Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 367/8707/26
Провадження №3/367/1948/2026
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 липня 2026 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Горбачова Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Полтавській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , керівника ТОВ «АГРОТЕХСЕРВІС ПАРК», ЄРДПОУ 13712819, податкова адреса: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов протокол № 6042/12/16-31-04-06-06 від 29.06.2026 року про вчинення адміністративного правопорушення гр. ОСОБА_1 , відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 6042/12/16-31-04-06-06 від 29 червня 2026 року, 12.06.2026 року о 18 год. 00 хв. при проведенні органами ГУ ДПС у Полтавській області камеральної перевірки ТОВ «АГРОТЕХСЕРВІС ПАРК», ЄРДПОУ 13712819, було виявлено що посадова особа ОСОБА_1 - керівник ТОВ «АГРОТЕХСЕРВІС ПАРК», вчинив правопорушення в частині несвоєчасного подання платіжного доручення до установи банку на сплату узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання з плати за землю за січень 2026 року, при граничному терміні сплати 02.03.2026 року, платіжне доручення до установи банку подано 05.03.2026 року, чим порушено п. 287.3 ст. 287 Податкового Кодексу України, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про необхідність повернення вказаного адміністративного матеріалу у зв`язку з непідсудністю даної справи Ірпінському міському суду Київської області.
Згідно з приписами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Якщо при підготовці справи до судового розгляду будуть знайдені недоліки у протоколі, інших матеріалах справи, то такі документи надсилаються до органу, який порушив справу про адміністративне правопорушення на доопрацювання. А також вирішується питання і про достатність додаткових матеріалів, що допомагають при розгляді справи для правильного її вирішення.
В п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 (з наступними змінами та доповненнями) визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Відповідно до абз. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, місцем вчинення правопорушення зазначено: АДРЕСА_1 , що не відноситься до територіальної підсудності Ірпінського міського суду Київської області.
Згідно з п. 31 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року № 2102-IX.
Листом від 16.03.2021 року № 176/0/158-21 Верховний Суд роз`яснив, що юрисдикція місцевих районних судів поширюється на територію відповідних районів, що були ліквідовані. Суди повинні продовжувати здійснювати правосуддя в межах існуючої територіальної юрисдикції до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів.
Суд звертає увагу, що с. Калинівка Бучанського (наразі) району Київської області до набрання чинності Постановою Верховної ради України «Про утворення і ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, відносилося до адміністративних меж Макарівського району Київської області, що належить до територіальної юрисдикції Макарівського районного суду Київської області.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення № 6042/12/16-31-04-06-06 від 29.06.2026 року про притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, необхідно повернути до Головного управління ДПС у Полтавській області для подальшого його направлення за підсудністю до відповідного суду .
Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.ст. 163-2, 256, 276, 278 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Протокол про адміністративне правопорушення № 6042/12/16-31-04-06-06 від 29.06.2026 року про притягнення гр. ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП - повернути до Головного управління ДПС у Полтавській області для подальшого направлення до суду, уповноваженого на його розгляд, виходячи з правил територіальної підсудності відповідно до вимог законодавства..
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю. В. Горбачова