ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
______
УХВАЛА
21.02.11 Справа № 12/5б/2011.
Суддя Палей О.С., розглянувши матеріали за заявою
кредитора - Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", м. Київ,
до боржника –Державного підприємства "Лисичанська теплоелектроцентраль", м. Лисичанськ Луганської області
про порушення провадження у справі про банкрутство
представники сторін:
від кредитора - Татусь О.А., довіреність № 8/10 від 11.01.2011, ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України";
від боржника - Попова Ю.О., довіреність № 06-5/8 від 04.01.2011, ДП "Лисичанська теплоелектроцентраль";
за участю - Боровенко М.В., довіреність № 10 від 21.02.2011., головний спеціаліст Відділу з питань банкрутства у Луганській області Державного департаменту з питань банкрутства;
Сторони та учасники провадження у справі своєчасно й належним чином повідомлені судом про час і місце проведення даного засідання.
В судовому засіданні, відповідно до ст. 77 ГПК України, оголошено перерву з 10.02.11 до 21.02.11.
Розглянувши матеріали справи та додатково надані, вислухавши представників сторін, суд
в с т а н о в и в :
Кредитор - Дочірня компанія "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", м. Київ - звернувся до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Лисичанська теплоелектроцентраль", ідентифікаційний код 00131067, місто Лисичанськ, вулиця Енергетиків, будинок 98 у зв'язку з неспроможністю боржника задовольнити безспірні грошові вимоги за рішеннями господарського суду Луганської області від 08.08.2006р. у справі №1/355 від 28.08.2006р., у справі №11/268 від 13.11.2009 та у справі №8/46 від 26.02.2010р. на загальну суму 2 804 245 грн. 51 коп. (два мільйони вісімсот чотири тисячі двісті сорок п'ять грн. 51 коп.).
Ухвалою суду від 25.01.2011 порушено провадження у справі про банкрутство боржника та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Боржник вимоги кредитора за суттю не заперечив.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши у сукупності доводи сторін, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, суд дійшов висновку, що заяву кредитора про порушення провадження у справі про банкрутство боржника слід залишити без розгляду з огляду на наступне.
Основне завдання підготовчого засідання суду полягає у з'ясуванні ознак неплатоспроможності боржника, наявності чи відсутності перешкод подальшому руху справи про банкрутство.
Положеннями ч. 3 ст. 6 Закону передбачено ознаки неплатоспроможності боржника.
Так, згідно з вказаною нормою Закону, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора до боржника сукупно складають не менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом 3 місяців після встановленого для їх погашення строку.
У першу чергу всі зазначені умови оцінюються судом при прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство, остаточна ж оцінка надається безпосередньо в підготовчому засіданні.
Провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України від 14 травня 1992 р. N 2343-XII "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону від 30 червня 1999 р. N 784-XIV), Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Закон про банкрутство містить спеціальні норми, які мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Згідно з приписами п.5 Постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 р. "Про судову практику в справах про банкрутство", провадження у справах про банкрутство регулюється ГПК у випадках, коли його норми безпосередньо визначають правила даного провадження або мають універсальний характер для будь-якої стадії судового процесу або процесуальної дії, з урахуванням встановлених Законом ( 2343-12 ) особливостей.
Відповідно з приписами п.2.5 Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України від 04.06.04 №04-5/11193 "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у розгляді справ про банкрутство господарським судам слід враховувати, що спеціальні норми, які регулюють питання задоволення вимог кредиторів під час провадження у справах про банкрутство, можуть міститися й в інших законодавчих актах.
Відповідно до прикінцевих положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство стосовно підприємств паливно-енергетичного комплексу застосовуються з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".
Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" від 13.01.2011р. №2940-УІ внесені зміни до п.3.4 ст.3 Закону України "Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування під приємств паливно-енергетичного комплексу" від 23.06.2005 р. №2711 (надалі - Закон №2711), а саме, продовжено термін процедури погашення заборгованості до 01 січня 2013 року.
Метою Закону №2711 є сприяння поліпшенню фінансового становища підприємств паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), запобіганню їх банкрутству та підвищення рівня інвестиційної привабливості шляхом врегулювання процедурних питань та впровадження механізмів погашення заборгованості.
ДП "Лисичанська ТЕЦ" є підприє мством ПЕК, що бере участь у процедурі погашення заборгованості згідно вимог Закону №2711 (ст.1.1).
Відповідно до Наказу Міністерства палива та енергетики України від 10.11.2005 р. №568, ДП "Лисичанська ТЕЦ" внесено в Реєстр підприємств ПЕК, які приймають участь в процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".
Згідно з приписами п.3.7 Закону №2711, внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру є підставою для повернення господарським судом без розгляду заяви про порушення провадження у справі про банкрутство.
Суддя господарського суду повертає заяву про порушення справи про банкрутство, якщо підприємство паливно-енергетичного комплексу внесено до Реєстру, про що виноситься відповідна ухвала.
Повернення заяви не перешкоджає можливості повторного звернення кредитором до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство підприємства-боржника після завершення його участі у процедурі погашення заборгованості.
Таким чином, закон визначає підставою повернення заяви про порушення справи про банкрутство підприємства паливно-енергетичного комплексу наявність його в Реєстрі підприємств ПЕК, а не тривалість стосовно даного підприємства на дату порушення справи відповідної процедури.
Державне підприємство "Лисичанська теплоелектроцентраль" на дату порушення справи знаходилося в Реєстрі підприємств ПЕК, які приймають участь в процедурі погашення заборгованості, втім, у суду відповідна інформація була відсутня, у зв'язку з чим судом не була застосована процесуальна норма п. 3.7 Закону №2711.
Оскільки провадження у справі було порушено помилково, заява про порушення справи про банкрутство Державного підприємства "Лисичанська теплоелектроцентраль" підлягає залишенню без розгляду.
Після усунення обставин, що зумовили залишення заяви без розгляду, кредитор має право знову звернутися з нею до господарського суду в загальному порядку.
Відповідно до ст. 12 Закону про банкрутство, закінчення справи має наслідком скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ст. 47 Господарського процесуального кодексу України суд вважає за необхідне повернути повністю з Державного бюджету України ініціюючому кредитору державне мито в сумі 85 грн. 00 коп., сплачене за платіжним дорученням № 1700 від 13.01.2011, та витрати на інформаційно –технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп., сплачені за платіжним дорученням № 1701 від 13.01.2011.
Керуючись п. 1 Розділу 7 Прикінцеві положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 3.7 Закону України "Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу", ст.ст. 47, 81, 86 ГПК України, суд
ухвалив:
1. Заяву про порушення справи про банкрутство Державного підприємства "Лисичанська теплоелектроцентраль" залишити без розгляду.
2. Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3. Повернути повністю з Державного бюджету України Дочірній компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", м. Київ, вул. Шолуденка, 1, ідентифікаційний код 31301827, державне мито в сумі 85 грн. 00 коп., сплачене за платіжним дорученням № 1700 від 13.01.2011, та витрати на інформаційно –технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп., сплачені за платіжним дорученням № 1701 від 13.01.2011.
Підставою для повернення є зазначена ухвала скріплена гербовою печаткою суду.
4. Вилучити з матеріалів справи і видати Дочірній компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", м. Київ платіжне доручення № 1700 від 13.01.2011, що свідчить про сплату державного мита в сумі 85 грн. 00 коп. та платіжне доручення № 1701 від 13.01.2011, що свідчить про сплату витрат на інформаційно –технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп.
5. Дану ухвалу надіслати:
ѕ кредитору (вул. Шолуденка, 1, м. Київ, 04116) –із платіжними дорученнями № 1700 від 13.01.2011 та № 1701 від 13.01.2011, рекомендованим листом;
ѕ боржнику (вул. Енергетиків, 98, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93100);
ѕ ДПІ у м. Лисичанську (вул. Свердлова, 347, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93113);
ѕ ВДВС Лисичанського МУЮ (вул. Свердлова, 245, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93000);
ѕ Державному реєстратору Виконавчого комітету Лисичанської міської ради Луганської області;
ѕ Лисичанському місцевому суду (до відома);
ѕ відділу з питань банкрутства у Луганській області.
Суддя О.С. Палей