Постанова № 138252445, 15.07.2026, Горохівський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
15.07.2026
Номер справи
155/1002/26
Номер документу
138252445
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №155/1002/26

Провадження №3/155/324/26

ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15.07.2026 м. Горохів

Суддя Горохівського районного суду Волинської області Санакоєв Д.Т., при секретарі судового засідання Федонюк О.М., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , присяжного Горохівського районного суду Волинської області, з вищою освітою, художнього керівника центру культури та національної пам`яті Берестечківської міської ради, одруженого, за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

за участю прокурора Ковбасовської О.О.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

В С Т А Н О В И В:

Згідно з протоколом №281 про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 будучи присяжним Горохівського районного суду Волинської області відповідно до п.п.«ґ» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, не своєчасно подав без поважних причин декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)).

Відповідно до рішення Горохівської районної ради Волинської області сьомого скликання від 24.12.2019 №35/2, «Про затвердження списку присяжних Горохівського районного суду» було включено до списку присяжних Горохівського районного суду Волинської області.

Згідно інформації Територіального управління державної судової адміністрації України ОСОБА_1 за час виконання обов`язків присяжного у 2021 році виплачено винагороду в розмірі 1592,18 грн.

Відповідно до вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п.п.«ґ» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія зазначеного Закону, є присяжні (під час виконання ними обов`язків у суді).

Внесеними змінами до Закону України «Про запобігання корупції» на час дії воєнного стану встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Згідно вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п`яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

За таких обставин ОСОБА_1 був зобов`язаний до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік.

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 17.03.2025 року.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Опитаний з приводу несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 повідомив, що з вимоги антикорупційного законодавства щодо необхідності подання до Реєстру декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік ознайомлений, однак вищевказана декларація була подана несвоєчасно, у зв`язку із недостатньою обізнаністю щодо роботи із Реєстром декларацій.

Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо роботи інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що у зв`язку з оновленням механізму електронної інформаційної взаємодії Національного агентства та Міністерства внутрішніх справ України щодо надання інформації з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, у суб`єктів декларування у період з 23.10.2023 по 14.11.2023 при формуванні відомостей розділу «Дані для декларації» персонального кабінету в Реєстрі мали місце випадки некоректного відображення даних щодо зареєстрованих транспортних засобів. Починаючи з 15.11.2023, зазначені недоліки розділу «Дані для декларації» персонального кабінету в реєстрі було усунуто.

Окрім цього через збій в роботі доступ до Реєстру було обмежено 23.11.2023 у період з 06:58 по 21 :09 та 25.11.2023 у період з 10:27 по 11:02.

Через збій у роботі програмного забезпечення Реєстру документи, які були подані до нього суб`єктами декларування 15.12.2023 та 02.01.2024, не відображалися у публічній частині Реєстру. Вказаний збій у роботі програмного забезпечення було усунуто 09.01.2024.

У періоди з 11:26 по 12:14 та з 12:41 по 12:51 18.01.2024 через збій у роботи системного програмного забезпечення Реєстру у суб`єктів декларування спостерігалась помилка 502 у персональному кабінеті.

Через DDос-атаку на мережі постачальників послуг із доступу до мережі Інтернет 28.01.2024 у період з 15:25 по 17:25 та з 18:15 по 18:50 у користувачів Реєстру спостерігалися перебої у доступі до персонального електронного кабінету у Реєстрі, а також у роботі публічної частини Реєстру.

Крім того, через збій у роботі, викликаний зупинкою бази даних логінів суб`єктів декларування, доступ до персонального кабінету у Реєстрі та публічної частини Реєстру було обмежено 31.01.2024 у період з 21:33 по 22:13.

Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру у період з 12.10.2023 по 01.02.2024, не зафіксовано.

Отже, ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими суб`єктами декларування (які за таких же умов подали декларації вчасно) не був позбавлений можливості заповнити та подати декларацію за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність) в будь який із днів та місяців, що передували 31 січня 2024 року.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно дотримуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності .

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів державної влади та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

Окрім того ОСОБА_1 належним чином ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких останній, упродовж 2017-2020 та у 2025 роках особисто подавав відповідні декларації до Реєстру.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано докази, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформлюється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи, що має право складати протоколи, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлення діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначаються при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.

Таким чином днем виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу, слід вважати дату складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Місце вчинення правопорушення: АДРЕСА_1 .

Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією 17 березня 2025 року.

Окрім того, згідно з протоколом №282 про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 будучи присяжним Горохівського районного суду Волинської області відповідно до п.п.«ґ» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, не своєчасно подав без поважних причин декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)).

Відповідно до рішення Горохівської районної ради Волинської області сьомого скликання від 24.12.2019 №35/2, «Про затвердження списку присяжних Горохівського районного суду» було включено до списку присяжних Горохівського районного суду Волинської області та у 2022 році був залучений до розгляду судової справи, тобто виконував обов`язки присяжного у суді.

Згідно інформації Територіального управління державної судової адміністрації України ОСОБА_1 за час виконання обов`язків присяжного у 2022 році виплачено винагороду в розмірі 750,72 грн.

Відповідно до вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п.п.«ґ» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія зазначеного Закону, є присяжні (під час виконання ними обов`язків у суді).

Внесеними змінами до Закону України «Про запобігання корупції» на час дії воєнного стану встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Згідно вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п`яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

За таких обставин ОСОБА_1 був зобов`язаний до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 17.03.2025 року.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Опитаний з приводу несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 повідомив, що з вимоги антикорупційного законодавства щодо необхідності подання до Реєстру декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік ознайомлений, однак вищевказана декларація була подана несвоєчасно, у зв`язку із недостатньою обізнаністю щодо роботи із Реєстром декларацій.

Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо роботи інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що у зв`язку з оновленням механізму електронної інформаційної взаємодії Національного агентства та Міністерства внутрішніх справ України щодо надання інформації з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, у суб`єктів декларування у період з 23.10.2023 по 14.11.2023 при формуванні відомостей розділу «Дані для декларації» персонального кабінету в Реєстрі мали місце випадки некоректного відображення даних щодо зареєстрованих транспортних засобів. Починаючи з 15.11.2023, зазначені недоліки розділу «Дані для декларації» персонального кабінету в реєстрі було усунуто.

Окрім цього через збій в роботі доступ до Реєстру було обмежено 23.11.2023 у період з 06:58 по 21 :09 та 25.11.2023 у період з 10:27 по 11:02.

Через збій у роботі програмного забезпечення Реєстру документи, які були подані до нього суб`єктами декларування 15.12.2023 та 02.01.2024, не відображалися у публічній частині Реєстру. Вказаний збій у роботі програмного забезпечення було усунуто 09.01.2024.

У періоди з 11:26 по 12:14 та з 12:41 по 12:51 18.01.2024 через збій у роботи системного програмного забезпечення Реєстру у суб`єктів декларування спостерігалась помилка 502 у персональному кабінеті.

Через DDос-атаку на мережі постачальників послуг із доступу до мережі Інтернет 28.01.2024 у період з 15:25 по 17:25 та з 18:15 по 18:50 у користувачів Реєстру спостерігалися перебої у доступі до персонального електронного кабінету у Реєстрі, а також у роботі публічної частини Реєстру.

Крім того, через збій у роботі, викликаний зупинкою бази даних логінів суб`єктів декларування, доступ до персонального кабінету у Реєстрі та публічної частини Реєстру було обмежено 31.01.2024 у період з 21:33 по 22:13.

Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру у період з 12.10.2023 по 01.02.2024, не зафіксовано.

Отже, ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими суб`єктами декларування (які за таких же умов подали декларації вчасно) не був позбавлений можливості заповнити та подати декларацію за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність) в будь який із днів та місяців, що передували 31 січня 2024 року.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно дотримуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності .

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів державної влади та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

Окрім того ОСОБА_1 належним чином ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких останній, упродовж 2017-2020 та у 2025 роках особисто подавав відповідні декларації до Реєстру.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано докази, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформлюється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи, що має право складати протоколи, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлення діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначаються при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.

Таким чином днем виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу, слід вважати дату складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Місце вчинення правопорушення: АДРЕСА_1 .

Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією 17 березня 2025 року.

Окрім того, згідно з протоколом №283 про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 будучи присяжним Горохівського районного суду Волинської області відповідно до п.п.«ґ» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, не своєчасно подав без поважних причин декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)).

Відповідно до рішення Горохівської районної ради Волинської області сьомого скликання від 24.12.2019 №35/2, «Про затвердження списку присяжних Горохівського районного суду» було включено до списку присяжних Горохівського районного суду Волинської області, та у 2023 році був залучений до розгляду судової справи, тобто виконував обов`язки присяжного у суді.

Згідно інформації Територіального управління державної судової адміністрації України ОСОБА_1 за час виконання обов`язків присяжного у 2023 році виплачено винагороду в розмірі 1130,98 грн.

Відповідно до вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п.п.«ґ» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія зазначеного Закону, є присяжні (під час виконання ними обов`язків у суді).

Згідно вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п`яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

За таких обставин ОСОБА_1 був зобов`язаний до 00 годин 00 хвилин 01.04.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 17.03.2025 року.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Опитаний з приводу несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 повідомив, що з вимоги антикорупційного законодавства щодо необхідності подання до Реєстру декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік ознайомлений, однак вищевказана декларація була подана несвоєчасно, у зв`язку із недостатньою обізнаністю щодо роботи із Реєстром декларацій.

Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо роботи інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що у зв`язку з оновленням механізму електронної інформаційної взаємодії Національного агентства та Міністерства внутрішніх справ України щодо надання інформації з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, у суб`єктів декларування у період з 15.12.2023 по 02.01.2024 не відображалися у публічній частині Реєстру. Вказаний збій в роботі програмного забезпечення було усунуто 09.01.2024.

У періоди з 11:26 по 12:14 та з 12:41 по 12:51 18.01.2024 через збій у роботи системного програмного забезпечення Реєстру у суб`єктів декларування спостерігалась помилка 502 у персональному кабінеті.

Через DDос-атаку на мережі постачальників послуг із доступу до мережі Інтернет 28.01.2024 у період з 15:25 по 17:25 та з 18:15 по 18:50 у користувачів Реєстру спостерігалися перебої у доступі до персонального електронного кабінету у Реєстрі, а також у роботі публічної частини Реєстру.

Крім того, через збій у роботі, викликаний зупинкою бази даних логінів суб`єктів декларування, доступ до персонального кабінету у Реєстрі та публічної частини Реєстру було обмежено 31.01.2024 у період з 21:33 по 22:13.

Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру у період з 01.01.2024 по 01.04.2024, не зафіксовано.

Отже, ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими суб`єктами декларування (які за таких же умов подали декларації вчасно) не був позбавлений можливості заповнити та подати декларацію за 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність) в будь який із днів та місяців, що передували 31 березня 2024 року.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно дотримуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності .

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів державної влади та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

Окрім того ОСОБА_1 належним чином ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких останній, упродовж 2017-2020 та у 2025 роках особисто подавав відповідні декларації до Реєстру.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано докази, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформлюється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи, що має право складати протоколи, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлення діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначаються при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.

Таким чином днем виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу, слід вважати дату складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Місце вчинення правопорушення: АДРЕСА_1 .

Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією 17 березня 2025 року.

Прокурором у судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення підтримано, прокурор просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП з накладенням на нього адміністративного стягнення у розмірі 850,00 грн. Вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, зокрема їх об`єкт, суб`єкт, об`єктивна та суб`єктивні сторони, подано письмовий висновок прокурора.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, просив суд суворо не карати.

Заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи суддя приходить до наступного висновку.

Згідно п.п. «ґ» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» присяжні (під час виконання ними обов`язків у суді) є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Відповідно до вимог ч.1 ст.45 особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-« ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Внесеними змінами до Закону України «Про запобігання корупції» на час дії воєнного стану встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб?єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Згідно вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п`яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

За таких обставин присяжний Горохівського районного суду Волинської області ОСОБА_1 був зобов`язаний до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки (щорічна декларація (продовжується діяльність), а також до 00 годин 00 хвилин 01.04.2024 року декларацію за 2023 рік.

Вказаних вимог закону ОСОБА_1 не дотримано, що підтверджується наявними матеріалами справи, зокрема: протоколами про адміністративні правопорушення пов`язані з корупцією від 10.06.2026 року №281, №282, та №283, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , копією повідомлення Національного агентства про факт несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 29.01.2026 року №47-05/5425-26, копією рішення Горохівської районної ради сьомого скликання №35/2 від 24 грудня 2019 року про затвердження списку присяжних Горохівського районного суду Волинської області із додатком до нього яким є список присяжних, копією відповіді ТУ ДСА України в Волинській області про підтвердження виплат присяжному ОСОБА_1 у 2021 2023 роках та іншими наявними в матеріалах справи доказами.

Підсумовуючи вищевикладене суддя дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, а його вина доведена поза розумним сумнівом.

Обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність судом в ході розгляду справи не встановлено.

Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При визначені розміру накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставин, які пом`якшують та обтяжують її відповідальність, та вважає, що на останнього слід накласти адміністративне стягнення в межах санкцій статтей, які йому інкримінуються та призначити остаточне стягнення із застосуванням ст.36 КУпАП у виді штрафу, що відповідає вимогам ст.23, 33 КУпАП.

Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від скоєння нових адміністративних правопорушень.

На підставі ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід також стягнути судовий збір у сумі 665,60 грн.

На підставі вказаного, керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення відповідно до протоколу №281 від 10.06.2026 року, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення відповідно до протоколу №282 від 10.06.2026 року, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення відповідно до протоколу №283 від 10.06.2026 року, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

На підставі статті 36 КУпАП, призначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн. 60 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Відповідно до ч.1 ст.307, ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу понад п`ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі оскарження такої постанови понад п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 стягується подвійний розмір штрафу 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Горохівського районного суду

Волинської області Д.Т.Санакоєв