Єдиний державний реєстр судових рішень
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
22 липня 2026 року м. Житомир справа №240/19122/26
категорія 110010000
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шуляк Л.А., розглянувши позовну заяву Приватного підприємства "Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №4" до Виконавчого комітету Житомирської міської ради, Житомирської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень,
встановив:
Приватне підприємство "Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №4" звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Житомирської міської ради №1538 від 25.09.2024 року "Про визначення суб`єкта господарювання, який здійснює відновлення побутових відходів";
- визнати протиправним та скасувати рішення Житомирської міської ради №709 від 23.02.2023 року "Про функціонування міського полігону твердих побутових відходів у м. Житомирі та впорядкування поводження з побутовими відходами на території Житомирської міської територіальної громади".
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 22 травня 2026 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до журналу реєстрації вихідної кореспонденції від 25 травня 2026 року вих.№240/19122/26/42918/26 ухвалу від 25 травня 2026 року доставлено в електронний кабінет позивача 25.05.2026 о 15:39.
Відповідно до наказу Житомирського окружного адміністративного суду №01-47-в-в від 09.06.2026 головуючий суддя Шуляк Л.А. перебувала у щорічній відпустці в період з 01.07.2026 по 20.07.2026 включно.
Згідно визначення, закріпленого у пункті 5.8 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної систем, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року №1845/0/15-21, яке набрало чинності з 05 жовтня 2021 року (далі Положення), офіційна електронна адреса сервіс Електронного кабінету ЄСІТС.
Пунктом 17 підрозділу 1 розділу ІІІ Положення передбачено, що особам, які зареєстрували Електронний кабінет, суд надсилає документи у справах, в яких такі особи беруть участь, в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб або в інший спосіб, передбачений процесуальним законодавством, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Отже, перебіг процесуального строку, початок якого пов`язується з моментом вручення процесуального документа учаснику судового процесу, починається з наступного дня після доставлення документа до Електронного кабінету.
Таким чином, останній день строку на усунення недоліків позовної заяви припадає на 04 травня 2026 року.
Пунктом першим частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Відповідно до частини шостої статті 169 КАС України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу.
Проте, станом на 08 вересня 2025 року зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви не усунуто, жодних клопотань та/або заяв на адресу суду від позивача не надходило.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що наявні правові підстави для повернення позовної заяви.
Керуючись статтями 169, 243, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд,
ухвалив:
Позовну заяву Приватного підприємства "Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №4" до Виконавчого комітету Житомирської міської ради Житомирська міська рада про визнання протиправними та скасування рішень - повернути позивачу.
Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду, у строк та в порядку, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу суду складено у повному обсязі: 22 липня 2026 року.
Суддя Л.А.Шуляк
Судове рішення № 138433568, Житомирський окружний адміністративний суд було прийнято 22.07.2026. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 240/19122/26. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: