Єдиний державний реєстр судових рішень
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49505
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-58, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
14.07.2026м. ДніпроСправа № 904/6870/25
За заявою Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОДА з грошовими вимогами в загальній сумі 14 772,75 грн
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІВАЙН ТОРГ" (49000, м. Дніпро, вул. Мандриківська, будинок 47, офіс 503., код ЄДРПОУ 41449359)
Суддя Соловйова А.Є.
Секретар судового засідання Ільєнко Д.Ю.
Представники:
від кредитора Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОДА: представник не з`явився
арбітражний керуючий Миговський Михайло Леонідович, свідоцтво №2083 від 09.01.2023
СУТЬ СПРАВИ:
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МІДАН ЦЕНТР" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛІВАЙН ТОРГ" (49000, м. Дніпро, вул. Мандриківська, будинок 47, офіс 503., код ЄДРПОУ 41449359).
Ухвалою суду від 23.12.2025 відкрито провадження за заявою ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МІДАН ЦЕНТР" у справі №904/6870/25 про банкрутство ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛІВАЙН ТОРГ" (49000, м. Дніпро, вул. Мандриківська, будинок 47, офіс 503., код ЄДРПОУ 41449359). Визнано грошові вимоги ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МІДАН ЦЕНТР" в сумі 96 224,00 грн (24 224,00 грн - судовий збір за подання заяви, 72 000,00 грн - авансування винагороди арбітражному керуючому) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, в сумі 309 740 000,00 грн (основна заборгованість) - 4 черга задоволення вимог кредиторів (без права вирішального голосу на зборах (комітеті) кредиторів). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію, згідно зі ст.41 Кодексу України з процедур банкрутства. З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛІВАЙН ТОРГ" (49000, м. Дніпро, вул. Мандриківська, будинок 47, офіс 503., код ЄДРПОУ 41449359). Введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів до 11.06.2026. Призначено розпорядником майна боржника ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛІВАЙН ТОРГ" (49000, м. Дніпро, вул. Мандриківська, будинок 47, офіс 503., код ЄДРПОУ 41449359) арбітражного керуючого Миговського Михайла Леонідовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №2083 від 09.01.2023; адреса: Київська обл., Бучанський, м. Ірпінь, вул. Сковороди Григорія, буд. 7, кв.22).
На виконання ухвали суду від 23.12.2025 господарський суд 23.12.2025 опублікував оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за №78061 від 26.12.2025 про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛІВАЙН ТОРГ" (49000, м. Дніпро, вул. Мандриківська, будинок 47, офіс 503, код ЄДРПОУ 41449359).
09.06.2026 від Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОДА надійшла заява вих.№05/791 від 09.06.2026 з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІВАЙН ТОРГ" (49000, м. Дніпро, вул. Мандриківська, будинок 47, офіс 503, код ЄДРПОУ 41449359) в загальній сумі 14 772,75 грн, з яких: 6 240,00 грн - основного боргу, 1 876,75 грн - судовий збір по справі №904/7189/25 та 6 656,00 грн - судовий збір за подання заяви з грошовими вимогами.
Ухвалою суду від 11.06.2026 заяву Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОДА вих.№05/791 від 09.06.2026 з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІВАЙН ТОРГ" (49000, м. Дніпро, вул. Мандриківська, будинок 47, офіс 503, код ЄДРПОУ 41449359) в загальній сумі загальній сумі 14 772,75 грн, з яких: 6 240,00 грн - основного боргу, 1 876,75 грн - судовий збір по справі №904/7189/25 та 6 656,00 грн - судовий збір за подання заяви з грошовими вимогами залишено без руху. Зобов`язано заявника протягом п`яти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки заяви, а саме:
- зазначити найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- надати інформацію про заінтересованість кредитора стосовно боржника.
15.06.2026 від Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОДА надійшли додаткові пояснення вих.№058/828 від 15.06.2026 з якої вбачається, що заявник усунув недоліки заяви з грошовими вимогами, зазначені в ухвалі Господарського суду Дніпропетровської області від 28.05.2026, та повідомив суд, що не є заінтересованою особою стосовно боржника.
Ухвалою суду від 22.06.2026 прийнято до розгляду заяву Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОДА вих.№05/791 від 09.06.2026 з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІВАЙН ТОРГ" (49000, м. Дніпро, вул. Мандриківська, будинок 47, офіс 503, код ЄДРПОУ 41449359) в загальній сумі загальній сумі 14 772,75 грн, з яких: 6 240,00 грн - основного боргу, 1 876,75 грн - судовий збір по справі №904/7189/25 та 6 656,00 грн - судовий збір за подання заяви з грошовими вимогами до боржника. Призначено розгляд заяви в судовому засіданні на 14.07.2026 о 11:10 год.
В матеріалах справи міститься повідомлення вих.№26-06-22/ПВК126 від 22.06.2026 арбітражного керуючого Миговського М.Л. щодо розгляду грошових вимог Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОДА, в якому розпорядник майна визнав грошові вимоги кредитора частково.
Суд долучив подані документи до матеріалів справи.
В судове засідання, призначене на 14.07.2026, з`явився розпорядник майна.
Представник кредитора Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОДА в призначене судове засідання не з`явився.
Заперечень проти визнання грошових вимог Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОДА до суду не надходило.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши розпорядника майна, суд
ВСТАНОВИВ:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг" (надалі учасник) та Департаментом цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації (надалі - замовник) було укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти № 238/127 від 26.05.2020 (надалі - договір).
Відносини, що виникли між сторонами у справі на підставі цього договору, є господарськими зобов`язаннями, тому, згідно зі ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст.193 ГК України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до п. 10.1 договору, цей договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та його скріплення печатками сторін.
Згідно з п. 10.2 договору, строк цього договору починає свій перебіг у момент, визначений у п. 10.1 цього договору, та діє до 31.12.2020. Дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.
Пунктом 1.1 договору передбачено, що учасник приймає на себе зобов`язання передати замовнику у власність ДК 021:201: (CPV) 09130000-9-Нафта і дистиляти (надалі - товар), а замовник зобов`язується сплатити і прийняти вказаний товар.
Також пунктом 1.1 договору визначено: найменування товару - дизельне паливо Energy; одиниця виміру - літр; кількість - 2 650 літрів; ціна за 1 літр - 19,50 грн.; загальна сума з ПДВ - 51675 грн.
Замовник виконав умови договору, платіжним дорученням № 466 від 02.6.2020 сплатив учаснику грошові кошти у загальному розмірі 51 675 грн. у якості передоплати за товар.
Учасник, в свою чергу, за видатковою накладною № 0127/0001345 від 01.06.2020 передав замовнику скретч-картки на відпуск нафтопродуктів на загальну суму 51 675 грн.
Відповідно до п. 5.1 договору, строк поставки товарів - до закінчення терміну дії довірчого документу.
Згідно з п. 5.2.1 договору, передача замовнику товару за цим договором здійснюється учасником на АЗС шляхом заправки автомобілів замовника при пред`явленні довіреними особами замовника скретч-карт.
Пунктом 5.3 договору передбачено, що умови постачання товару - самовивезення. Замовник зобов`язується отримати товар на АЗС до закінчення терміну дії довірчого документу, який зазначений на довірчому документі.
Позивач пред`являв на АЗС постачальника придбані скретч-картки задля фактичного отримання нафтопродуктів.
Однак, ТОВ "Лівайн Торг" порушив свої зобов`язання за договором та не поставив Замовнику пальне за придбаними останнім скретч - картками у повному обсязі. Всього ТОВ "Лівайн Торг" було поставлено Замовнику нафтопродукти на загальну суму 45 435 грн. Скретч-картки на загальну суму 6 240 грн. залишились не реалізовані.
Передоплату у розмірі 6 240 грн ТОВ"Лівайн Торг", Замовнику не повернув, дані обставини і стали причиною виникнення спору та звернення Замовника до господарського суду за захистом свої прав та законних інтересів.
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 22.04.2026 по справі №904/7189/25 позов задоволено частково. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг" (місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, вул. Мандриківська, буд. 47, оф. 503; ідентифікаційний код: 41449359) на користь Департамента цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації (місце реєстрації: 40009, м. Суми, вул. Шевченка, 9; ідентифікаційний код: 14373147) суму передоплати у розмірі 6 240 грн. та витрати зі сплати судового збору у розмірі 1 876,75 грн.
18.05.2026 Господарським судом Дніпропетровської області було видано наказ про примусове виконання цього судового рішення у справі № 904/7189/25.
Згідно ч. 4 ст. 75 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Враховуючи наведене вище, заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг" перед Департаментом цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації становить 6 240,00 грн - передоплати за непоставлений товар, 1 876,75 грн - судовий збір, стягнені за судовим рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2026 по справі № 904/7189/25.
Розпорядник майна частково визнав грошові вимоги Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації на суму 6 240,00 грн - заборгованість за непоставлений товар, вимоги кредитора у сумі 1 876,75 грн (судовий збір за подання позовної заяви по справі № 904/7189/25 розпорядником майна відхилені, оскільки обов`язок сплати вищезазначеною судового збору покладено на боржника судовим рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2026 по справі № 904/7189/25, яке ухвалено після порушення провадження у справі про банкрутство, а отже дані грошові вимоги є поточними.
Суд дослідивши наявні матеріали справ, прийшов також до наступних висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України "Про міжнародне приватне право", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Грошове зобов`язання (борг) у відповідності до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства це зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Кредитор згідно з ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Частиною 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Адміністратор за випуском облігацій, який діє як конкурсний кредитор, подає заяву з вимогами до боржника з урахуванням вимог статті 93-1 цього Кодексу. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, може бути оскаржена у встановленому цим Кодексом порядку та є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.
Відповідно до ч. 14 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства з моменту відкриття провадження у справі: пред`явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися у випадку та порядку, передбачених цим Кодексом.
Частиною 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.
Відносини неплатоспроможності, які виникають з моменту порушення справи про банкрутство це врегульовані законодавцем правовідносини щодо формування грошових вимог кредиторів до боржника, визначення їх черговості, призначення арбітражного керуючого на виконання певних повноважень у справах про банкрутство, введення щодо боржника передбаченої законодавством про банкрутство процедури (розпорядження майном, санації чи ліквідації), виявлення активів боржника, їх реалізації та справедливого розподілу грошових коштів, отриманих внаслідок продажу активів боржника.
Тобто з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс правовідносин боржника, і норми законодавства про банкрутство у справах про банкрутство мають спеціальних характер щодо інших законодавчих актів України.
Відповідна правова позиція щодо застосування норм Закону про банкрутство є усталеною та послідовно викладена у постановах Верховного Суду від 23.05.2018 у справі № 915/2069/15, від 04.09.2018 у справі № 922/4379/16, від 30.01.2019 у справі № 912/2185/16(912/3192/17), від 18.06.2019 у справі № 918/756/13, від 24.07.2019 у справі № 908/6183/15, від 27.08.2019 у справі № 913/982/14, від 02.10.2019 у справі № 5006/5/39б/2012, від 22.10.2019 у справі № 904/10560/17.
Визначення статусу вимог кредитора (конкурсні чи поточні) пов`язується безпосередньо з моментом виникнення цих вимог. При цьому набуття статусу кредитора законодавець пов`язує з наявністю у особи (як фізичної, так і юридичної) грошових вимог до боржника, поданих у встановленому законом порядку.
Положеннями ч. 14 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства законодавець чітко встановив, що поточні вимоги кредитора це неоплачені боржником вимоги, які виникли в процедурах банкрутства, за період після порушення господарським судом провадження у справі про банкрутство і до винесення постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора. При цьому в ліквідаційній процедурі у банкрута не можуть виникати зобов`язання зі сплати обов`язкових платежів, оскільки господарська діяльність банкрута завершується і строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав.
Відповідна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 17.02.2025 у справі № 910/628/20.
Судом встановлено, що заборгованість ТОВ «Лівайн Торг» перед Департаментом цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації у сумі 1 876,75 грн (судовий збір за подання позовної заяви по справі № 904/7189/25 виникла 22.04.2026, тобто після відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «Лівайн Торг» (після 23.12.2025), а тому є поточною заборгованістю.
Враховуючи те, що боржник перебуває у процедурі розпорядження майном, тоді як заявлені грошові вимоги Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації у сумі 1 876,75 грн (судовий збір за подання позовної заяви по справі № 904/7189/25) є поточними, тобто строк для їх пред`явлення не настав, то такі вимоги є передчасними, а тому суд погоджується з розпорядником майна щодо відхилення грошових вимог Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації до ТОВ «Лівайн Торг» в сумі 1 876,75 грн (судовий збір за подання позовної заяви по справі № 904/7189/25).
Водночас, Департамент цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації не позбавлений права звернутися із заявою про визнання грошових вимог до боржника у випадку ухвалення постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
За змістом положень статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.
Згідно ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до п.4 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку та черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду (ч.6 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства). За результатами розгляду зазначених заяв суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.
За змістом частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:
1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв`язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов`язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв`язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;
2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;
5) у п`яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
З огляду на обґрунтованість вимог, викладених в заяві Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для часткового визнання його конкурсним кредитором з грошовими вимогами до боржника в сумі 12 896,00 грн, яка підлягає погашенню у такому порядку:
- 6 656,00 грн (судовий збір за подання заяви) - 1 черга задоволення вимог кредиторів;
- 6 240,00 грн (передоплати за непоставлений товар) - 4 черга задоволення вимог кредиторів.
Грошові вимоги Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації в сумі 1 876,75 грн (судовий збір за подання позовної заяви по справі № 904/7189/25) - відхилити.
Керуючись ст.ст. 2, 73-74, 76-79, 86, 91, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 45, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
УХВАЛИВ:
Визнати частково грошові вимоги Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації (40009, м. Суми, вул. Шевченка, 9; код ЄДРПОУ 14373147) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг" (49000, м. Дніпро, вул. Мандриківська, будинок 47, офіс 503, код ЄДРПОУ 41449359) в сумі 6 656,00 грн (судовий збір за подання заяви) - 1 черга задоволення вимог кредиторів; 6 240,00 грн (передоплати за непоставлений товар) - 4 черга задоволення вимог кредиторів.
Грошові вимоги Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації в сумі 1 876,75 грн (судовий збір за подання позовної заяви по справі № 904/7189/25) - відхилити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття - 14.07.2026 та може бути оскаржена в порядку, передбаченому ст.ст. 254-258 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя А.Є. Соловйова