Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №: 753/6287/26
Провадження № 2-а/148/30/26
УХВАЛА
Іменем України
15 липня 2026 року суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Дамчук О.О., ознайомившись із матеріалами справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПРАВЛІННЯ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ м. КИЄВА про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
В С Т А Н О В И В :
До провадження Тульчинського районного суду Вінницької області, в порядку ст. 29 КАС, надійшла позовна заява до УПРАВЛІННЯ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ м. КИЄВА в якій ОСОБА_1 просить скасувати постанову серії ЕНА № 6768024 про накладення на нього адміністративного стягнення передбаченого ч.1 ст. 121 КУпАП від 04.03.2026.
Вивчивши матеріали адміністративного позову вбачаю, що вони підлягають залишенню без руху з огляду на таке.
У порушення п. 8 ч.5 ст. 160 КАСУ в позовній заяві повинно бути зазначені докази, які не можуть бути подані разом з позовною заявою та зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Із змісту частин 4 та 5 ст. 161 КАСУ вбачається, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) або заявити клопотання про витребування доказів, якщо відповідний орган відмовив у їх наданні.
Статтею 94 КАС України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.
Однак до позовної заяви додано копію оскаржуваного рішення суб`єкта владних повноважень не в повному обсязі, а лише її частину.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Водночас, усупереч вимог ч.3 ст.161 КАС України, позивачем при зверненні до суду з вказаним адміністративним позовом не сплачено судовий збір у порядку та розмірі, визначених ЗУ «Про судовий збір».
При зверненні до суду з адміністративним позовом про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, позивачем не доданий документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі. Зазначивши при цьому, що відповідно до ч.4 ст. 288 КУпАП він звільнений від сплати державного мита.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 року (опублікована 28.04.2020 року) у справі №543/775/17 Верховний Суд дійшов висновку, що за подання позовної заяви про скасування постанови про адміністративне правопорушення належить сплачувати судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на даний час становить 605,60 грн. Свою позицію суд мотивує таким чином: по-перше, тепер за подання до суду заяв та скарг сплачується судовий збір, а не державне мито, а по-друге, Закон України «Про судовий збір» не передбачає винятків для позову про скасування постанови про адміністративне правопорушення. Зважаючи на те, що позивачем не сплачено судовий збір, то йому слід сплатити 665,60 грн. судового збору на користь держави або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Таким чином, у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
З огляду на зазначене, для вирішення питання про відкриття провадження в цій справі, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, у зв`язку з чим позовну заяву необхідно залишити без руху і надати десятиденний строк з дня отримання копії ухвали для подачі до суду повного тексту оскаржуваної постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та сплатити судовий збір у розмірі 665,60 грн за вказаними реквізитами: (ГУК у Він.обл./м.Тульчин/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ), 37979858, рахунок отримувача UA518999980313101206000002810, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету 22030101) і надання суду документу, що це підтверджує.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст.121-123 КАС України,
П О С Т А Н ОВ И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до УПРАВЛІННЯ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ м. КИЄВА про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали для подачі до Тульчинського районного суду Вінницької області повного тексту оскаржуваного рішення суб`єкта владних повноважень та доказів сплати судового збору.
У разі невиконання до вказаного терміну зазначених вище вимог закону, позовна заява буде повернута позивачу.
Ухвала негайно набирає законної сили після її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.О.Дамчук