Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31.01.2011 р.15:20Справа № 2а-9005/10/1470
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Брагар В.С. розглянувши адміністративну справу в порядку скороченого провадження,
за позовомПрокурора Заводського району м. Миколаєва,
вул. Бузніка, 14, м. Миколаїв, 54021 в інтересах держави в особіДержавної податкової інспекції у Заводському районі
м. Миколаєва,
вул. Г.Петрової, 2-А, м. Миколаїв, 54029 доТовариства з обмеженою відповідальністю
"Миколаїв-Будконсультсервіс",
вул. Морехідна, 14, м. Миколаїв, 54000 простягнення податкового боргу в сумі 1441,25 грн., В С Т А Н О В И В: Прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах позивача до відповідача про стягнення на підставі податкових повідомлень рішень податкового боргу в сумі 1441,25 грн. Відповідачу копію ухвали про відкриття скороченого провадження направлено за його юридичною адресою, заперечення чи заяви про визнання позову у встановлений строк до суду не надіслано. Податкові повідомлення - рішення про застосування штрафних санкцій № 0002231502/0 від 08.07.2010 року; № 0002241502/0 від 08.07.2010 року; № 0002251502/0 від 08.07.2010 року; № 0002261502/0 від 08.07.2010 року та № 0003711501 від 20.08.2010 року відповідачем не оскаржено. Відповідно до ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений КАС України строк оскарження.
Товариства з обмеженою відповідальністю "Миколаїв-Будконсультсервіс", зареєстроване як юридична особа 13.08.2008 р. Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради за № 10037424177.
Згідно довідки від 10.12.2010 р. № 221 відповідач взятий на облік як платник податків з 14.08.2008 р. і є платником податків.
30.06.2010 р. позивачем була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за наслідками якої був складений акт № 2363/152-14/36099389 від 30.06.2010 р. Перевіркою встановлено порушення п. п. 7.7.1, п. 7.7 ст. 7 Закону України ”Про податок на додану вартість” №168/97 від 03.04.1997 р., п.п. 4.1.4, «а»п. 4.1 ст. 4 Закону України ”Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 р., а саме: не своєчасне подання податкової декларації з податку на додану вартість.
На підставі даного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002231502/0 від 08.07.2010 року, про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 680,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення розмішене на дошці податкових оголошень згідно акту № 117/15215/1 від 16.07.2010 р. Податкове зобовязання по даному податковому повідомленню-рішенню відповідачем в повному обсязі не виконане, сплачено 424,58 грн., заборгованість склала 255,42 грн.
Також, за наслідками перевірки був складений акт № 2362/152-14/36099389 від 30.06.2010 р. Перевіркою встановлено порушення п. п. 7.8.1, п. 7.8 ст. 7 Закону України ”Про податок на додану вартість” №168/97 від 03.04.1997 р., та п.п. 4.1.4, п. 4.1 ст. 4 Закону України ”Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 р., а саме: не своєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість.
На підставі даного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002241502/0 від 08.07.2010 року, про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 170,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення розмішене на дошці податкових оголошень згідно акту № 117/15215/1 від 16.07.2010 р. Податкове зобовязання по даному податковому повідомленню-рішенню відповідачем не виконане.
Крім того, за наслідками перевірки був складений акт № № 2361/152-14/36099389 від 30.06.2010 р. Перевіркою встановлено порушення п.п. 5.3.1, п. 5.3 ст. 5 Закону України ”Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 р., а саме: не своєчасне подання платіжних доручень до установи банків на перерахунок належного до сплати податку на додану вартість.
На підставі даного акту перевірки позивачем були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0002251502/0 від 08.07.2010 року та № 0002261502/0 від 08.07.2010 року, про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 200,00 грн. та 475,83 грн. відповідно. Вказані податкове повідомлення-рішення розмішене на дошці податкових оголошень згідно акту № 117/15215/1 від 16.07.2010 р. Податкове зобовязання по даним податковим повідомленням - рішенням відповідачем не виконані.
09.08.2010 р. позивачем була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за наслідками якої був складений акт № 2717/151/36099389 від 09.08.2010 р. Перевіркою встановлено порушення абз. «б»п.п. 4.1.4, п. 4.1 ст. 4, абз. «а»п.п. 4.2.2, п. 4.2 ст. 4 Закону України ”Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 р., абз. «б»п. 16.4 ст. 16 Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств” №283/97 від 22.05.2000 р., а саме: не своєчасне подання податкової декларації з податку на прибуток.
На підставі даного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № № 0003711501 від 20.08.2010 року, про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 340,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення розмішене на дошці податкових оголошень згідно акту № 61/24039 від 08.09.2010 р. Податкове зобовязання по даному податковому повідомленню-рішенню відповідачем не виконане.
Таким чином загальна податкова заборгованість відповідача склала 1441,25 грн.
Відповідно до п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону у разі визначеного податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. ”а” ”в” п.п.4.2.2 п.4.2. ст.4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
Відповідач податковий борг не сплатив, податкове повідомлення-рішення в адміністративному та судовому порядку не оскаржив. Таким чином дане податкове зобовязання є узгодженим.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.3 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки встановлені законом, визнається сумою податкового боргу.
Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України ”Про державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції мають повноваження щодо подання до суду позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За таких обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст.183-2 КАС України, п.3 ст. 17, ст. 21 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ”, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Миколаїв - Будконсультсервіс", на користь державного бюджету Заводського району м. Миколаєва заборгованості по штрафним (фінансовим) санкціям в сумі 1441,25 грн.
3. Розяснити сторонам строк і порядок набрання цією постановою законної сили та її оскарження.
Постанова прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя В. С. Брагар