ц
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-12949/09/0470
09 лютого 2010 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Врони О.В.
при секретарі с/з Манько К.А.
представники сторін в судове засідання не зявилися , про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 2-а-12949/09/0470
за позовом Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі
до ОСОБА_2
про зобовязання вчинити дії,-
в с т а н о в и в:
До суду надійшов адміністративний позов Південної міжрайонної Державної податкової інспекції у м.Кривому Розі, в якому позивач просить зобовязати громадянина ОСОБА_2 задекларувати доходи та майно, які були внесені ним до статутного фонду приватного підприємства Харківенергоресурсшляхом надання декларації до Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі.
Представник позивача в судове засідання не зявився надавши до суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач в судове засідання не зявився будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідності до ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи суд вважає необхідним відмовити в задоволенні позовних вимог з наступних підстав.
Як вбачається з витягу ЄДРПОУ за №3958749 від 25.08.2009р. були внесені відомості про реєстрацію субєкта підприємницької діяльності юридичної особи приватного підприємства Харківенергоресурс(код ЄДРПОУ 35229781). Засновником приватного підприємства є громадянин ОСОБА_2, розмір внеску якого до статутного фонду підприємства становить 1000000,00 гривень. Державну реєстрацію приватного підприємства Харківенергоресурсбуло проведено 02.08.2007р.
Відповідно до ч.1 ст.86 Господарського Кодексу України, вкладами учасників та засновників господарського товариства можуть бути будинки, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами, а також інші майнові права (включаючи майнові права на об'єкти інтелектуальної власності), кошти, в тому числі в іноземній валюті.
Частина 3 ст. 86 Господарського Кодексу України встановлює, що забороняється використовувати для формування статутного фонду товариства бюджетні кошти, кошти, одержані в кредит та під заставу. Фінансовий стан засновників - юридичних осіб щодо їх спроможності здійснити відповідні внески до статутного фонду господарського товариства у випадках, передбачених законом, повинен бути перевірений належним аудитором (аудиторською організацією) у встановленому порядку, а майновий стан засновників-громадян має бути підтверджений декларацією про їх доходи і майно, завіреною відповідним податковим органом.
Після реєстрації приватного підприємства ОСОБА_3 не надав до Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі декларацію про доходи та майно.
Позивач направляв на адресу відповідача повідомлення № 16355/10/7 від 27.07.2009 року з питання необхідності подання декларації про доходи за 2007-2008 роки. Однак відповідач доходи, що були ним внесені до статутного фонду приватного підприємства Харківенергоресурсне задекларував, свій майновий стан, як засновника підприємства не підтвердив.
Вирішуючи спір по суті суд вважає, що доводи позивача не ґрунтуються на законодавчих нормах з огляду на наступне.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що - усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст.18 Закону України Про податок з доходів фізичних осібвід 22 травня 2003 року який є спеціальним, що регулює порядок подання декларацій, річна декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) подається платником податку, який зобов'язаний подавати таку декларацію згідно з нормами цього Закону або інших законів.
Згідно цього закону обовязок подання декларації платника податку виникає у разі отримання ним протягом звітного року окремих видів оподаткування доходів (прибутків) якщо:
- при їх нарахування чи виплаті податок не утримувався (пп. 8.1.3 ст.8);
- у разі отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом ( пп.8.2.1 та пп.8.2.2 ст.8);
- у разі отримання іноземних доходів (пп.9.9.1 ст.9).
Виходячи з цього, обовязок подання позивачем декларації при внесенні внеску до статутного капіталу юридичної особи Законом України Про податок з доходів фізичних осіб(спеціальним законом), не передбачено.
Також, згідно підпункту г, п.п. 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" 21 грудня 2000року N 2181-IIIподаткові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
На підставі пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п.6.11 Наказу Державної податкової адміністрації України від 17 березня 2001 року N 110 Про затвердження Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, у разі неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або його затримку. Отже, законодавством України визначений порядок подання податкових декларацій до органів державної податкової служби України, та відповідальність, яка настає в разі порушення даного порядку.
Окрім того, відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Позивач звернувся до адміністративного суду з вимогами про зобовязання ОСОБА_2 задекларувати доходи та майно шляхом надання декларації до Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі.
Відповідно ч.4 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України Компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Статтями 10,11 Закону України Про державну податкову службу в Українівід 4 грудня 1990 року N 509-XII (із змінами та доповненнямия), передбачені права та функції районих у містах державних податкових інспекцій при здійсненні ними наданих законом повноважень. Даними нормами не передбачено випадків відповідно до яких органи державної податкової служби мають право звертатися до суду з вимогами про зобовязання фізичної особи задекларувати доходи та майно шляхом надання декларації до органів державної податкової інспекції.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З урахуванням викладених обставин, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є процесуально необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 , Кодексу адміністративного судочинства України , суд, -
п о с т а н о в и в :
У задоволені позову Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до ОСОБА_2 про зобовязання вчинити дії відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку встановленому ст. 186 КАС України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи .
Повний текст постанови складений 15 лютого 2010 року.
Суддя (підпис) О.В. Врона