворене Управління преси та інформацїї Львівської обласної державної адміністрацїї\,вирішення питання щодо запропонування працівникам іншої роботи на тому ж підприємстві,в установі ,організацїї унеможлювлюється,оскільки підприємство ліквідовується повністю як юридична особа ,та ,відповідно,вакантних посад в цьому Укравлінні,які можливо було б запропонувати працівникам,немає. І це не суперечить вимогам ч.3 ст.49-2 КЗпП України.

Щодо покликань позивачки на незаконність звільнення в період перебування на лікарняному,то суд вважає,що в випадку повної ліквідацїї підприємства ,це не є підставою для скасування розпорядження, тим більше ,що адміністрацією вживались заходи для вчасного вручення позивачці трудової книжки,з нею через банківський рахунок проведено повний розрахунок,і відповідно ч.3 ст.40 КЗпП України ,хоча не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності це правило не поширюється на випадок повної ліквідацїї підприємства,установи ,організацїї.

Суд також приходить до висновку ,що у позивачки відсутні підстави,передбачені ч.3 ст.184 КЗпП України,які би зобов”язували відповідача проводити звільнення з обов”язковим працевлаштуванням.

Не є підставою для задоволення позовних вимог і факт реєстрацїї розпорядження Голови Львівської обласної державної адміністрацїї в управлінні у справах поліграфїї та телерадіопростору 13.10.2011 року,оскільки в даному випадку, зазначене розпорядження стосувалось безпосередньо трудових відносин відповідача і ОСОБА_2 , трудовий статус якої випливав з Тимчасового положення про управління.

Не заслуговує на увагу покликання позивачки на порушення її переважного права залишення на роботі,оскільки Пленум Верховного Суду України у п.19 постанови „Про практику розгляду судами трудових спорів” від 06.11.19992 року №9 звертає увагу судів на те,що при ліквідацїї підприємства \установи,організацїї\ правила пункту 1 ст.40 КЗпП України можуть застосовуватись і в таких випадках,коли після припинення його діяльності одночасно утворюється нове підприємство.В цих випадках працівник не вправі вимагати поновлення його на роботі на заново утвореному підприємстві,якщо він не був переведений туди в установленому порядку.

Суд вважає,що як державний службовець, згідно Закону України „Про державну службу”,позивачка відноситься до окремих категорій працівників,однак, як на найманого працівника ,на нього розповсюджуються положення КЗпП України,які відповідають Конституцїї України, і є первинними щодо спеціального законодавства,тобто позивачку звільнено з державної служби у відповідності до Закону України „Про державну службу”.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивачки не обгрунтовані і позові ОСОБА_2 до Львівської обласної державної адміністрацїї про визнання протиправним, скасування розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрацїї від 12 жовтня 2010 року № 1125\0\5-10 та поновлення на державній службі відмовити.

Керуючись ст.ст.2. 4, 7, 14, 23, 99-100, 158, 159, 160, 161, 163, 162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

В позові ОСОБА_2 до Львівської обласної державної адміністрацїї про визнання протиправним, скасування розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрацїї від 12 жовтня 2010 року № 1125\0\5-10 та поновлення на державній службі відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки,передбачені ст.186 КАС України та набуває законної сили в порядку ,передбаченому ст. 254 КАС У країни

Колегія суддів: головуючий: підпис Дем”яновський Г.С.

суддя: підпис Брильовський Р.М.

суддя: підпис Крутько О.В.